A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A halasi csipke előállítása nagyon hasonló a velencei csipkekészítés technikájához, a velenceiek beszövése azonban vastagabb fonallal készül. Elkészítése roppant időigényes, aprólékos kézimunka, ezért a halasi csipke grammonkénti értéke az aranyéval vetekszik. Védjegye - 1935 óta - a három, egymáson keresztbe fektetett hal.
Tovább olvasom >>
Nyitva tartás:IV. 23-IX. 30. : H-V 9-12, 13-17X. 1-IV. 22. : H-V 9-12, 13-16KiállításokA halasi csipke történeteA Kiskunhalason készülő "halasi csipke" első bemutatkozásától, 1902-től kezdve a magyar iparművészet szerves részévé vált. A halasi csipkevarrás ma is őrzi bravúros, rendkívül változatos, egyedi öltéstechnikákát; művészi terveinek formavilágát és harmóniáját. Minden négyzetmillimétere - 100 éve - kizárólag kézi munkával készül, minden darabja egyedileg zsűriztetett, minőségi bizonyítvánnyal ellátott.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kiskunhalas a halasi csipke városa. Na, és ezzel nem mondtunk még semmit, ezt még a kóbor kutyák is tudják az árokparton. Kb. a millennium idején kezdődött a történet, 1902-ben. Tervezők és varrók sora vigyáz a világhírnévre, a Csipkeházban fel is van írva a csipkevarrónők sora időrendben, egészen napjainkig.
És a híres darabok is meg vannak örökítve, némelyike utánzat, azaz többedik példány, de csipkénél ez nem számít. Van egy időmértéke minden halasi csipkének, hogy hány óra alatt lehet elkészíteni. Aztán annyi az ára. . . kb. 1800 forintos órabérben kell számolni, így az a csipke, ami pl. többszáz óra alatt készül, igencsak megkéri az árát. Királynők, hercegnők kaptak ilyent, használták, viselték, Sissi is kint van az előcsarnokban szobor képében, ő is külön tétel a múzeumban, de ugyebár a halasi csipkéhez nem sok köze lehetett, mert hát mikor élt ő és mikortól van halasi csipke? Viszont a holland királynő igenis birtokol ilyent, meg is nézheted. . . ne feledd, a tokaji a borok király és a királyok bora. A halasi meg a csipkék királynője és a királynők csipkéje. Hungarikum. A múzeumban megnézheted a csipkevarrónőket munka közben, lehet velük beszélgetni, szakmai kérdéseket feltenni, szóval, élményhely ez. Szép kis házban fészkel a múzeum a város közepén egy árnyas fasorral díszített kertben.
Kihagyhatatlan 2017. augusztus 12.a párjával járt itt
55
Kiskunhalas város büszkesége a kézzel varrt Halasi csipke. A város szivében helyezkedik el a múzeum egy nagyon szép környezetben. A hagyományokkal rokonszenvezve az épület is "régi" mives stilust képvisel. Nagy élmény volt látni miként készülnek a csipkék. A személyzet nagyon kedves, figyelmes, szivesen válaszolnak bármilyen kérdésre. Még visszatérünk.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.