Így is ismerheted:Máriaremetei kegytemplom, Máriaremetei bazilika
4,7
3 értékelés
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kihagyhatatlan 2023. december 9.barátokkal járt itt
55
Leginkább Máriaremetei templomként ismert a katolikus hívők számára fontos zarándokhelyszín a II. kerületben. A kerületrész is róla, Máriáról kapta a nevét, hogy miért remete, azt nem tudom. Hasonlóan számos Buda környéki településhez, a török hódoltság után elnéptelenedett falvakba németeket telepítettek be, így történt ez errefelé is, ide a Rajna-vidékről érkeztek a XVIII.
század első felében. A katolikus vallású új lakók közül egy fiatal lány ráadásul egy Mária-képet is magával hozott, melynek csodatévő képessége is volt (állítólag). A kép először egy tölgyfára - amely mára elpusztult - volt kiakasztva, de miután több csodát is tett a kép, vagyis Mária, először egy kis kápolnát emeltek, majd később már ez sem volt elég, templomot kellett építeni hozzá. A XVIII. század végére már népszerű búcsújáró hely lett, és az érdeklődés egyre csak növekedett, a mai napig tart. Az impozáns neogótikus templomot kizárólag a hívők adományaiból építették, a templomépítés céljából alakult Kápolna Egylet összefogásából. Érdekesség, hogy templomot 1898-ban kezdték el építeni úgy, hogy a teljesen épen álló kápolna - amelyben a csodaképet tartották - körül felrakták a falakat, és a kápolnát csak akkor bontották le, amikor a templom már elkészült, a következő évben, 1899-ben fel is szentelték. Néhány statisztikai adat: 700 négyzetméter a templom alapterülete, hossza 44, szélessége és magassága 15 méter, a torony 54 méter magas. A templom körüli park nagyon hangulatos, van egy csomó szobor, emlékmű, szabadtéri misehelyszín, nemkülönben a fákkal övezett gyalogsétány, amely a templom bejáratához vezet a kaputól. Népszerű esküvői helyszín manapság.
Kihagyhatatlan 2023. január 25.a párjával járt itt
55
Budapesten a II. kerületben található e nagyméretű templom, hatalmas pakkal körülvéve. Szabadtéri oltár és szobrok találhatók a parkban. A hozzá tartozó Szentkút, pár száz méterrel lejjebb, a Zsíroshegyi út és az Egres utca sarkán található.
Vigyázat, nem keverendő össze a Kisboldogasszony-templom a Kisboldogasszony-templommal. Az egyik Csepelen van például, de ez itt meg a máriaremetei templomkertben, meg egy kegyhely. Van egy nagyobb intézmény, úgynevezett templomkert, azon belül több kis alegység található, az impozáns templom (amely elnyerte, ha jól tudom a bazilika címet), mellette a parkban szabadtéri oltár, megteremtve a külső istentisztelet lehetőségét is.
Mióta az irredentizmus, sovinizmus szoros szövetséget kötött az egyházzal, azóta az ilyen helyek környezete hemzseg az erre utaló jelektől is, van a parkban jelképesen kirakott nagymagyarország terület, azon belül a felkupacolt földből un. koronázási domb képződött, mely díszítése alapján a magyar szent koronára hajaz, szóval egy bizonyos revizionista szellemiség alá van rendelve a jámbor kereszténység, vitéz és szent királyaink, hercegeink szobrai itt is díszítik a környezetet, szuggerálva erősen, hogy az állam és az egyház szorosan össze van fonódva, egymás hatalmát erősítik az idők kezdetétől. Józsefet is megtalálod, karján a kisdeddel. Máriaremete szép és érdekes kirándulóhely, mindenkinek szívesen ajánlom.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.