Egy lelkiismeretes orvos

Semmelweis Ignác-szobor BudapestSemmelweis Ignác-szobor Budapest a térképen

Érdekes 2022. októberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2022. november 4.
Semmelweis Ignác az anyák megmentőjeként került be a magyarság emlékezetébe. A XIX. század közepén meghatározó jelentőségű felfedezést tett a gyermekágyi láz megelőzéséhez kapcsolódóan, miszerint a klórmeszes kézmosás (fertőtlenítés) megszünteti a kézen a boncolás utáni hullaszagot (és megöli a baktériumokat, amelyek a fertőzést okozták - ekkoriban a baktériumokat még nem ismerte az orvostudomány).
Életében felfedezését, munkásságát nem ismerte el az orvostársadalom.
Hogy miért került ide a szobra, azt nem tudom, minden esetre 1948 óta áll itt, amióta az Erzsébet térről ide helyezték át. Szobra az egykori Rókus Kórház (jelenleg a Semmelweis Egyetem alá tartozik, mint Szent Rókus Klinikai Tömb) egyik bejáratával szemben áll, szóval így értelmet nyert az elhelyezés. A Rókus jelenleg szakrendelő, rendelőintézet, szülészettel nem rendelkeznek. Bár amikor ide került, akkor utána évtizedekig még önálló kórház volt.
Fehér carrarai márvány szobor.
Semmelweis Ignác-szobor Budapest - EgyébSemmelweis Ignác-szobor Budapest - EgyébSemmelweis Ignác-szobor Budapest - EgyébSemmelweis Ignác-szobor Budapest - EgyébSemmelweis Ignác-szobor Budapest - Egyéb
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással
Club Tihany Hotel
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd? - Wellness expressz előfoglalással
Danubius Hotel Bük Bük, Bükfürd?
107.992 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással
Hotel Golden Lake Resort Balatonfüred - Napi ár félpanziós ellátással