A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Iskolai tanulmányainkból és a minden évben előadott március 15-i műsorból sokaknál beégett az a történet, amikor a márciusi ifjak valamelyike bedobta a nagy ötletet, hogy mentsék ki Táncsicsot a börtönből, majd fel is mentek nagy iramban a Várba Budára, ahol valóban kiszabadult Táncsics Mihály a börtönből.
Táncsics szobrát a Bécsi Kapunál, a várfal előtt, az Ostrom utcánál helyezték el 1969-ben, számos hazai kültéri szobrunkhoz hasonlóan ez is Varga Imre alkotása. Az életnagyságú bronz állószobor egy pelerinben, avagy malaclopóban ábrázolja a kalandos életű írót. De miért került vajon börtönbe, ahonnan ki kellett őt szabadítani? Lipcsében megjelent egy műve, amelyre a cenzúra azt mondta, hogy kimeríti az izgatás vétségét, ezért ítélték el 1847-ben.
Hogy miért pont itt, miért a Bécsi kapu előtt a zöldben? Hát azért mert itt raboskodott, innen 100 méterre a mai Táncsics Mihály utcában, aztán emlékszünk rá, a lelkes nép kiszabadította az 1848-as forradalom idején, és beállt lónak a kocsi elé, úgy húzta a frissen kiszabadított diadalát. Ki volt Táncsics?
Az egyik első ismert szocialista politikus. Nem magyar származású, ahogy Petőfi sem volt az, szülei horvátok, szlovákok voltak, mégis a magyar nyelv kérdéseivel foglalkozott főként, meg jobbágy származású lévén különösen sokat izgatta a szabadság, egyenlőség gondolata is. Így aztán éppen beleilllett 1848 eszméibe. Később aztán sok kor tűzte a zászlajára a nevét, általában úgy, hogy a nemszeretem-részeket inkább kihagyták róla. Szóval ő nem egy nemes, nem egy király, hanem egy népből jött, szabadságpárti magyar filozófus. A szabadság meg hol divat, hol nem. Ezt a szobrot Varga Imre alkotta, látszik is a kiállás stílusán, és 1969 óta lehet itt.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.