A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Báró Podmaniczky Frigyes nem hétköznapi szobra a róla nevezett téren áll a "kék" metró vonalán, az Arany János utcai metrómegállóban. A Bajcsy-Zsilinszky út sűrű forgalma napszaktól függetlenül itt halad el a tér mellett. Ki is volt ő? XIX.
századi politikus, akadémikus, országgyűlési képviselő, 1848-49-es huszárkapitány, evangélikus egyházkerületi felügyelő, újságíró és felelős szerkesztő, a Nemzeti Színház intendánsa, szóval egy igazi polihisztor. 1873-tól 1905-ig, több mint 20 éven át a Fővárosi Közmunkák Tanácsa alelnöke volt, e pozíciójában rengeteget tett Budapest főváros fejlesztéséért, megújításáért, hozzájárult modern világvárossá válásához, megszépüléséhez. Nevéhez kötődik a fővárosi rendezési terv, a ma is ismert körutak és a sugárutak rendszerének kialakulása , a dunai rakpartok, illetve három Duna-híd megépíttetése. Egy olyan nemesember volt, aki nemcsak a saját életével, jólétével, gazdagságával foglalkozott, de közcélú alapítványokat is létrehozott, s bőkezűen adományozott a köz javára. Már életében sok legenda és mókás történet is kapcsolódott személyéhez. Furcsa öltözködési szokásai miatt Pepita Bárónak, Budapest Vőlegényének, Kockás Fricinek is hívták. Szobrát 1991-ben avatták fel, Kő Pál alkotása. A szobor egy oszlop fülkéjében áll, fejmagasság felett, talapzata egy körbefutó rácsos vas ülőpad. Felette kör alakú bronz kupolát emeltek, amelynek egy óra van a tetején. A Báró kezében városvédő Pallasz Athéné szobrát tartja. Extrém hosszú bajusza van, haja viszont sajnos már egyáltalán nincs.
A báró rendkívüli arcszőrzete a szobron is dominál, tegyük hozzá, nem túl fotogén a szobor, nehéz fényképezni. A róla elnevezett, korábban névtelen közterületet kapta emlékbe, amit általában úgy ismerünk, hogy az Arany János utcai metrómegálló. Ez most Podmaniczky tér, és rajta a szobor, a Burger King sarka felé.
Hajdan országgyűlési képviselő volt, író, akadémikus és közügyekkel foglakozó tisztségviselő, Most egy kis oszlopos fülkében álldogál, felette kis tető, a lábai köré meg leülnek az emberek, hátal neki, úgy, hogy fel sem néznek rá.
Itt fényképeztem:
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.