EGY MÉLTÓSÁGTELJES KUN

Gaál Kálmán mellszobor KisújszállásGaál Kálmán mellszobor Kisújszállás a térképen

Érdekes 2023. májusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. május 7.
A református templom melletti Kálvin parkban több szobor is helyett kapott, akár szoborparknak is mondhatnánk. Sétálgat a látogató, és van, ami felhívja a figyelmét, van, ami nem, és van, ami megtetszik neki, van, ami nem. Annyi mindentől függ ez. Mi ugyan nem vagyunk a híres Nagykunság szülöttei, de nagyon közel élünk és érezzük magunkat a kun hagyományokhoz. Ezért elhaladva előtte, rögtön felfigyeltünk az egykori híres polgármester, Gaál Kálmán tiszteletére közadakozásból finanszírozott emlékszoborra.
Nekünk nem egy szokványos, tucat mellszobor a Győrfi Sándor karcagi szobrászművész készítette alkotás, hanem egy tiszteletre méltó, méltóságot sugalló kunfi megkapó ábrázolása.
"Hosszú évek várakozása után, sok, lelkes felajánló adományának segítségével avattuk fel Gaál Kálmán, városépítő polgármesterünk Györfi Sándor szobrászművész által bronzba öntött mellszobrát augusztus 17-én (a Város Napján) a Kálvin Park utolsó szabad öblözetében." írták 2017-ben a kisúji városvédők.
Gaál Kálmán mellszobor Kisújszállás - EgyébGaál Kálmán mellszobor Kisújszállás - EgyébGaál Kálmán mellszobor Kisújszállás - EgyébGaál Kálmán mellszobor Kisújszállás - Egyéb
Hotel Kumánia Kisújszállás - Napi árak félpanziós ellátással
Hotel Kumánia Kisújszállás