Zsinagóga Mezőtúr

Zsinagóga Mezőtúr
Zsinagóga MezőtúrZsinagóga Mezőtúr
Zsinagóga MezőtúrZsinagóga Mezőtúr

Zsinagóga Mezőtúr bemutatkozása

A zsinagóga 1830-ban épült klasszicista stílusban. Az épület oszlopait korinthoszi oszlopfők díszítik, az oldalhomlokzatokat lizénák tagolják.  1966-ban a mezőtúri városi tanács vásárolta meg az épületet. Az 1970-es években műemléki felújítást végeztek rajta, megőrizve az egyszerű főhomlokzat díszítményeit.

Hercegasszony Birtok Mezőtúr - Szilveszter
Solaris Apartman & Resort Cserkeszőlő - Napi árak önellátással
Solaris Apartman & Resort Cserkeszőlő
19.800 Ft / 2 fő / éjtől ellátás nélkül

Zsinagóga Mezőtúr vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 780 városban járt márFelfedező - 2492 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 48718 feltöltött kép
Érdekes 2024. június 6.egyedül járt itt
Annak ellenére, hogy nem úgy néz ki, mint egy tipikus zsinagóga, már messziről ordít róla. , hogy mégis az. Többszáz méterről kiböktem, aztán mafláztam, hogy mi is az a nagyon furcsa, hát a felfogás, amiben épült. Oszlopos, klasszicista zsinagógák elvétve vannak, de hiába az oszlopok, a csúcson lévő tízparancsolat csak árulkodó.
Zsinagóga Mezőtúr - Külső képZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - BelsőZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - EgyébZsinagóga Mezőtúr - BelsőZsinagóga Mezőtúr - Külső képZsinagóga Mezőtúr - Külső képZsinagóga Mezőtúr - Külső képZsinagóga Mezőtúr - Külső képZsinagóga Mezőtúr - Külső képZsinagóga Mezőtúr - Egyéb