A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Magyarország egyik legnagyobb temploma a kaposvári főtéren álló neoromán stílusú Nagyboldogasszony-székesegyház, mely a katolikus hitközösség egyik jelképe. A Tandor Ottó építész tervei alapján készült templom 1886-ban készült el és Kovács Zsigmond veszprémi püspök szentelte fel.
Tovább olvasom >>
2020 és 2022 között teljeskörű felújítást végeztek az épületen 2,1 milliárd forintból. A székesegyház neoromán stílusjegyeket visel magán, hossza 45,5 méter, szélessége pedig 22 méter. 63 méteres magasságával délnyugat-Magyarország legmagasabb épülete. A templom belseje tágas, a főhajóját két mellékhajó kíséri. A főhajó végében található az öt oldallal határolt szentély. A belső festés nagyrészt Leszkovszky György műve. A 33 darab színes ólumüveg ablakot Kratzmann Ede készítette, míg a márványszobrokat Brandceisz János és Bory Jenő.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kaposvár főterének, a Kossuth térnek a Városháza mellett másik meghatározó épülete a Nagyboldogasszony Székesegyház. A város egyik jelképe, amely 1886-ban plébániatemplomként épült neoromán stílusban, majd 1993-tól a kaposvári püspökség székesegyháza lett.
Világos, kevéssé díszített belső terű templom, amelyet mise időn kívül egy biztonsági üvegfalon keresztül lehet megtekinteni. A leírások szerint a Nagyboldogasszony-székesegyház az ország egyik legnagyobb temploma, bár ezekkel a minősítésekkel jobb egy kicsit óvatosnak lenni, mert a legnagyobbat hol így, hol úgy számítják. . . Mindenesetre amikor ott jártunk, és próbáltuk meghatározni, hogy milyen is ez a templom, milyennek látjuk leginkább, akkor mi is ezt mondtuk: JÓ NAGY! A székesegyház oldalán a tér felé néző Szent István-szobor-díszkút található, amelyen a trónon ülve láthatjuk I. István bronzból készült domborművét. Mindenképpen figyelemreméltóbb alkotásnak értékeltük, mint a templomon belüli márványból készült szent-szobrokat.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.