Szent István emlékmű Kétsoprony

Így is ismerheted: Kerékpáros pihenő, Pihenő-kereszt, Szent István emlékmű és a környék szlovák kisebbségének története
városi Szobor közül
Szobor
Szent István emlékmű Kétsoprony
Szent István emlékmű KétsopronySzent István emlékmű Kétsoprony
Szent István emlékmű KétsopronySzent István emlékmű Kétsoprony

Szent István emlékmű Kétsoprony bemutatkozása

Kovács Jenő alkotását, mely Pihenő-keresztként is ismert - a 44. út kereszteződésében, a kerékpáros pihenőnél találhatjátok. Az emlékmű 2015. október 25-én került felállításra.

Arcanum Hotel Békéscsaba - Napi árak reggelis ellátással
Hotel Kumánia Kisújszállás - Disznótoros hétvégék
Hotel Kumánia Kisújszállás
147.600 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval

Szent István emlékmű Kétsoprony vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 783 városban járt márFelfedező - 2505 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 49125 feltöltött kép
Átlagos 2023. július 25.a párjával járt itt
Olvastam, hogy van itt valami emlékhely, pihenőhely, kegyhely, a térkép szerint meg "Szent István emlékmű és a környék szlovák kisebbségének története". Hát nem is tudom. . . semmiféle történetét nem találtam a környék szlovák kisebbségének, ha csak azt nem, hogy szlovákul is fel van írva, hogy ezt a Kiss-Rigó állíttatta ide, meg meg is áldotta, mert ő akkor nagy áldás.
Szent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - EgyébSzent István emlékmű Kétsoprony - Külső képSzent István emlékmű Kétsoprony - Külső kép