Mohács Magyarország legdélebbi Duna-parti települése, Baranya megyében található. A város egyik legfőbb nevezetessége az évente megrendezett busójárás, amelyet 2009-ben felvettek az UNESCO szellemiörökség-listájára.
Tovább olvasom >>
A város további rendezvényei: Nepumuki Szent János ünnepség, Szent Miklós-malomnap a mohácsi vízimalomnál, Mohácsi sport- és városnapok, Lovas fesztivál, Nemzetközi Néptáncfesztivál, Mohácsi Babfőzőverseny, Szüreti és Borfesztivál, Mohácsi csata ünnepségsorozat, Szeptember feszt, Október feszt. Az 1932. augusztus 28-án a Széchenyi téren fölavatott A három leány szobra / Mohácsi országzászló elnevezésű szoborcsoport a szerb megszállás alóli felszabadulás emlékére épült, valamint ez lehetett az első vidéki országzászló is. Az építmény a város három meghatározó nemzetiségének barátságát hivatott szimbolizálni, valamint a trianoni traumára kívánt figyelmeztetni. A magyar, a sváb és a sokác népviseletbe öltözött lányok ennek a barátságnak és egyet akarásnak képviselői.
A cukrászda előtt itták az emberek a kávét, papírtálcán állva ették a sütiket, a cukrászdába csak vásárolni engedtek be minket, az asztalok el voltak kerítve. Azt mondták, hogy nemrég újították föl a cukrászdát, és nem szeretnék, ha a vendégek kárt tennének. Inkább maradtak volna zárva!?
Ez a szálláshely nem más nint egy rehabilitációs kórház. Az elhelyezkedése jó, de nincs közvetlen átjárás a nagy fürdőbe. A gyógymedencét csak a kezelésekre várokon keresztül lehet megközelíteni ( I. emelet), de a szauna egy színtel alatta van. Így minden esetbe körbe kell járni. A szaunára várni...
Sajnos én nem tudok olyan jó véleményt írni mint akik előttem írók. A tulaj udvariatlan stílusú, kioktató. Rendeltem harcsapaprikást, ami a fényképeken látható adagoknál a paprikás kb 2/3 a csúsza meg kb fele volt mindezt 5000 forintért. Mikor látta a tulaj, nem teljesen jó ez így megkérdezte...