A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A budai Mátyás-templom 1257 környékén épülhetett és nem meglepő módon igen gazdag történelemmel rendelkezik: itt koronázták meg I. Anjou Károlyt, Mátyás király itt vette feleségül a cseh király lányát majd második feleségét is, a török uralom idején dzsámiként is használták, majd szerencsés visszakerülésével itt koronázták magyar királlyá Ferenc József osztrák császárt is.
Tovább olvasom >>
Ám ezek csak kiragadt pillanatok a múltból, így érdemes ellátogatni a templomba és megismerni a teljes történetét.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Ott mászkáltam fent a várban, olyan arccal, mint egy szingaléz turista, hogy ki ne lógjak a sorból, közben eszembe jutott, hogy jó. jó, itt mászkál meg hauszmannol mindig az ember, mert hol ezt újítottak fel, hol azt, meg hol bor- vagy sörfesztivál van. , vagy hol tüntetni jövünk valamiért, hát, az embernek ilyen a vár általában, na jó, mikor voltál te a Mátyás templomban?
Na? ? Hát sokszor. . . na jó, de mikor? Régen? Az ittjartam szerint még nem is voltál itt soha. Minden beduin teve vagy japán szamuráj ötször megnézi, te meg magyar létedre. . . na, szóval, sokba kerül nekem ez az ittjartam, hát indultam jegyet venni és behatolni az ország kiemelt nagytemplomába. Itt nincs nyuggeringyenesség, itt keményen pengetni kell, ez az üzletről szól, nem a te lelkiüdvödről. Gondolom, az ország három nagy főtemplomába, az esztergomi meg a Szent István bazilikába, meg ebbe a Mátyás templomba, ami tulajdonképpen nem Mátyás templom, hanem budavári Nagyboldogasszony, hogy az igazán idétlen hivatalos nevét is használjuk, el kell jönni időnként. Egyébként lenyűgözően szép, mint mindig. Amit lehetett, amit jegyem engedett, azt bejártam, karzatot, ilyen-olyan kiállításokat, kápolnákat, beugrókat, jól töltöttem az időt. Néha el kell jönni ide, bizony.
Budapest, illetve egész Magyarország egyik legismertebb, legtöbbet látogatott és fotózott látványossága a Budai Várban, azon belül is a Szentháromság téren. (furcsaság ismét, meggyőződésem, hogy már írtam róla korábban értékelést, belső fotókkal is, de most se híre, se hamva. . . ). Nem mellesleg világörökségi helyszín.
Hivatalos neve Budavári Nagyboldogasszony-templom, de Mátyás-templom a közismert neve. Pompás gótikus, illetve neogótikus épület, a stílus minden tipikus jellemzőjével. Azt gondolom, minden magyar embernek illik ide legalább egyszer életében ellátogatni, pontosabban nemcsak, hogy illik, de nagyon érdemes is. Számomra elszomorító volt ugyanakkor, hogy pár éve a templomot fizetőssé tették, még a magyarok számára is. Több királyunk koronázási temploma volt, továbbá számos történelmi eseményünk helyszínéül szolgált. Buda elfoglalását követően a törökök mecsetként használtál, hasonlóképpen jó pár korábbi keresztény templomunkhoz hasonlóan. Nemcsak kívülről impozáns, de a belső terei is gyönyörűek, különleges a falak festése, mintázata. Ha már összehasonlítás vagy rangsorolás, a két "fő templom" közül nekem személy szerint jobban tetszik a Mátyás-templom, mint a Szent István Bazilika, ez kecsesebb és különlegesebb, bár ez nyilván szubjektív vélemény.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 1 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.