Átlagos
2024. május 26.a párjával járt itt 35 A Cibakházi Holt-Tisza partján, a település szívében megteremtett Gödör-Madárbarát park egyszerre szabadidőközpont, madárles, parti sétány, játszótér, szabadtéri színpad. Az igényesen kialakított területen óriáscsúszda, magasles megfigyelő távcsővel, csónakház bérelhető vízi eszközökkel, kerti sütögetők, stégek várják az idelátogatókat.
Tájékoztató, ismereterjesztő táblák mutatják be a méltán híres Cibakházi Holt-Tisza élővilágát, sőt a madarak nagy része közvetlenül, vagy a kilátóban elhelyezett távcsővel is remekül megfigyelhető. Mindezt egy tájékoztatóban olvashatjuk a helyről, és nagyrészt igaznak is láttuk. Mégis nekünk egy unalmas hétköznap délelőttön a hely is kicsit unalmasnak tűnt. A pallósétányt egyik oldalán nádas kíséri, de arról sem látni többet, mint egyszerűen a parton állva. Madarakból mindössze egy pár vadkacsát láttunk, semmi mást. Talán másoknak nagyobb szerencséje van. 2019-ben a megyei lap olvasóinak szavazatai alapján a cibakházi Holt-Tisza a második helyen végzett A megye 7 csodája pályázaton. Őszintén szólva, mi már láttunk a megyében szebb Holt-Tisza-ágakat is. Ennyire rendezettet azonban még tényleg nem.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2024. május 26.a párjával járt itt 55 Ha lenne itt 10 pont, akkor annyit adnék ennek az étteremnek azért az ebédélményért, amelyet tegnap kaptunk tőlük. Mert valóban összetett élmény, és nem egyszerűen étkezés volt! Évekkel ezelőtt jártunk náluk egy-két alkalommal, de azóta máshol, messzebb lakunk tőlük. Most viszont, hogy Tápiószelére kirándultunk, eszünkbe jutott, milyen jókat ettünk a Vadászban.
És újból elmentünk hozzájuk. És milyen jól tettük! Mondhatni hatalmas étterem, egységes stílusban berendezett, mégis kicsit különböző hangulatú terekkel. Mi a szép napsütéses időben a belső teraszt, kerthelyiséget választottuk, és egy csodahelyre, egy kis tündérkertbe csöppentünk. Mert hogyan is nevezhetnénk másként azt, ha két finom falat között az apró tavacska tündérrózsáit, a kert virágait csodálhatjuk. Először gyönyörködni kellett a látványban, csak utána vettük kézbe az étlapot. És amikor megláttuk a nyírségi gombóclevest a napi kínálatban, azonnal eszünkbe jutott a több évvel korábbi élvezet, hogy ez itt milyen csodásan finom. Rögtön rendeltünk is mindkettőnknek. És most is szenzációs, még ha nekünk egy kicsit csípős is volt. Semmit nem vett le a finomságából. Majd miután kicsit magunkhoz tértünk, a férjem sertés szűzből készült óriási bécsi szeletet kért, én pedig most először mertem Bélszín Rossini módra fogást rendelni, bízva abban, hogy itt ezt is tökéletesen készítik. És igen! Mindkettőnk étele nagyon-nagyon finom volt, amelyeket pincérünk kedvesen és szakszerűen szolgált fel. Köszönet mindenért. Csak laknánk hozzájuk egy kicsit közelebb!
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2024. május 26.a párjával járt itt 35 Magyarországon az is ritka, ha egy kistelepülésen, még ha hivatalosan nagyközség is, van igazi étterem, nemcsak egy-egy pizzázó vagy hamburgeres. Cibakházán azonban szerencsénk volt, amikor nemrégiben ott jártunk megnézni a jól kiépített Holt-Tisza partot: a helyiek lelkesen ajánlották, hogy menjünk csak ebédelni a Nádas Vendéglőbe.
Mentünk. Beléptünk az étterembe, és egy meglehetősen félhomályos terembe jutottunk, rögtön a bejárati ajtó mellett pedig a tárva nyitott ajtajú WC-t szemlélhettük meg. Különös hely, némi áporodott szaggal telítve, annak ellenére, hogy minden tisztának látszott. Pillanatig elbizonytalanodtunk, akarunk-e itt enni, de a kiszolgáló (pincérnek nem tűnt) olyan lelkesen és készségesen fogadott bennünket a jószerével üres helyen, hogy maradtunk. A napi menü nem igazán nyerte el a tetszésünket, de az úr gyorsan rákérdezett a konyhában, rendelhetünk-e az á la carte étlapról. Rendelhettünk. Biztonsági választással rántott csirkemellet ettünk sült krumplival, vegyes vágott savanyúsággal. A szeles időben is inkább kinn, az út szélére telepített asztalnál. Ennyi volt.
3Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2024. május 22.a párjával járt itt 55 Nemrégiben olvastam valahol erről a helyről, és nagyon dicsérték. Meg egyébként is már régen szerettem volna vietnámit enni. És a Falk Miksa utca a kedvenc sétáló helyünk, amikor Pesten járunk. Ja, és még éhesek is voltunk nagyon tegnap, amikorára ide jutottunk.
Ennyi indíttatás is alig volt azonban elég ahhoz, hogy észrevegyük a helyet, a 94 Konyha és Bárt, mert a külső megjelenése annyira szerénykedő. De sikerült betalálnunk az üres kis étterembe, ahol egy ázsiai szépség kis pincérhölgy fogadott bennünket. Keverék angol-magyar nyelven kommunikáltunk, ami időnként olyan sikeres volt, hogy rövid kis utalásokból a közös kacagásig jutottunk. Indításnak kértem egy szilvás Unicumot, ami sajnos nem volt hűtve, a pohara sem. Az viszont igen pozitív volt szintén kezdésnek, hogy az Asahi sör nemcsak üvegben, hanem csapolva is kapható náluk. Előételnek kértünk egy nyári tekercset kacsahússal, ami finom volt, de még csak nem is hasonlított a kínai büfék tavaszi tekercséhez, inkább valami nyers, ropogós zöldséglevélből készült. A főételnél a férjem hazahúzott, mert sült császárhúst rendelt, én viszont hallgattam a kis hölgy ajánlására, és Fúziós sült rizst kértem. A császárhús komoly csalódás volt, mert száraz, ízetlen, vékony kis szeletkék voltak, inkább előétel mennyiségben. Én viszont lelkesen tömtem magamba a fúziós rizst, az annyira finom volt. (Mondjuk eléggé hasonlított a Pad Thai éttermek Burma Classic ételére. ) Ezt látva, a férjem is kért még magának egy ilyen fúzióst, amivel végre boldogan jól lakott. Szervízdíjjal együtt fizettünk 25 ezer forintot, és bár nem volt minden tökéletes, nem sajnáltuk az összeget, és elégedetten távoztunk.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2024. május 17.a párjával járt itt 45 Nem is értem, olyannyira, hogy meglepett, amikor kiderült, nem írtam még ide a Tiszakürti Arborétumról. Pedig hát a kedvencünk. Kihasználva, hogy lakóhelyünktől szűk egy óra autóúttal elérhetjük, mondhatni, gyakran látogatjuk. Jelenlegi 60 hektáros területével az ország egyik legnagyobb arborétumának számít.
Nagysága miatt a többszöri látogatásunk ellenére sem láttuk még talán minden részét. A parkban kanyargó sétautak mentén nemcsak a hatalmas őshonos fákat láthatjuk, hanem több kontinens botanikai érdekességeit ismerhetjük meg. És az is üdítő, pihentető, ha csak úgy sétálgatunk, hiszen minden évszaknak megvan itt a sajátos szépsége. A mai arborétum ősparkjának telepítését az 1800-as években kezdték el a Bolza grófok. Ha a legkezdeteket nézzük, akkor már több mint 150 éves a kert, de mindig változik, és gazdagodik is új telepítésekkel, új növényi társulások kialakításával. Ezeket is meg szoktuk nézni, de vannak kedvenceink is, amelyek virágzásához igazítjuk a látogatásunkat: nem sokat, de néhány bokor rhododendront is találunk egy árnyas kis zugban, a pünkösdi rózsákból pedig tengernyi van a kertben. A Hortobágyi Nemzeti Parkhoz tartozva kifejezetten magas színvonalú szakmai kezelést kap a kert, a látogatók pedig meghirdetett szakmai vezetéseken is ismerkedhetnek az arborétummal. A fenti ismertetőben aprócska hiba van, merthogy gróf Tige Lajos egyetlen lánya a szarvasi birtokkal rendelkező hadmérnök gróf Bolza József fiához, gróf Bolza Péter ment feleségül. Az ő nevükhöz fűződik a Tiszakürti Arborétum alapítása.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. május 13.a párjával járt itt 55 2023 szeptemberében nyílt meg a nagyközönség előtt Budapest legnagyobb Zsolnay magángyűjteménye! Írják ezt itt-ott másként is, de ez a korrekt meghatározás, hiszen az országban van másutt is nagy Zsolnay-gyűjtemény, lásd Pécsett a Zsolnay Kulturális Negyedben.
A Városligeti Fasorban lévő Kőrössy-ResoArt Villában bemutatásra kerülő kollekció Szabó András műgyűjtő magángyűjteménye, amely bemutatja a Zsolnay márkanév sikertörténetét az 1870-es évektől az 1920-as évek végéig alkotott díszkerámiákon keresztül. A Resonator Kulturális és Művészeti Alapítvány által kezelt Zsolnay gyűjtemény közel 1000 darabból áll, gerincét a Zsolnay gyárban az 1870-es évek közepétől a századfordulóig tartó historizmus stílusperiódusa alatt készült műtárgyak alkotják. A mai kor átlagembere azonban nem annyira a historizáló vagy éppen a magyar népművészet mintakincséből átvevő alkotásokkal azonosítja a műkinccsé nemesedett Zsolnay kerámiát, hanem a szecessziós stílusú művekkel és az irizáló eozinos díszítéssel. Nos, a ResoArt Villában ezekből is jócskán láthatunk. Hála Szabó András azon polgári gesztusának, amely nemcsak felhalmozni kívánja az értékeket, hanem adni is tud azzal, hogy megnyitotta a közönség előtt ezt a gyűjteményt. Az ismertetőkben hangsúlyozott összművészeti jelleget a legtöbb teremben nem igazán lehetett érzékelni, vagy ahol egyébként igen kvalitásos festmények társultak a Zsolnaykhoz, ott nem volt meggyőző, hogy ezt tényleg így kell. . . De szép minden így is! Egy gyönyörű szecessziós villában elképesztően szép Zsolnay kerámiák hatalmas kollekcióját csodálhatjuk tehát meg, de ne feledje senki, hogy a kiállítás csak a kis létszámú csoportoknak szervezett tárlatvezetések alkalmával tart nyitva, előre meg kell vásárolni a nem olcsó jegyet.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. május 3.a párjával járt itt 55 Nemigen hinné az ember, hogy egy kis faluban, mert akkoriban Ócsa még az volt, ilyen hatalmas templom épült majd 800 évvel ezelőtt. De szerencsénkre az uralkodó az akkor király birtokon monostort alapított a Franciaországból idekerült premontrei szerzetesek számára. Nekik épült a hatalmas, szinte várszerű templom, a XIII.
századi román stílusú, háromhajós, kereszthajós bazilika. Román stílusúnak írják le elsősorban az épületet, de mint annyiszor, itt is bekeveredik a következő stíluskorszak: a templomszentély bordás boltozatán, kapuzaton, oszlopfőkön látjuk, hogy megjelent már a korai gótika is. A Tájházak Napja rendezvény keretében helyi vezetők kalauzoltak át bennünket a templomba, tőlük tudtunk meg egyes részleteket: A török időkben mecsetként (vagy dzsámiként) funkcionált a templomépület (erre enged következtetni a szentélybe beépített mihrab, azaz imafülke), de beengedték a keresztényeket is imádkozni. A 16. század közepétől a reformátusok vették birtokba az akkorra már romos épületet, akik lemeszelték a templom építésével (1275-1300) egyidős, a főszentélyben lévő freskókat. Bár a helyiek inkább úgy tudják, vagy így szeretnék hinni, hogy a törökök meszeltek, mivel az ő iszlám vallásuk tiltja az emberábrázolást. Persze lehet, hogy a reformátusok mostanára már nem szívesen említenék, hogy az ő egyházuk hívei tüntették el szem elől az értékes képeket. . . A freskók egy későbbi tatarozás során kerültek felszínre, restaurálásra. Nem egyedüli a történet, Szatmárban is többször találkoztunk ezzel, hogy a lemeszelés mentette meg a faliképeket, mert ha leverték volna őket, akkor végleg megsemmisülnek. Ma egy Europa Nostra díjjal kitüntetett színvonalon felújított templomban álmélkodhat a látogató a méreteken, az egyszerűség nagyszerűségén. A román kor legértékesebb fennmaradt magyarországi alkotása az ócsai templom, középkori templomépítészetünk egyik legépebben megmaradt emléke.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. április 27.a párjával járt itt 55 Vannak az országban Fesztiválok és Napok, már a legváltozatosabb tematikákkal. Mi most Ócsán voltunk a Tájházak Napja alkalmából meghirdetett Kék-fehér forgatag az ócsai Öregfaluban című rendezvényen. Ócsa legrégebbi része, az Öregfalu igazi néprajzi különlegesség, közepén a XIII. század elején épült román stílusú bazilikával.
1975-ben a területtel együtt helyezték védelem alá a 62 portából álló falurészt, melynek településszerkezete több száz éves. A templomot körülölelő kicsi telkeken álló parasztházak legöregebbjei a XVIII. század végén épültek. Ma hat egyedi műemléki védelem alatt álló ház van az öregfaluban, megőrizve a hajdani népi építészet sajátosságait. A hat porta épületegyüttesének összefoglaló neve az Ócsai Tájház. Ezek jelentik a tájházi együttest, a település lakói által összeadott, összegyűjtött eredeti berendezési tárgyakkal felszerelve. 1980-ban nyílt meg a látogatók előtt az Ócsai Tájház. Az épületek kitűnű állapotán azonban látszik, hogy rendszeresen karbantartják őket, sőt nemrégiben nagyobb felújítás is volt. Ezen a körbekerített területen tartották meg a Tájházak Napja rendezvényt, ahol szinte minden a kék ruhák, kék hímzések körül forgott, mivel az itt hajdan általánosan hordott kékfestő viseletek világába hívták a vendégeket egy időutazásra az ócsai Öregfaluba.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2024. április 27.a párjával járt itt 55 Egy igencsak késői ebéd, inkább korai vacsora elfogyasztására kerestünk helyet Vecsésen, és bár semmit nem tudtunk erről a szállodáról és étterméről, jól hangzó nevének vonzása és az elegáns külső megjelenése alapján ide tértünk be. És milyen jól választottunk!
A szállodai lobbyból nyíló Pipacs Étterem is visszafogott eleganciával és egy igen kedves, mosolygós fiatalember pincérrel várt bennünket. A megrendelt ételek kellően könnyedek, ízletesek és ízlésesek voltak, kiegészülve egy helyi pék remek, friss kenyerével és természetesen a híres vecsési savanyúsággal. Ez volt hát az első, igencsak meggyőző tapasztalásunk az étteremről. Aztán úgy alakult, hogy hazaérkezvén külföldi utazásunkról, pár nap múlva ismét idementünk ebédelni. Az étterem azonban le volt foglalva egy konferencia résztvevőinek. De még annyi időnk sem volt, hogy ezen megijedjünk, egy kedves, ezúttal ifjú hölgy pincér már kísért is át bennünket a bár-részlegbe, így ott ebédeltünk finomakat kettesben, kellemes csendben. Köszönjük!
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2024. április 25.a párjával járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Külföldi utazás előtt egy estét és pár órás éjszakát töltöttünk itt, mivel a repülőgépünkhöz kora hajnali órán kellett kiérnünk Ferihegyre. Hogy a kényelmünk teljes legyen, az autónkat a szálloda őrzött, nagy parkolójában hagytuk az utazás néhány napjára, és igénybe vettük a kisbuszos repülőtéri transzfert mindkét irányban.
Ennek a szolgáltatásnak az ára is bennefoglaltatik a szoba árában, ami most 28 ezer forint volt. A szoba kényelmes, és minden ragyogóan tiszta volt. A WC meglepő módon külön van kialakítva, nem a fürdőszobában helyezték el, ami a hajnali kapkodásban külön előnyt jelent. A szálloda halljában a liftnél, hogy feltűnő legyen, táblán kiírva jelzik, hogy az épületben felújítás zajlik, és elnézést kérnek az emiatt esetlegesen adódó kellemetlenségekért. Láttuk is a bejáratnál és az egyik folyosón is az építőanyagokat felhalmozva, de mi semmi kellemetlenséget a munkálatok miatt nem tapasztaltunk. Igaz, amikor mi ott voltunk, már nem volt építési munkaidő. Az embertelenül korai időben, amikor indultunk a reptérre, előzőleg még kaptam az étteremben a recepciós hölgytől szendvicset és teát, miközben a férjem inkább a szobai kávékészítési lehetőséget használta. Mi nagyon elégedettek voltunk a kapott szolgáltatásokkal, ha kell, máskor is igénybe vesszük.
5Személyzet
5Tisztaság
5Ár / érték arány
5Kényelem
5Szolgáltatások
5Elhelyezkedés
Milyennek találod ezt az értékelést?
289 értékelés / 29 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.