Kapucinus templom Mór

Kapucinus templom Mór
Kapucinus templom MórKapucinus templom Mór
Kapucinus templom MórKapucinus templom Mór

Kapucinus templom Mór bemutatkozása

A templomot 1701. július 24-én szentelte fel gróf Széchenyi Pál. 1810-ben földrengés miatt a templom súlyosan megsérült, újjáépítésére 1880 áprilisában került sor. Tornyát 1884-ben építették, harangjait 1885-ben építették be.

Öreg Prés Butikhotel Mór - Napi ár reggelivel
79.900 Ft / 2 fő / 2 éjtől teljes panzióval
Club Tihany Hotel - Napi árak félpanziós ellátással
Club Tihany Hotel

Kapucinus templom Mór vélemények

Rubin fokozatú értékelőOrszágjáró - 71 városban járt márFelfedező - 98 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1593 feltöltött kép
Érdekes 2024. június 10.a párjával járt itt
Impozáns megjelenésű, hatásos elhelyezkedésű ez a magas, karcsú templom, mivel a Kapucinus tér lépcsőzetesen megközelíthető magaslatán áll. Mór egyik jellegzetes épülete. Ahogy a viszonylag keskeny téren felsétál az ember a templom felé, valóban az épület hatása alá kerül, és szerencsére mi az esti mise idején értünk oda, így be is tudtunk menni, hogy megnézzük.
Kapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - EgyébKapucinus templom Mór - Egyéb