GÓLYAÜNNEP

Hortobágyi Madárpark HortobágyHortobágyi Madárpark Hortobágy a térképen

Kihagyhatatlan 2024. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2024. augusztus 19.
Gólyaelengedéses Gólyaünnepet rendez a mostani, aug. 20-i hosszú hétvégi napokon a Hortobágyi Madárpark Madárkórház. A különböző sérülésekkel hozzájuk került és sikeresen meggyógyított gólyák közül összesen 80 madár nyeri vissza szabadságát. Mi az első napon voltunk, amikor elkezdődött az elengedés, az első hét gólya útra kelt a Nagyröpde melletti kunhalomról. Ez volt a főpróba, és sikeres volt.
Vadon élő társaik többsége az elmúlt napokban már elindult délre a Hortobágyról. De ahogy mentünk oda, az útközbeni gólyafészkek is üresek voltak.
Ezért mondják régóta, hogy a gólya a legmagyarabb madár, hiszen augusztus 20. táján megy el tőlünk, és március 15. körül érkezik vissza. Két fontos nemzeti ünnepet köt hát össze ittlétével a fehér gólya.
A szabadon engedésre előzetesen lehetett jelentkezni a Hortobágyi Madárpark - Madárkórház Alapítvány Facebook-oldalán, de mi nem voltunk olyan bátrak, hogy ezt merjük vállalni. Egy felnőtt gólya 3-4 kg súlyú, és a bezártság után szabadulni, repülni szeretne. Nem gondoltuk, hogy meg tudnánk tartani egy ilyen madarat és segíteni a levegőbe emelkedésben. Pedig hát a Madárkórház híres igazgatója, dr. Déri János mindenkinek, kicsinek, nagynak és a gólyáknak is segített. Mi mégis megelégedtünk azzal, hogy megnézzük a kirepülést. Nagy élmény volt!
És amikor a gólyaröptetés sikeresen megtörtént, megtekintettük a madárgyógyítás, -gyógyulás folyamatait a Látványkórházban. Megjegyezve, hogy ma már némileg pontosításra szorul a bevezetőszöveg állítása, mivel bárhonnan fogadnak ellátásra szoruló madarakat, ha meg lehet oldani az odajuttatásukat. Tavaly több mint 7000 sérült madarat fogadtak és láttak el, természetesen nemcsak gólyákat.
Hortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - EgyébHortobágyi Madárpark Hortobágy - Egyéb

Hortobágyi Madárpark további értékelései

2022.07.14a párjával
Érzelmi kötődésem van hozzá, sok évig ide fizettem az adóm utalható százalékát, és népszerűsítettem a helyet. Teljesen felháborított, hogy az emberek túlnyomó többsége "állat", "állatbarátság", "állatszeretet" címszó alatt kizárólag kutya és macskabarátságot ért, a természet valódi állatai meg...
Hotel Kamilla Balmazújváros - Senior nyugdíjas csomag hétközben, fürdőbelépővel
Hotel Kamilla Balmazújváros