Katonai Emlékpark Pákozd - Nemzeti Emlékhely Pákozd
Katonai Emlékpark Pákozd - Nemzeti Emlékhely Pákozd
4,4
7 értékelés
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Katonai Emlékpark Pákozd - Nemzeti Emlékhely Pákozd bemutatkozása
A csata 150. évfordulóján, 1998. szeptember 29-én megnyitott, újjárendezett kiállítás írott és tárgyi emlékekkel a Jellasics seregei felett aratott győzelem történetét idézi fel a pákozdi hegyen lévő emlékműnél. A terület egész évben látogatható, a létesítmények márciustól októberig, kedd-vasárnapig 10-18 óra között tartanak nyitva.
Tovább olvasom >>
Előzetes bejelentkezés alapján hétfőn is kinyitnak. A Katonai Emlékhely több tagozódású: 1. 1848-as Pákozdi Csata Emlékműve és Emlékkiállítása2. XX. századi Háborúk emlékpontja3. Don Kanyar Kápolna – a II. világháborúban a Don-kanyarnál elesett magyar katonák emlékére – ismeretlen magyar katona sírja4. Békefenntartók emlékműve: „Végakaratuk a béke volt”5. „Misszió”- magyar katonák a nemzetközi békefenntartásban 1896-tól napjainkig
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Mivel szertünk kirándulni,most úgy döntöttünk,hogy egy kicsit északabbra megyünk. Az új uticél Pákozd a Velencei-tó parja. Amikor megérkeztünk biciglire pattantunk és tekertünk egy jó nagyot. A szél időnként nem volt a barátunk, de cserébe bárányfelhőket hozott. Megálltunk az óriás Miskahuszár lábánál, a Katonai Emlékparkban a lövésárkokat jártuk be.
A tó mentén strandok, nádasok mellett, és patakparton gurultunk. A kilátóból a nádas élővilágát csodáltuk: madarakat a messzességben. Nagyon jól éreztün magunkat.
Azért vegyes érzelmekkel tallóz itt az ember egy újabb európai háború kitörésének napján. Ez úgy behatárolja a hangulatot. Itt van az 1848-as szabadságharc egyik emlékhelye, a pákozdi csata fura kettőssége, Nagy, fényes győzelemként számontartott dolog, és hát győzelem is volt tényleg, de, ha részleteit nézzük, amolyan cicaharc, szerencsére Jellasics meghátrált és elmenekült.
Móga győzött és ez nagyon sokat lendített az akkori nemzeti önbecsülésen. Talán ez volt az igazi értéke. A későbbi súlyos csaták nyitánya. De itt az emlékparkban másfajta hadiemlékek is vannak. A magyar békefenntartók tevékenységét követhetjük nyomon, a szó fizikai értelmében vett áldozataira is itt emlékezhetünk, de jut itt emlék az első meg a második világháború elesett szerencsétlenjeinek is. Valahogy hiányoltam, hogy egy olyan emlékmű is legyen, hogy a jó édesanyád kínját, aki odaküldtél bennünket megfagyni, meghalni, de nem, mert a kormányzó szobrait máshol meg lelkes rajongól csókjaikkal szidolozzák. Van emléktank az ötvenhatosoknak is, és a magyar hadtörténelem mindenféle eseményeire utalnak a kövek, emlékoszlopok, szobrok. . . totyakos vén bácsik, valami mai vitézi rend is állított itt követ a nagy elődöknek. . . tanulságos, fontos, kihagyhatatlan hely, és remélem, hogy mindenki úgy jön el onnan, hogy soha többé háborút!
Kihagyhatatlan 2021. szeptember 27.a párjával járt itt
55
Van már úgy 15 éve is, hogy itt jártunk, így most újra felkerestük. Sokat változott, nagyobb lett. A szimulátorban rendkívül érdekes volt látni azt amit egy repülőgép pilótája lát és kipróbálni azt az érzékeny szerkezetet. Pillanat alatt megcsavartam a gépet. Hát mit éreznek ilyenkor élőben? Azt csak ők tudják.
Az egész kiállítással tisztelgünk elődeink előtt, de nehéz belegondolni, hogy sokan miket éltek át és miket láttak. Örüljünk, hogy béke van országunkban.
Kihagyhatatlan 2021. június 12.a párjával járt itt
55
Régen egy oszlop volt a pákozdi csata emlékére, de 2016-ban egy emlékezéshez méltó parkot alakítottak ki. Csodálatos rózsaillat lengi be az egész parkot. A lövészárkon végigmenve átéli az ember szegény nagyapáink szomorú csatáit, melyet az I. világháborúban vívtak. Az 1956-os harcoknak is méltó jelképe a hatalmas tank, amit anno Budapest utcáin láttunk. Köszönet ezért az élményért.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 3 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.