Gyors vizit bencéséknél

Bencés templom PápaBencés templom Pápa a térképen

Érdekes 2024. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. augusztus 15.
Ez is csak amolyan besurranás volt, nem tervezett látogatás. Arrafelé somfordáltam Pápán, a Fő utcán éppen, amikor látom ám, hogy nyitva van az ajtó. Hopp, egy bencés templom! Messziről azért nem tűnik fel, mert sűrűn épített, lakott az utca, tele van fákkal, szinte eldugja a templomot, nem magasodik ki a környezetéből. De ha szabad a besurranás, akkor nem habozunk, persze. Egy hölgy mobilozgatott hátul az oltár mögött, megkérdeztem illendően, hogy bebolyonghatom-e Istennek házát, hát tessék, csak nyugodtan, lehet menni. nézni bármerre. Talán van a rendnek valami stílussajátossága, mert olyan deja vu érzésem volt, amikor a súlyosan aranyozott, cirádás, túldíszített oltárképeket néztem, azon gondolkodtam, hogy ez a roma ízlésnek tűnő, vastag aranyozott fuksz fityeg a nyakamban fíling igazából Jézusnak tetszik-e? Szerintem nem, de ez általában mit érdekli a rendházak lakóit? A saját önsanyargatásukkal vannak elfoglalva, nekik a regula szerint nem sok mindent szabad csinálni, beszélni sem sokat, gyakran hasra vágódva kell imádkozni, gyűlölni kell saját akaratodat is, háát, nem könnyű pálya, az biztos. Ehhez a puritán egyszerűséghez meg nagy kontraszt, a túlcsicsa a falakon. Szóval jól elvoltam itt, tanulságos is volt, megköszöntem szépen a lehetőséget és tovább élveztem a világi várost.
Bencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - BelsőBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - BelsőBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - BelsőBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - Külső képBencés templom Pápa - EgyébBencés templom Pápa - Külső képBencés templom Pápa - Belső
Hotel Villa Classica Pápa - Szilveszter
Hotel Villa Classica Pápa
245.700 Ft / 2 fő / 3 éjtől félpanzióval
64.515 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár all inclusive ellátással a hévízi Hunguest Heliosban
Hunguest Hotel Helios Hévíz
112.800 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással