A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A nagymarosi Duna-parton, a rév közelében található ez a bizonyos ulmi skatulya, azaz a hajó, amellyel a német - de nemcsak sváb - nemzetiségűek megérkeztek új hazájukba, hozzánk Magyarhonba kb. 200 évvel ezelőtt. Az egyszerűen összetákolt, puritán utazóhajókat a célállomásokon egyszerűen szétbontották, és eladták anyagáron.
Ez jó volt a fakereskedőknek, mert képtelenség lett volna egy ekkora szerkezetet sodrással szemben, kiépített vontatóutak hiányában visszavonszolni Regensburgig, Ulmig, másfelől jó volt a telepeseknek is, mivel főleg az alföldi részeken hiány mutatkozott faanyagból. Ez mondjuk Nagymaroson nem volt probléma, a Börzsönyben az erdőségeknek köszönhetően biztosított volt a famennyiség. Minden esetre az érkező telepesek házai praktikusan a szétszedett ulmi skatulyákból, a hajókból épültek meg. Az Ulmer Schachtelek már a XVIII. században menetrend szerint jártak, egészen a Duna-deltáig. Eltűnésüket a vasút megjelenése okozta, az utolsó hajójárat 1897-ben indult Bécsbe. A Dunakanyarban Kismaroson és Visegrádon is vannak ilyen Ulmer Schahtel emlékművek. Amint a nagymarosi hajó oldalán olvasható, a nagymarosi német nemzetiségi önkormányzat építtette 2015. augusztus 29-én. Érdekesség, hogy a hajó alatti tartószerkezeten helyi szerelmespárok szívecskéi találhatóak.
Szerintem most már elfogult vagyok az Ulmer Schachtelekkel szemben, szóval, amikor itt a Dunaparton megpillantottam ezt is, megdobbant a szívem a révnél, hogy szevasz, hát itt vagy te is? Valaha régen nem tudtam, hogy mi a fenék ezek a fahajók mindenfelé az országban, Kakasdon, Vállajon találkoztam velük, majd Újhartyánban is, azt hiszem az tűnt fel a leginkább, hogy NEM vízparti településeken.
. . akkor meg mi ez itt? Aztán persze utánanéztem jobban, és most már inkább vadászom őket. Ulm. (Nevezik mindenféle hülye neveken a hajót, ulmi doboznak, ulmi skatulyának, de a lényeg az eredeti név) A Magyarországra betelepülő svábok jellegzetes utazó járműve, nyilván ezerszámra készült a hajdani német (ilyen-olyan fejedelemségekből jött) telepesek munkájaként, és milyen érzés lehetett megácsolni, csak úgy felszállni rá, aztán az egész családdal, rokonsággal neki a vakvilágnak? ? Mint az amerikai bevándorlók. . . gondolom, nélkülözések árán értek ide sok idő múlva, több hét volt az út folyásirányban is, aztán letelepedtek a kihalt országban, dolgoztak keményen, nagyon becsületes, szorgos nép volt a sváb nálunk, mígnem az idióták történelme, azaz annak irányítója rájuk vetette magát és kitoloncolta, kitelepítette őket innen. De ez a nagymarosi Ulmer Schachtel végre egy vízparton van, így hitelesebb, érthetőbb az oka, története. Ez a hajó ráadásul kis szerelmi jeleket, szívecskéket is hordoz a teste alatt, szóval éljen az Ulmer Schachtel, szevasztok svábok, szeretünk benneteket, meg tudtok nekünk valaha bocsájtani?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.