A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Herman Ottó Múzeum Kiállítási Épülete Miskolc bemutatkozása
A Papszernek nevezett épület eredetileg a Herman Ottó Múzeum igazgatósági épülete volt. Ma több kiállítótérrel rendelkező, a központhoz közvetlenül tartozó kiállítóhely. Nyitva tartás:K-V 10-16KiállításokKorok, Képek, Kamerák - Dömötör Zoltán magángyűjteménye a Hermann Ottó MúzeumbanMiskolci évszázadok - Várostörténeti kiállításA kiállítás első terme a honfoglalástól a török kor végéig mutatja be Miskolc történetét.
Tovább olvasom >>
A rendezők csupán Miskolc hét évszázados történetének legfontosabb pillanatait villanthatták fel itt. Miskolcot Anonymus Gestája említi először. A kiállítás - a honfoglalás emlékanyagának bemutatása mellett - e fontos dokumentum és más korabeli oklevelek másolatainak felvonultatásával indul. Szász Endre Gyűjtemény - A művész világa 1969-1990Mit ránk hagytak a századok. . . - Régészeti kiállítás1994 elején nyílt meg a kiállítóhely földszinti termeiben a Herman Ottó Múzeum régészeti állandó kiállítása "Mit ránkhagytak a századok" címmel. A tárlat 4 termében, több mint 400 négyzetméteren modern szemlélettel mutatja be a mai Borsod-Abaúj-Zemplén megye területének történetét az őskortól a késő középkorig, a XVI. századig. Magyarország ásványai - Ásványtani kiállításA kiállítás az épület alagsorában, több mint 250 négyzetméteres területen ad ízelítőt hazánk talán leggazdagabb múzeumi ásványtárának gyűjteményéből. A bevezető térben alapvető ásványtani információkhoz juthat a látogató. A további négy térben - mintegy 1500 példánnyal illusztrálva - genetikai csoportosításban tekinthetők meg a magyar ásványtársulások válogatott példányai. Elit alakulatA Kárpát-medence leggazdagabb honfoglalás kori temetőiA Bodrogközben található Karos falu melletti dombvonulaton kerültek elő a Kárpát-medence eddig ismert leggazdagabb magyar honfoglalás kori temetői. A kiállítás e temetők 19861990 közötti ásatása során feltárt régészeti leleteit mutatja be.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Nagyon jó választás volt ebbe a múzeumba ellátogatni. A múzeum személyzete nagyon kedvesen fogadott és felhívta a figyelmünket minden látnivalóra. Ennek ellenére sajnos nem jutott idő mindent megnézni,annyira sok tartalmas és érdekes dolog kötött le kb. 3. 5 óra alatt. Érdemes többször felkeresni az intézményt.
Kihagyhatatlan 2018. november 19.gyerekekkel járt itt
55
Fantasztikus érzés Miskolc város legöregebb épületében kiállításokat nézni! A 2014-ben Év kiállítása díjat nyert "Elit alakulat" című honfoglaló kiállítás lenyűgöző volt! A Régészeti osztály facebook oldala rendkívül tartalmas és érdekes. A Museum Dance Off táncos videóval pedig bárki szívébe belopja magát a fantasztikus múzeumi csapat! Remek múzeum!
Többször jártunk már az épületben, többek között a múzeumok éjszakáján. Többféle korszakot mutat be, a Szemere Szalon nagyon látványos, gyönyörű festményekkel, portrékkal és szalonbelsőkkel. Rendeztek itt 56-os időszaki emlékkiállítást. A kisebb épület jól helykihasználással dolgozik.
A 15. századi egykori iskolaépület már több mint 100 éve múzeumként működik (1899 óta Borsod-Miskolci Múzeum helyszíne). Korábban itt kapott helyet 1980-tól kezdődően a Múzeum Ásványtára, mely pár évvel ezelőtt átköltözött a Görgey úti főépületbe.
A sárga színű stílusos épület egy háromszög alakú telken fekszik, az immár lefedett Szinva-part mellett, az Avasi temető lábánál. Az épületben kapott helyet a Kárpát-medence legjelentősebb Árpád-kori temetőit bemutató állandó kiállítás, valamint a várostörténeti kiállítás középpontban Szemere Bertalannal, a város híre szülöttével, jelenleg látogatható a bronzkori élet rejtelmeit bemutató "Más/világ" című időszakos kiállítás. A környéken csak fizető parkolók vannak, s itt Miskolcon nemcsak hétköznapokon, hanem szombaton délelőtt is kell fizetni a parkolásért.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.