Monumentális

Gyöngyösi zsinagóga GyöngyösGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös a térképen

Kihagyhatatlan 2024. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. szeptember 16.
Rendkívül erős hatású épület, ahogy legutóbb Gyöngyösre mentem, azonnal ezt kerestem fel. Volt tudomásom róla hogy nem látogatható belül, meg arról, hogy valami raktár volt, meg arról, hogy nagyon leromlott már és nemrég rendbehozták valamennyire, hát ezekkel az információkkal látogattam meg. Gyöngyös egyik ikonikus épülete. 1930-ban épült, mikor már 10 éve szigorodtak a zsidótörvények, és akkor emelték ide Baumhorn Lipót művét. Még őrzi jellegzetes arculatát. De milyen a kor és kornak indulatai... látod, hogy az ajtaját berugdossák, ablakait betörik... mit tehetnénk ehhez hozzá? Inkább semmit. Belül üres, az jól ,kivehető, tehát nem látnál semmi különöset, ha bemehetnél sem. Körbejárni, megcsodálni viszont szabad. És érdemes is.
Gyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - EgyébGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - EgyébGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - EgyébGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - EgyébGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - EgyébGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Külső képGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - EgyébGyöngyösi zsinagóga Gyöngyös - Egyéb
Avar Hotel Mátrafüred - Napi árak félpanziós ellátással
Avar Hotel Mátrafüred