A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Thorma János Múzeum 1874-ben jött létre a helyi református gimnázium gyűjteményéből, valamint Révész György hagyatékából. Eredeti nevén Halasi Múzeum volt, 1950-ben került állami tulajdonba és ekkor kapta Thorma János festőművész nevét. A jelenlegi eklektikus, a Kolozsváry-Kiss család által 1887-ben építtetett épületbe 1953-ban került a múzeum.
Tovább olvasom >>
A múzeum tárgyainak és tételeinek száma ma már meghaladja a 110 ezret.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Nem is tudom, melyik a kiskunhalasi múzeumok zászlóshajója, a Csipkeház vagy a Thorma János múzeum? De ezek kiemelkednek Halas egyéb múzeumai közül, a csipke a világhírnév, a városi nagy múzeum meg a helytörténet és képtár. Őszintén szólva nem elkerülendő egyik sem.
A város centruma táján található egy nagyobb épületkomplexumban a festőművész nevével jelzett ház, több szinten helyezkedik el a kiállítótér. Lépcsőn le az alagsorba, és ott vannak a Thorma képek, ismertek és nem annyira ismertek, kinek mennyire, de az óriási "Aradi vértanúk"-kat gondolom, mindenki látta már valahol valamilyen formában. A hatalmas történelmi témájú képek mellett portrékat, aktokat, életképeket is találhatunk, nekem is (másnak is) nagyon tetszett a női portré rózsákkal, hát ezt akármeddig elnézegetné az ember. Szépen van megvilágítva a képtár, nem zavaróak a fények, a színek. A képeket elhagyva az emeleten numizmatikai kiállítás is van, na nem túl széleskörű, de azért mégis. Meg hát a helytörténet, néprajz, meg egy kis régészet teszi teljesebbé az élményt. Láthatóan időszakos kiállítás is van, erről nincs mit írni, mert akkor más lesz, amikor majd te odamész. Egy ilyen múzeumot nem kell ajánlani, ajánlja az önmagát.
Kihagyhatatlan 2020. augusztus 18.a párjával járt itt
55
Szereted a nagybányai festészetet? Nosza, irány Kiskunhalas! Nincs az országban még egy ilyen komoly, állandó, nagybányai festészetet bemutató kiállítás. A Thorma János Múzum névadója és egyben a nagybányai festőiskola egyik alapítója festményeiből is gazdag kiállítás látható.
A múzeum helytörténeti, régészeti és népművészeti gyűjteménye is színvonalas, érdekes, tanulságos. A népművészeti látványtár lenyűgöző. Időszakos kiállítást láttunk éppen B. Boros Ilona varrott-hímzett varázslatos textilképeiből, melyek világszínvonalúak - sokkal nagyobb elismerést érdemelne. Minden elismerésem a múzeum szakembereinek, akik magasra tették a mércét. Csak ezért is érdemes ellátogatni a városba! ! ! A múzum épülete egy régi palota és egy modern szárny egybeépítésével alakult ki. Minden igényt kielégítő korszerű épület, udvarias személyzettel és sok tájékoztató-anyaggal, vásárlási lehetőséggel. Tisztaság van mindenütt. A múzeum udvarán lehet parkolni is ++++! A múzeumhoz tartozik, ott kell jegyet vásárolni a frissen felújított szecessziós gyöngyszem, a városháza tornyába. Az volt a másik nagy élmény: amíg a több mint száz lépcsőn felér a látogató a torony tetejére, megismeri Kiskunhalas és környéke érdekességeit, híres embereit, fogalmakat tanul meg, és észre sem veszi, hogy jól szórakozott, mégsem fáradt el. A körerkélyről csodálatos a kilátás, nagy élmény. Mindenkinek javaslom, mert tanulás, szórakozás, sport egyben.
Kihagyhatatlan 2020. augusztus 15.a párjával járt itt
55
Múlt héten jártunk a kiskunhalasi Thorma János Múzeumban. Mi a hátránya, a fővárossal szemben, nincs szem előtt. Jelenlegi kiállításai egyenrangúak bármely nagy város kiállításaival. Thorma János, és a nagybányai festők kiállítása lélegzetelállító. Nagybányai festők műveiből ilyen komoly állandó kiállítást még nem láttam.
Thorma János a város szülötte volt, és Nagybánya a egyik létrehozója. Híres magyar és kevéssé ismert de mesteri festők műveit láthatjuk. A kiállítások ízlésesen vannak megtervezve. A helytörténeti kiállítás tárgy gazdag, igényes, érdekes, egyszóval ötös. Megismerhető belőle a pásztorélet, a homok művelésének nehézsége, a tanyavilág fejlődése, népi mesterségek, és viseletek. Időszakos kiállítás B. Boros Ilona világszínvonalú vart textiljeit mutatja be. Lenyűgöző. A rajztanárként dolgozott Kecelen élő művész alkotásait mindenkinek ajánlom, szín és fantázia gazdag művei lélegzetelállítók.
Kihagyhatatlan 2017. augusztus 23.családjával járt itt
55
Kiskunhalas szivében található ez a gyönyörűen felújitott múzeum. Meglátogatható egyénileg illetve csoportosan is. Igény szerint idegenvezetéssel. Az árak nagyon korrektek. Kedves személyzet. Mindig terveznek/szerveznek de programokat pl: Múzeumkerti esték sorozat. Dicséretes, hogy mindig csinositatnak/újitgatnak rajta (éppen most is felújitás van).
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.