A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Ilyen rúdhoz, léchez támaszkodó Radnóti szobor van néhány az országban, és míg egyik a másiknak a másolata, a másik az egyiknek nem. Felületesen azt mondanánk, ha csak úgy elmegyünk mellette, hogy ja, hát igen, ez ugyanaz, mint ami a Radnóti Színpad előtt áll, vagy Mohácson, vagy Salgótarjánban. De nem.
Nem minden valamihez támaszkodó Radnóti egyforma, ez itt, a XIII. kerületben, a Radnóti utcában egy sokkal derűsebb ember, mint a nagykabátban álló melankolikus szobrok. Itt született, ezen a környéken lakott vagy 20 évig, később Gyarmati Fannival is közösen. Szép szobor ez, illik a környezethez.
Radnóti Miklós (született: Glatter Miklós) egyik ismert szobra a 6. kerületben a Nagymező utcában található. A másik, szintén közismert egészalakos szobra stílszerűen a Radnóti Miklós utcában, a Pozsonyi úti kereszteződésben, a Herman Ottó Általános Iskola mellett található, a 13. kerület újlipótvárosi részén.
Egy viszonylag új szoborról van szó, 2015-ben avatta fel a XIII. kerületi Önkormányzat képviseletében a kerület polgármester, Tóth József. A költő az egyik közeli utcában született, a Kádár utca 8. szám alatt ( a ház falán emléktáblát helyeztek el), majd korai gyermekéveit töltötte itt, a személyes kötődés miatt is szeretett volna a kerület lakossága méltóképpen megemlékezni híres, tragikus sorsú szülöttéről. Később feleségével szintén itt a kerületben, a Pozsonyi út 1. szám alatt béreltek egy kis lakást 1935-ben, ahol egészen haláláig lakott. Felesége, Gyarmati Fanni hűséges maradt a házhoz és a kerülethez is, 2014-ig, haláláig itt élt ebben a házban. Rá 1 évvel készült el a szobor. A sajtóbeszámolóból tudtam meg, hogy a szoboravatáson Bálint András színész a Nem tudhatom c. versét szavalta el. A szobrot Janzer Frigyes szobrászművész készítette. A szobor úgy ábrázolja Radnótit, mint a kerület egyik polgárát. Arcán a mosoly arra akar utalni, hogy itt élte legboldogabb éveit (élete utolsó 8 évét).
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 1 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.