Végre

Szőlőt taposó lány szobra Eger EgerSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger a térképen

Kihagyhatatlan 2024. júliusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2024. július 21.
Régi mulasztásom volt a szőlőt taposó lány, de most megint lemostam egy gyalázatot. Ha már Egerben étkeztünk a Govindában, akkor legkevesebb, hogy kilátogassak ide is. Kolodko Mihálynak (hiszen Verne Gyulát meg May Károlyt is magyarosítottuk...) a neve elsősorban a miniszobrokkal függ össze a köztudatban, de azért akadnak szépen más köztéri alkotásai is. Csak ezek nem annyira ismertek, népszerűek. Az teljesen érthetetlen, hogy itt tíz ember értékelte már, és van, aki kettesre vagy egyesre, minden indok nélkül. Így én érzem kötelességemnek, hogy rehabilitáljam, és ötöst adjak neki, egyébként négyest adtam volna. De a szobor szép és ártatlan, ízléses, kecses és bizonyos mértékben kacér is. Isten áldja érte! És nagyon jó helyen van, pont a Szépasszony völgyében. Egyébként 2013-ban a kárpátaljai Nagyszőlős adományozta Eger városának. Az eredetije ugyanis ott van. Én meg örülök, hogy itt is van és láthattam!
Szőlőt taposó lány szobra Eger Eger - Külső képSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - EgyébSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - EgyébSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - EgyébSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - EgyébSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - EgyébSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - EgyébSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - Külső képSzőlőt taposó lány szobra Eger Eger - Egyéb
Agria Vintage Apartman Eger - Egri kikapcsolódás fürdőbelépővel
Agria Vintage Apartman Eger