A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A komáromi Igmándi erőd 250 méter hosszú kazamatafolyosóján 1965-ben nyílt meg a Klapka György Múzeum római kori kőtár kiállítása, mely az első volt a múzeum életében. 1993-ban átrendezték a kiállítást, a műemléképület belső részében kaptak helyet a Szőny (városrész) területén talált kőfaragványok.
Tovább olvasom >>
A sírköveken, a szarkofágokon, az oltárkövekeken és mérföldköveken keresztül a látogatók megismerhetik az elpusztult település, Brigetio szervezeti felépítését, lakói mindennapjait, életüket és halálukat. Az Igmándi erőd jelenleg felújítás alatt áll és nem látogatható, várható nyitása 2023 nyara!
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A 3 komáromi erőd közül ez jelenleg nem látogatható, de a nemzeti műemlék rekonstrukciós program keretében ezt is meg fogják újítani. Helyileg könnyen megközelíthető, ez van legközelebb a városközponthoz, az Igmándi útról kell lekanyarodni a Rüdiger-tó felé. Az erődrendszernek ez a legdélibb és egyben a legutoljára, 1871-ben épült eleme.
De még így is nagyon érdemes szerintem felkeresni, mert a külső és a belső sáncfal között akár gyalogosan, akár biciklivel is körbejárható. A monumentális falakat körbenőtte a zöld növényzet, a természet és az emberi építészet harmóniája békés, nyugalmas hangulatot teremt. Azért ezt az élményt sajnálatosan megtöri, hogy a külső sánc ajtóit, ablakrácsait több helyen feltörték, és a hűvös katakombákba csövesek költöztek be, akik nemcsak a falakat firkálták tele idióta feliratokkal, de szemetelnek is maguk után. Minden esetre az urbex-szimpatizánsok így könnyen be tudnak jutni az erőd ezen részébe, azt is fel lehet fedezni.
A monostori erőd építésének befejezése után kezdődött el ennek a kisebbnek a kialakítása. A három komáromi erőd egyike. Nem sikerült bejutnunk a nagykapun. Egy hölgytől érdeklődtem aki arra járt, azt mondta, hogy lakik itt a közelben valami nő, ő nyitogatja ki alkalmanként, de idén még nem nagyon látta. . . hát, így jártunk.
Ezért azután körülsétáltuk az erődárokban, nagyon hangulatos volt, helyenként valami rejtélyes ember, talán egy csavargó feltörte, felnyitotta a falba vezető ajtókat valahol, be lehetett menni botladozni a hűvös földalatti folyosóra, Izgalmas volt ott botorkálni. De valami fogalmat nyertünk legalább arról, hogy milyen is lehetett Komárom legfiatalabb erődje.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 5 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.