KÜLÖNÖS PIRAMIS

I. világháborús emlékmű FehérvárcsurgóI. világháborús emlékmű Fehérvárcsurgó a térképen

Érdekes 2024. júniusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2024. június 20.
Kicsit bóklásztunk a faluban, hogy ne csak a Károlyi-kastélyt ismerjük meg valamennyire, és a temetőhöz vezető úton egyszer csak a lombok takarásában megláttunk egy kisebb fajta piramist. Közelebb menve kiderült a feliratból, hogy ez az I. világháborúban elesett hősi halottak emlékműve, alatta szöveg: Az nem lehet, hogy annyi szív hiába onta vért! A feliratok fölött kétoldalt angyalok által tartott magyar középcímer korona nélkül. Az emlékmű hátoldalán pedig gránit táblán szerepel a községből elesett 74 hős katona neve.
Különös emlékmű, egyáltalán nem hasonlít a szokásos I. világháborús emlékművekhez. Talán azért, mert nem szakmabeliek tervezték, nem is követték az akkori ezzel kapcsolatos akkori iránymutatásokat. Az 1924 nyarán felállított piramis-emlék tervezői Károlyi József gróf és Zámbó Ernő uradalmi segédtiszt voltak.
Kétségtelen, ráférne az emlékműre a felújítás, környezetére a rendezés, de nekünk így, ebben a romantikusan megbúvó omladozásában is nagyon tetszett.
I. világháborús emlékmű Fehérvárcsurgó - EgyébI. világháborús emlékmű Fehérvárcsurgó - EgyébI. világháborús emlékmű Fehérvárcsurgó - EgyébI. világháborús emlékmű Fehérvárcsurgó - Egyéb
Károlyi Kastély Hotel & Restaurant Fehérvárcsurgó - Kedvezményes szobaár reggelivel - nyugdíjasok részére
Károlyi Kastély Hotel & Restaurant Fehérvárcsurgó
54.618 Ft / 2 fő / 2 éjtől reggelivel