A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A nagymarosi kápolna és a nyolc elemből álló stációsor 1773-ban épült fel, lépcsői pedig 1920-as években készültek el. A 267 lépcsőfokok közül páron még ma is olvashatóak az építtetők neve. Ezeket megmászva oda érünk a Kálvária-dombon álló barokk stílusú, idilli kápolnához. Mellette egy kereszt található, bronzlemezes borítású korpusszal.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A templomtól nem messze indul az út a kálváriára, ami a nyárias melegben kissé fárasztó volt, de megérte, a kilátás mindenért kárpótolt. A Visegrádi Várra és a Duna-kanyarra csodás a panoráma, a kápolna sajnos zárva, abból nem sokat láttunk. Nagymaroson járva érdemes megmászni, mi nem számoltuk meg a lépcsőfokokat, volt elég szépen, maguk a lépcsők is önálló régiségek.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Másoknak úgy adatott, hogy a kilátó felől érkeztek, de nekem nem, én bánatosan szembenéztem a heggyel lentről és lassan elkezdtem felfelé mászni. A kálváriákon mindig vannak ilyen kis motiváló képek, hogy mikor mi történik, talán azért is, hogy ott kiszuszogd magad egy kicsit (bevallom, nem vagyok már mai csirke, szóval nehezebben hágom meg a hegyeket).
Itt elég magasak a lépcsők, meredek a domboldal, de nem hajtott a tatár, tök néma ilyenkor a táj, alig járja emberi láb a környéket. Lassan fel is értem. Itt semmiféle Veronika nem nyújtott kendőt, de azért a kilátás így is szép volt, általában azért is mászik meg hegyeket az ember. Mondom ezt,, a mai sűrű köd ellenére. A stációk, úgy tűnik, rézlemezre vannak dombornyomva és ugyanazt a történetet mesélik el. De azért valószínűleg fel fogok még mászni egy másik vagy harmadik Kálvária-dombra is.
Az 1920-as években nagymarosi családok építették a Kálvária lépcsőit, ennek nyomát ma is sok lépcső őrzi, rajtuk még ma is olvasható az építtető család neve, főleg a felsőbb lépcsőszakaszon. Összesen 167 lépcsőfok vezet fel a kápolnáig. Érdekesség, hogy csak nyolc stáció van a lépcsők mentén, az utolsó négy stációkép a kápolna falán van, az északi és a déli oldalon fülkékben.
A Kálvária-kápolna és a stációk 1773-ban épültek. Béki Márton helyi képzőművész réz domborművei díszítik a stációházakat, amelyek az 1990-es években készültek, mondhatni újak. A stációképeket is adományokból hozták létre, az adományozók neve a dombormű alján látható. A kápolnától csodás panoráma nyílik a Dunakanyarra és Visegrádra, a szembe oldalra.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 1 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.