Kiváló
2024. június 12.barátokkal járt itt 55A Bakony-Gyöngye Vendégház kisebbik apartmanjában voltunk a NoMotor rendezvényen, amely Csesznek Főteréről indul. A Bakony-Gyöngye Vendégház ugyan Bakonyszentkirályon van, viszont közel van a Cseszneki Főtérhez. A szállás szállás szép, tiszta és rendezett, a vendéglátók barátságosak, kedvesek, és mindent megtesznek azért, hogy a vendégik jól érezzék magukat.
Nem először voltunk itt, de remélem nem is utoljára.
5Személyzet
5Tisztaság
5Ár / érték arány
5Kényelem
5Szolgáltatások
5Elhelyezkedés
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. június 12.barátokkal járt itt 55A levendulás és a gyógynövénykert Pannonhalmáról kisvonattal is látogatható volt, nagyon kedvező jegyárakkal. A szedd és vedd akciót sokan kihasználták és szedtek ebből a gyönyörű növényből.
Vásárolni lehetett a levendula és gyógynövénytermékekből, valamint ajándéktárgyakból, és természetesen a Főapátsági termékekből.
Szabadon látogatható volt a levendulalepárló is.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. június 12.barátokkal járt itt 55 Egy pannonhalmai rendezvény során több alkalommal is meglátogattuk az arborétumot és a gyógynövénykertet is. Az egyik alkalommal a látogatás kisvonattal történt, ami a rendezvény alatt közlekedett. A meleg időben az arborétumi séta üdítő és hűsítő is volt egyben. A levendulásban éppen szedd és vidd akció volt.
A levendulalepárló is szabadon látogatható volt vezetés nélkül. Vásárlási lehetőség is volt a helyszínen az emléktárgyakból, és a gyógynövénytermékekből is, valamint az apátsági termékekből
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. március 24., csoporttal járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A múzeumot Petőfi Sándor születésének 150. évfordulóján, 1973-ban alapították. Sárszentlőrinci iskolaéve során, 1831-32-ben itt lakott Petőfi Sándor. Az utcai homlokzaton ennek emlékét tábla és a költő bronz domborművű portréja őrzi. Az épületet az 1800-as esztendő táján építették későbarokk (copf) stílusban.
Mai küllemét és a hírnevéhez méltó belsőt főleg a 2008-as átadásakor nyerte el. Népi műemléki védettséget élvez. Az L-alaprajzú épület fésűs beépítésű utcavonalon áll, a hozzá kapcsolódó falkerítést kocsi- és gyalogkapu is tagolja. Az udvari oldalán pilléres falmellvédes tornác fut végig. A szobákban búbos- és rakott kemencék, a konyhákban szabadkémények idézik a régi korok hangulatát. A kisdiák az épületnek a gyönyörű, széles főutcára eső rövidebb szárában padlós, tágas háromablakos szobában lakik harmadmagával, csupa úrfiúval- írta a nevezetes eseményről Illyés Gyula Petőfi-életrajzában. Az épület az utóbbi években több fázisban felújítása került. Az emlékházban a budapesti Petőfi Irodalmi Múzeum jóvoltából összeállt egy új, interaktív kiállítási anyag ami nagyban emeli az emlékház színvonalát, nagyon szépre sikeredett.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. március 24., csoporttal járt itt 55 A Borjádi Emlékméhes egy kis hátsó építmény volt a Sass kúria mögött. Életrajzi kötődése is van, mégpedig az hogy Petőfi ott aludt, amikor meglátogatta Sass Istvánt. A nyitott részben a méhészet eszközeinek bemutatója volt látható, amely a 2023-as felújítás során minimálisra csökkent.
Jelenleg a Sass családról és Petőfiről láthatunk képeket, kaphatunk információkat. Az irodalomtörténet úgy tartja számon, hogy a költő a Sass-fivérek - István és Károly - illetve húguk, Erzsike társaságában tette meg az utat Uzd és Borjád között a Pesthy család négyökrös fogatán. 1845 szeptember 26. október 7. között itt írta Petőfi Sándor A négy ökrös szekér, A Magyar nemes, Gyermekkori Barátnémhoz, A költő s a szőlővessző, Hegyen ülök, Szerelem átka című verseit. A méhes előtti szobron A költő s a szőlővessző" című versből olvashatunk egy részletet.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. február 1.egyedül járt itt 55 A szekszárdi zsidó hitközség 1897-ben avatta fel templomát, melynek terveit Hans Petschnigg grazi műegyetemi tanár készítette. A szecessziós épületet, mely mór stílusjegyekben gazdag, a szekszárdi és környékbeli mesteremberek építették fel. A II. világháború után elhagyatott és ezért rendkívül leromlott állapotú templomot Szekszárd városa 1971-ben vásárolta meg az izraelita hitközségtől.
Az átépítési munkálatok 1981-ben kezdődtek el, melynek építésze, az Ybl-díjas Kerényi József volt. 1984-ben avatták fel a Művészetek Házát. Az intézményben található orgonát 1989- ben a drezdai Jehmlich orgonagyár készítette, melynek felújítását utoljára 2013 májusában végezték el. Az épület homlokzatán megmaradt Mózes kőtáblája és ennek formáját vette fel a felújításkor az épület elé állított díszkapu is. Művészetek háza Szekszárd egyik legmeghatározóbb kulturális egysége. 200 fős hangversenytermével és kiállítóterével hívogatja látogatóit. Rendszeres otthona kortárs kiállításoknak valamint zenei koncerteknek is.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. január 14.egyedül járt itt 55 Az Augusz-ház Szekszárd egyik legjellegzetesebb épülete. Helyén korábban a Fekete Elefánt fogadó állt, ami korának híres fogadója volt, és ebben több napig vendégeskedett II. József a kalapos király. Az épület legrégebbi a része az 1820-as években épült, jelenleg kékesszürkére festett déli rész.
Ezt a részt Augusz Antal a későbbi báró apja építtette. A középső jelenleg fehér részt, amely a Vármegyeháza klasszikus stílusában épült szintén Ő építtette egy évtizeddel később. A legújabb várszerű északi szárny a Miramare kastély mintájára épült. Ezt a részt báró Augusz Antal, Liszt Ferenc jó barátja építtette, ahol több alkalommal vendégeskedett is. Itt alkotta meg és Augusznak dedikálta VIII. rapszódiáját a Magyar Rapszódiát. Később itt működött a Szekszárdi kaszinó, majd az ország első közgazdasági és társadalomtudományi szakkönyvtára. Közel 70 évvel később ide költözött a Liszt Ferenc Zeneiskola melynek alapító igazgatója Husek Rezső zongoraművész volt.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2024. január 5.egyedül járt itt 55 Wosinsky Mór magyar apát-pébános, régész mellszobra a róla elnevezett múzeum előtt áll. A múzeumot 1898-ban alapították még saját épület nélkül. A nemsokkal később felépített intézmény igazgatója Wosinsky lett. A múzeum 1989. május 11-én vehette fel az alapító igazgatójának nevét.
A múzeum előtt felállított mellszobor lényegében egy másolat, mivel először a névfelvételt, és a szobor múzeum előtti felállítását, a minisztérium nem engedélyezte. Az eddigre már elkészült első szobrot, egy kényszerűségből kitalált, két márványoszlopból és tympanonból álló fülkében, a földszinti folyosó falán került elhelyezésre. Ahhoz hogy itt elférjen, a hátoldalából egy darabot ki kellett vágni. A másolt szobor avatása után az eredtit, a szobrászművész Farkas Pál kijavította, és a Belvárosi Plébánia Közösségi Házának ajándékozta. A múzeum előtt álló alkotást nagyméretű római oltárkövek veszik körül, melyek Bölcske község határában, a Duna medréből kerültek elő.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. december 17.egyedül járt itt 55 A város legrégebbi szobra 1753-ból, ami az 1738-40-es nagy pestisjárványra emlékeztet. Alkotója ismeretlen. Az alépítménye lépcsőzetes, nyolcszög alakban körbe kerítve. A sarkain pillérekkel tagolt alapzaton háromszög alaprajzú obeliszk emelkedik. Az oszlopot angyalfejek díszítik. Tetejében áll a Szentháromság-szoborcsoport.
Az oldalakon latin nyelvű, 1740-es évszámot kiadó, kronosztikonos feliratok olvashatók. A sarkokon Szent Rókusnak, a pestisből gyógyulók védőszentjének, Szent Sebestyén vértanúnak, és az akkori Magyarországon mindenütt tisztelt Tolentinói Szent Miklósnak a szoboralakjai találhatóak. A déli oldalon láthatjuk Szent Rozáliát fekvő helyzetben, egy vasráccsal védett fülkében elhelyezve. Az obeliszk oldalát pedig Immaculata-szobor gazdagítja. Alul, az oszlop körül végigfutó, hétszög alakú homokkő párkány a hét szentséget jelképezi. Eredetileg ide kellett kitenni a szentelésre váró húsvéti sonkát.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. december 16.egyedül járt itt 55 A Kálvária-kilátó Szekszárd nevezetessége és jelképe, valamint a túrázók egyik célpontja. A kilátóból jól látható a város keleti része, a régi városmag, valamint tiszta időben a közeli és távolabbi települések, bár a kilátást már kezdik eltakarni a kilátó körül növekvő fák.
A kilátó megközelíthető autóval, gyalogosan és kerékpárral is, bár az utóbbival nem lesz könnyű, legalábbis felfelé. A kilátó a Bartina-hegyen található, ami a városból viszonylag rövid sétával elérhető. Valamikor itt egy Kálvária-szoborcsoport állt. Ma a szoborcsoportra, egy tragikus körülmények között elhunyt szekszárdi gimnazista emlékére állított három kereszt emlékeztet. A Kilátón és a Szőlőszobron kívül itt található még egy adótorony, és egy magassági pont is.
Milyennek találod ezt az értékelést?
13 értékelés / 2 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
13 fotózott hely / 2 oldalon