A helyi fazekasság temploma

Túri Fazekas Múzeum MezőtúrTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr a térképen

Érdekes 2024. májusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. június 7.
Ide el akartam jönni, és a sors úgy adta, hogy már a zsinagógában találkoztam a hölggyel, akivel később aztán majd itt is, de egy másik hölgy vezetett be a rejtelmekbe, ő magyarázta el részletesen, hogy mit látnék, ha volna szemem hozzá, meg, hogy hol mi található. Jelenleg is volt egy időszaki kiállítás, egy bolgár grafikus műveit lehetett megcsodálni több teremben, a padlóra le voltak téve minden kép elé papírok, és az egészséges látogató, aki benne van a játékban, felírogathatja, hogy őbenne milyen benyomást keltett a kép és szerinte mi lehetne a címe. Nagyon díjaztam az ötletet. Azután a képek után jöttek a fazekasmunkák. időrendi sorrendben, egészen az ásatásoktól napjaink művészetéig. A házról magáról meg okosan szólt a szócikk itteni felvezetője, tényleg különleges építmény, érdemes a bejárásra. Mindenképpen ajánlható múzeum.
Túri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - Külső képTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - BelsőTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - BelsőTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - BelsőTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - BelsőTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - Külső képTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - EgyébTúri Fazekas Múzeum Mezőtúr - Külső kép

Túri Fazekas Múzeum további értékelései

2023.08.26a párjával
Most időszaki kiállítás is volt festményekkel, bár mi leginkább a csodás fazekas munkákra voltunk kíváncsiak. Nyitásra érkeztünk és a hölgynek volt ideje a helyi sajátosságokról is mesélnie, emlékezetesebbé téve az ott létet.
Hercegasszony Birtok Mezőtúr - Szilveszter
Hercegasszony Birtok Mezőtúr