Gödöllő Budapesttől 30 kilométerre északkeletre található. A török hódoltság alatt elpusztult város a 17. század elején népesült újra. Az első földesúr, aki a településre költözött, Hamvay Ferenc volt. Az ő nevéhez köthető az 1662-ben épült Hamvay-kúria, mely ma a Gödöllői Városi Múzeumnak és a Gödöllői Városi Mozinak ad otthont.
Tovább olvasom >>
Száz évvel később a település a Grassalkovich család birtoka volt. A mai város műemlékeinek jó része ebből a korszakból származik. A Grassalkovich-kastély vagy Gödöllői Királyi Kastély a több tulajdonosváltás után 1865-ben I. Ferenc József és Sisi pihenő rezidenciája lett. A királyné halála után országszerte telepített ligetek közül az itteni az elsők között volt. A sétányt az ő szobra vigyázza. A kastélyt a történelem viharai megviselték, de mára ismét elnyerte régi fényét. A gödöllői arborétum 350 hektáros területének 90%-a a kutatást szolgálja, 10%-a parkosított.
A hely Gödöllő kózpontjában van. Az épület a monarchia hamgulatát árasztja. A pincerek kedvesek de nem a gyorsasagukról hítesek. Az ételek finomak a székek kényelmesek. Jól el lehet beszelgetni várakozás közben. Igazi csaladi hangulata volt az ebednek.
A Tóth pékség és kávézóba hat év elteltével ismét betértünk, tapasztalataink hasonlóak voltak a korábbiakhoz. Ezúttal kávét is kóstoltunk, ami remeknek bizonyult, a búr kifli, amit vettünk, szintén, a kiszolgálás kedves, a dizájn megnyerő. A kávé tiszteletére megemelem a múltkori négy pontot ötre.
A NoVo caféba úgy keveredtünk, hogy szombat esti turnénk vége fele más nem nagyon volt nyitva, ez a hely is bezár hétköznap f11kor, de pénteken és szombaton éjjel egyig tart nyitva. A Carlsberg group söreit vették választékba, csapon Kronenbourg és Carslberg, én az utóbbit választottam (900 ft...