Jó hely mindent egybevetve

Sarki Csárda DunavecseSarki Csárda Dunavecse a térképen

2024. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. szeptember 11.
A nyolcvanas évek egyszerű vidéki éttermeit idéző csárda a Dunavecsét átszelő főút mentén.
Hagyományos magyar konyhát visznek, de kínálnak pasta-kat és pizzákat is.
Az italválaszték szűk és nagyipari termékekre alapoz, mind az üdítők, mind a sörök tekintetében. Csapon Sopronit, Gössert és Mort Subite-et tartanak, továbbá öt sört palackban, szintén a Heineken portfólióból. Három olasz habzó mellett négy bölcskei Tomolik bort kínálnak, ami örömteli, hiszen a kis pincészeteknek a vendéglátás lehet a kitörési pont. Pálinkarovatban ötféle Rézangyal termék szerepel.
A kiszolgálás kedves, szívélyes, udvarias.
Előételnek rántott velőt kértem, tartármártással, kenyérrel. Tisztes adagot kaptam, ízre is megfelelőt, kár, hogy a panír erősen töredezett, a tartár nem meggyőző, a kenyér meg gyenge minőségű. A pacal ízletes, állagra is megnyerő, a nem túl intenzív színű szaftot illetően nem kizárt némi nem hagymából származó mesterséges sűrítés, de így is jó volt tunkolni. Mindent összevetve a műfaj korrekt képviselőjének bizonyult e fogás. Kovászos uborkát kértem mellé, kiderült, hogy sajnos elfogyott, az újabb adag még nem készült el. Mint megtudtam, egy 84 éves mesterszakács készíti. A második opciómmal, az almapaprikával sem tudtak szolgálni, így a csemege uborkára esett a választásom, mely átlagosnak bizonyult. Kértem olyan csípőset is, ami nem Erős Pista, négyféle kistermelői chiliszószt kaptam, közte Habanero Red Cream és Ghost Kiss névre hallgató, igen korrekt, megfelelő kapszaicin-tartalmúakat is, melyeket nemrég kaptak kóstoltatás, piacfelmérés céljából. Vásárolni még nem lehetett, de jeleztem, hogy személyemben potenciális vevőre akadtak. Az édesített tejfelhabos túrógombóc ízre, állagra egyaránt ütötte a mércét, még a megtekert narancs- és citromszelet sem zavart, hiszen illett az ízképbe. Az árak nagyon barátságosak, a felsorolt ételekre egy alkoholmentes sörrel és csomagolással együtt 2024 szeptemberében mindössze 9040 forintot fizettem.
Az étel/ital és a beltér rovatban felfele kerekítettem a 3,5 pontot.
Ár / érték arány:Kiváló
Sarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - EgyébSarki Csárda Dunavecse - Egyéb

Sarki Csárda további értékelései

2015.07.23családjával
Jó pár évig volt a család legidősebb tagjának a születésnapi ebédjének helyszíne. A menü minden alkalommal valamilyen hús jellegű leves és sarki tál volt. Az ételek gusztusosan vannak tálalva, ízletesek, és hatalmasak az adagok. A kiszolgálás kissé döcögős, de egy 10-15 fős csoportról beszélünk,...
Duna Relax Hotel Ráckeve - 2=3 téli wellness akció
Duna Relax Hotel Ráckeve