Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 268 városban
járt már
Felfedező 3721 helyen első értékelő
Népszerű író 2501 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 105005 feltöltött kép
Átlagos
2023. június 13.gyerekekkel járt itt 35 Tipikus Balaton-parti strandbüfé Siófokon az Aranyparton, se több, se kevesebb. A szállodánk mellett lévő büfébe célzottan azért tértünk be, hogy mi is megtapasztaljuk a Balaton-parti lángos élményt, amit egyetlen évben sem lehet kihagyni. Tettük ezt annak ellenére, hogy a szállodában bőséges ellátást, svédasztalos félpanziót kaptunk.
Az árak, ahogy számítottunk is rá, elég magasak voltak. A sima lángos 1200 Ft-ba került, az amerikai hot dog 1700 Ft, igaz, ezért az árért a kiflin és a virslin kívül pirított hagymát (bolti készáru) és csemege uborka karikákat is kaptunk. A 0,5 l-es palackos víz 500 Ft-ba került, csak viszonyításképpen, ez utóbbi bolti ára jóval 200 Ft alatti. A kiszolgálás alapvetően barátságos volt, nemcsak azért, mert vásároltunk is valamit, ugyanezt tapasztaltam az előző napon is, amikor csak érdeklődtem a nyitva tartásuk felől. Minden nap nyitva tartanak, bár a szezon még nem indult be, a vendégek még csak akadozva jönnek, csupán pár asztalnál ültek az egyébként nagy alapterületű, sok asztalos fedett teraszon. Az egyszerű bódé önkiszolgáló rendszerben működik, rendelés és fizetés - szigorúan előre! - az ablakoknál történik, majd itt adják ki az elkészült ételeket is. Tányért, tálcát, evőeszközt nem kaptunk. a tálalás egyszerű papírdarabokban testesült meg. Az italkínálat kommersz, sörből Heineken, Gösser, Soproni (csapolt/dobozos/üveges), a Somersby ciderek (950 Ft/üveg) és Bacardi Breezer longdrinkek (1600 Ft) népszerűek. A részletes étlap és itallap a magyar mellett nem véletlenül német nyelven készült.
3Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. június 13.gyerekekkel járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Siófok egyik legnépszerűbb látványossága az óriáskerék, amely a Nagystrand területén kapott helyet. Ahogy a strand is fizetős, úgy természetesen az óriáskerék is az, az üzemeltetők és a jegyszedők azonban két teljesen külön céget képviselnek, így ha a strand nyitva tartási idejében akarunk felmenni "kerekezni", akkor külön kioszkban kell a jegyet megvásárolni a strand bejáratánál.
18 óra után, amikor a strand bezárt, már be lehetett sétálni a strandra ingyenesen, és az óriáskerék lábánál lévő jegypénztárban vásároltuk meg a jegyeket, amelyet bankkártyával is ki lehet fizetni. Elég drága program, 1 felnőtt és 3 gyerek részére 8500 Ft-ba került (a gyerekjegy 2000 Ft, a felnőttjegy 2500 Ft), van családi jegy, azonban az többe került volna (sic). Az óriáskerék minden nap du. 2 órától működik, mi a naplemente koraesti időszakát céloztuk meg, így a szép panoráma mellett a különleges fényviszonyok még jobban feldobták a látványt. Egy kabinba legfeljebb 6 fő fér el, amely 50 méter magasra emelkedik. 4 kört mentünk összesen, ha jól számoltuk. Sajnos az üvegablakok elég koszosak, foltosak, ami rontja az itt készített fotók minőségét, erre igazán nagyobb gondot fordíthatnának az üzemeltetők.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. június 12.gyerekekkel járt itt 55 Nagyon különleges élmény ez a ház, ahol szó szerint minden a feje tetejére állt. Hazánkban összesen két helyen, itt Siófokon és Hajdúszoboszlón található ilyen látványosság, a szoboszlóinak kék a színe kívülről, míg a siófoki piros. Ezen kívül eléggé hasonlóak, talán a terező/kivitelező cég is azonos lehetett.
A városon belül Balatonszéplak-felső városrészben található a házikó, a vasútállomás közvetlen szomszédságában a főút mellett. Ingyenes parkolóhelyek a ház mellett vannak. 1 felnőtt és 3 gyerek részére 6200 Ft volt a belépő, ami azért nem kevés, pláne ha az ember csak pár percet tölt itt el, ahogy láttuk, voltak olyan vendégek, akik csak kattintottak 1-2 képet, aztán már mentek is tovább. Szerencsénkre nem volt túl sok látogató, de már így is a zsúfoltság érzetét keltette, és így is többször kellett arra várnunk, hogy a fotók készítésekor ne lógjanak bele idegenek is a képbe. Az emeletre (vagyis ez esetben a földszintre) vezető csigalépcső nagyon szűkös, abszolút egyszemélyes. Többen panaszkodtak arra, hogy szédültek, tériszonyuk volt, egyeseket a rosszullét kerülgetett, de nekünk nagyon tetszett ez a nem mindennapi élmény, a kezdeti furcsa, kicsit kellemetlen érzés hamar tovaszállt, bár a szédelgés, egyensúly vesztés végig megmaradt. Az előző napi esőzések miatt a ház körüli kertrész teljesen fel volt ázva, tocsogtunk szó szerint, illetve a legvizesebb részeket pár műanyag székkel próbálták elbarikádozni. A házba gyakorlatilag a tető felől lépünk be, a lakó-és hálószobán kívül fürdőszoba és konyha is berendezésre került.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. június 12.gyerekekkel járt itt 45 A szálloda vendégeiként ittunk pár italt a bárban. Elsőként az érkezéskor kapott welcome drink kuponokat használtuk fel, ami eléggé kötött volt, mivel az alkoholos italokon belül kizárólag pezsgőre és egyfajta pezsgős koktélra, illetve alkoholmentes gyümölcslére volt beváltható. Igazából úgy vettük, hogy ajándék lónak.
. . , de azért ha már ad a hotel valamit, akkor lehetne ezt egy kicsit rugalmasabban is szerintem. Esténként lejöttünk 1-1 koktélra a bárba, csak úgy a hangulat kedvéért. Alkoholmentes koktélból mindössze 4 fajtát tartottak (1500 Ft), ezeket a 3 este során mind végig is kóstoltuk, többször is sort kerítve a Virgin Mohito, Virgin Pina Colada, Virgin Strawberry Colada koktélokra, ezeket a kiskorúak itták, én meg próbáltam inkább minden nap valami mást megkóstolni. Tetszett, hogy két kifejezetten Pünkösdre kínált koktélt is készítettek (1850 Ft), valamint volt "helyi" Panoráma (2200 Ft) nevet viselő koktéljuk is. A 10% szervizdíj még pluszban értendő a zárójelben megadott árakra. A gyümölcslevek decije 310 Ft, őszibarackot, feketeribizlit ittunk, eper nem volt. A 3 dl-es limonádé 900 Ft. A bár úgy került kialakításra, hogy a lobby felől, illetve az étteremből is ki lehet szolgálni. Erőforrás hiányában az egyik este az elkészült koktélokat a pultnál lehetett átvenni, a másik két este viszont kihozták az asztalunkhoz. Természetesen a szobaszámlához lehetett íratni a bár költést, és a végén egy összegben fizettünk. A kínálat nem túl széles, de túlmutat a kommersz szinten.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. június 6.gyerekekkel járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A Panoráma Hotel vendégeiként 3 svédasztalos reggelit és 3, szintén svédasztalos vacsorát fogyasztottunk itt el. A reggeli a szokásos hazai 3-4 csillagos éttermek megszokott, nem túl izgalmas kínálatát hozta.
Rántotta, ham & eggs, tükörtojás, sült virsli, kolbász, felvágottak, sajtos, zöldségek, friss, aszalt és kompót gyümölcsök, tejberizs, grill zöldségek, bundás kenyér, cornflakes, több-kevesebb változatossággal az egyes napok között. A pékáruk az egyik napon eléggé le voltak fosztva, kb. csak sima kenyér volt, és nemigen töltötték már fel, miközben előző nap diós csiga, csokis párna, vajas croissant (mini méretek) is voltak bőségesen, illetve két féle kalács is. A gép kávé és üdítő iható, nem átütő színvonal. Teából széles kínálat. Ami nagyon tetszett, hogy az étterem tágas, napos, sok asztalos volt, az ételek nem egy helyre voltak benyomorítva, így a szálloda méretei és nagy vendégszáma ellenére sem volt zsúfoltság érzetünk az étteremben, és sorban állásra, várakozásra sem volt példa. A szép kora nyári időben a teraszon is lehetett étkezni, kávézni. A vacsora kínálata nekem nagyon tetszett, magyar és nemzetközi klasszikusok jellemzőek, amiket a magyar vendégek többsége keres és szeret. Példaképp említem a vadas marhát vagy a libacombot lila káposztával. Ugyanakkor a főételek között minden este szerepelt zöldséges étel és húsmentes fogás is. Az előételek külsőre izgalmasak, de némelyik íztelen volt. Mindig volt valamilyen gyerekmenü is. Kétféle leves, melyek egyike krémleves, a másik valami tartalmas húsos (gulyás, ragu, palócleves). Minden este kínáltak egy meleg desszertet, de ezek egyike sem ragadott meg, ellenben a pohárkrémek és a 3-4 féle apró szeletes süti! Az italok túlárazottak, szervizdíjjal megfejelve, pedig igazán lehetne kitenni 1-1 kancsó vizet minden asztalra, szerintem ettől nem menne csődbe a szálloda, viszont gesztusértéke van.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. június 6.gyerekekkel járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Interneten foglaltunk ebbe a szállodába a pünkösdi hosszú hétvégére. Nagyon kedvező árajánlatot kaptunk, és nem is csalódtunk. Természetesen SZÉP kártyával is lehet fizetni. Megközelítés: a szálloda az Aranyparton, közvetlenül vízpart mellett található; a belvárostól, Főtértől, Korzótól, vasútállomástól, buszpályaudvartól viszont eléggé távol esik, jó fél órás gyaloglás.
A helyi 2-es számú busz, amelynek a hotel közelében van megállója, csak óránként közlekedik (350 Ft a jegy). A hotel 8 szintes, felújított, modern a berendezése, kellemesek a színek, 3 lift van. A személyzet, beleértve a recepciót, éttermet, wellness-t és a takarítókat is, kedvesek, segítőkészek voltak. Minden nap jöttek a szobát takarítani. A környéken fizetős a parkolás és kevés a hely, az épület körül összevissza parkoltak a vendégek autói. A 3. emeleti családi lakosztály mindkét szobája erkélyes volt, kilátással a Balatonra, a strandra és a játszótérre. Az ablakon volt szúnyogháló. A szobák légkondicionáltak, de még nem volt bekapcsolva. Mindkét szobában volt tévé, de az egyik nagyon kicsi volt, és kevés csatornát lehetett fogni. A wifi erőssége közepes. A nagy előtérben elegendő szekrény állt rendelkezésre a ruháinknak, akasztós és polcos is, itt volt szobaszéf is és fürdőköntöst is kaptunk. Pár negatív apróság: az ajtók rányíltak a tévére, illetve a fürdőben a WC-re, a fürdőben a folyékony szappan tartója folyatott. A kabátoknak, válltáskáknak nincs falifogas, pedig lenne rá hely. A vizes ruháknak, törölközőknek nincs elegendő hely a szárításra, felakasztásra. Bőséges és változatos svédasztalos reggeli és vacsora volt a csomag ajánlatunkban. A wellness teltház esetén valóban kicsi, ahogy többen is említették, de nekünk szerencsére sikerült kifogni nyugisabb időszakokat, találtunk szabad napozóágyakat, mindkét benti medencében megmártóztunk, valamint a szaunákat és a gőzt is kipróbáltuk. A kinti medence sajnos nem volt még feltöltve, viszont a 22 fokos Balatonban már tudtunk fürödni. Kiemelném a csodás szauna szeánszot, ahol két napon is sikerült részt venni (ingyenes program, csak regisztrálni kellett). A koktél bárt nemcsak az érkezéskor kapott welcome drink elfogyasztásakor kerestük fel, hanem két további estén is. Szintén kaptunk érkezéskor egy kupont kozmetikai kezelésre, de azt nem vettük végül igénybe, ahogy a masszázst sem. Tipp: a naplementét ne hagyjátok ki, akár a strandon, akár az emeleti teraszokról igazán szép élmény. A közelben a strandon van egy lángosos büfé, valamint kb. 3 perc sétára egy klassz étterem, kisbolt kb. 10 perc sétányira. A Balaton Eye kb. 15 perces sétatáv.
5Személyzet
5Tisztaság
5Ár / érték arány
4Kényelem
4Szolgáltatások
4Étkezés
4Elhelyezkedés
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. május 23. járt itt 45 A számtalan Cafe Frei egység közül éppen ez a frissen felújított és végre újranyitott M3 "kék" metró vonalán a Dózsa György úti megállónál található, az egyik modern üvegcsoda irodaház földszintjén. Az irodaház Vision Towers névre hallgat, érdekességét a kör alaprajz adja.
Ennek következtében a Frei kávézót is ebben a kör formában kellett kialakítani, ami az egyik oldalról sikerült, a másik oldalról azonban kevésbé, a pult mögötti ülőrész eléggé zsúfolt, szűkös lett, egy kicsit olyan érzése van az embernek, mintha egy raktár bejáratában ülne. Két bejárata is van, illetve a körgyűrű mentén kiülős terasz is kialakításra került, ahová a szép nyár elejei napsütésben sorra ki is települtek az ebéd után sziesztázó irodisták. A kávé kínálat nem volt teljes, többfajta kávéra is azt jelezte a barista hölgy, hogy az éppen nem kapható. A pult előtti részen a kényelmes kárpittal bevont kis kanapésor kialakítása is szűkös, sajnos a hely adottságaihoz kellett igazodni. Újdonságként láttam, hogy többféle delikátesz terméket is kínálnak, egy egész magas polc volt tele szörpökkel, lekvárokkal, mézzel, prémium csokoládéval, szószokkal. Mindegyik elég magas kategóriát képviselt nemcsak minőség, de árazás tekintetében is. A pultban a nemzetek süteményei elég széles kínálatban voltak elérhetőek, a kaliforniai epertorta élénk színével azonnal megragadta a figyelmemet (750 Ft). Bár egy ideje már a Frei-hálózatban is tartanak, de eddig itt még újhullámos kávét nem ittam, megtörve a hagyományokat így ezúttal egy specialty Cortadot kértem (650 Ft), amely kitűnőnek bizonyult. Rég nem látott ismerősöm, akivel véletlenül futottunk össze, a guatemalai mogyorókávé mellett tette le a voksát, melyet én is elégedetten ittam korábban már többször náluk, igaz, én hagyományos tehéntejjel, míg ő mandulatejjel kérte, így a 950 Ft-os alapár mellé +200 Ft alternatív tej felárat is felszámoltak neki. A vegán diós répaszelet az ő egyik kedvence itt, ajánlásán felbuzdulva legközelebb szerintem én is kipróbálom (850 Ft). A két tagú személyzet egyik hölgytagja kedves, mosolygós, kommunikatív volt, a másik viszont egy kicsit mufurc, kedvtelen. A kávét sorszám alapján adják ki. Visszagondolva az évekkel ezelőtti élményeimre, az irodaház elkészülte után itt a Costa Coffee kávézója működött, tőlük vette át kávézó-lánc megszűnését követően a Frei a helyszínt. (a Costa továbbra is árusít kávét széles körben, hipermarketekben is, és sok kávézóban találkozhatunk az ő kávéikkal, de saját kávézókat már nem működtetnek hazánkban a márkanév alatt. )
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. május 20.gyerekekkel járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Kitűnő, igazi olasz fagyizó, amelyet egy olasz úriember, Vittorio üzemeltet. Nincs nagy média-hírverés, fizetett hirdetések, influenszer-hájp a hely körül, de a helyiek körében az egyik legnépszerűbb fagyizóvá nőtte ki magát az évek során. Valószínűleg én sem ismerném a helyet, ha történetesen nem itt laknék a közelben, a szomszéd utcában.
Így viszont van alkalmam időről időre betérni ide egy kis jeges élvezetre. A fagylalt mellett a kávé is finom, tradicionális olasz pörkölésű, erős ristretto, mondhatni ez is a hely másik védjegye. Néhány szintén autentikus olasz desszert is kapható, a csokis és a vaníliás profiterol a gyerekek kedvence. A téli hideg hónapokra zárva szokott tartani, de már egy ideje Vittorio megnyitotta a 2023-as szezont, bár akkor a jó idő még váratott magára. Kíváncsi voltam, nála mennyibe fog kerülni idén a fagylalt, mert egyelőre elég jelentős áremelkedéseket is tapasztaltam pár másik helyen. Meglepődve hallottam, hogy 500 Ft egy adag fagylalt nála, ami nem gombóc, hanem kenés és nagyon kiadós adag, ld. fotók. Szóval árban is nagyon korrekt. Legutóbb a Pavarotti nére hallgató pisztácia-mandula fagyit kóstoltam nála. Előtte pedig a kávé, ami szintén ízletes volt. Hibátlan mindkettő. Nincs sokféle íz, és nincs folytonos variálgatás, újragondolás, de eddig még nem ettem nála olyat, ami ne ízlett volna. Ha valaki szeretné, a döntés előtt lehet nála előkóstolni is, természetesen ingyenesen.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2023. május 20.egyedül járt itt 45 Az újabb Kolodko Mihály miniszobor egy komplex kis geg, egy anekdota vagy tanmese szoborba öntve elmesélve. Aki követi a munkásságát, mint több ezren itt az országban, az ismeri az előzményeket, hogy mi történt a régi, Szabadság téri usanka szoborral. Most békalábakat kapott, ami két dolgot jelenthet.
Ha újra a Dunába pottyan, simán kiúszik, vagy ez a régi usanka, ami a Dunában békalábat növesztett, és így ki tudott jönni a partra, Bárhogy is gondolta, a lényeg, hogy az usanka visszatért. Helyileg a pesti Dunaparton a Parlament előtti lépcsős szakaszon található, én a Tisza-emlékműtől sétáltam észak felé a Margit híd irányába, így hamarosan meg is találtam. A lehető legjobb időpontot választottam - ja, nem. . . - , mármint időjárás szempontjából, borús időben, vizes, csúszós lépcsőkön tipegtem óvatosan, közben esett az eső, fújt a szél, én egyensúlyoztam az esernyővel, kapucnit igazítottam, és persze mindeközben a fotó kompozícióra is próbáltam koncentrálni. Mire végeztem, már zuhogott az eső, de legalább egymagam voltam, ami ritkaságszámba megy. Ugyanis amikor egy új Kolodko-szobor megjelenik, általában a rajongók mind odasietnek, így többen is szoktunk ott lenni, fotózni, legalábbis több alkalommal így történt, ami hirtelen eszembe jut (pl. kutyavásár a Batthyány utcában, virágárusok Pasaréten, hadihajó az Árpád hídnál).
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. május 19. járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Évek óta járok ebbe a rétesezőbe kisebb-nagyobb gyakorisággal, leginkább a közelség okán, mert sajnos nem mindig vagyok-voltam elégedett. Késő délután hazafelé tartva néztem be, és már majdnem fordultam is kifelé, mert nagyon le volt fosztva a kínálat. Gyakorlatilag csak egyféle, almás rétes volt, viszont az éppen akkor készült, még meleg, sőt szinte forró volt a töltelék.
A szakállas cukrász fiatalember bátorított, hogy tegyek csak egy próbát, nem bánom meg. És valóban igaza volt! Nemigen szoktam almás rétest enni, mivel nem tartozik éppen a kedvenceim közé, de ez kitűnő volt! Porcukrot nem kértem rá, pozitívum, hogy teljesen alapvetőnek tűnt számára, hogy megkérdezte, mielőtt behintette volna, és valóban nem is kellett rá. Amit itt többen írtak korábbról, a grízes pót-töltelék, na, ebben egyáltalán nem volt az a bizonyos gríz. A fahéjas almás töltelék nagyon finom volt, és ahogy írtam, forró, a rétestészta nagyon vékony, az alma kis kockákra vágva, a tészta kívül ropogós, szépen átsült. Igaz, 630 Ft-ért el is várható, hogy finom legyen, de ebben itt nem volt semmi hiba. Számomra ez egy tökéletes almás rétes volt! A benti részben az ablaknál van egy leülős hely, de az foglalt volt, illetve kint az utcai teraszon további két asztal, de amikor odaértem, azok is foglaltak voltak. Maradt még bent egy talponálló a pulttal szemben, itt van 2 bárszék, de én inkább állva ettem. A rétes mellé adott kis favilla teljesen alkalmatlan a funkciójára, de ez nem a hely hibája. Összességében jó kis élmény volt ez, megyek még máskor is. Még annyit megosztanék egy korábbi, ide kapcsolódó élmény, hogy a munkahelyünk fogadott egy közel 50 fős nemzetközi szakmai csoportot a világ minden tájáról, akik többsége nemcsak Magyarországon, de még Európában is akkor járt életében először. Az egyik újlipótvárosi kolléga javaslatára vittünk nekik ajándékba, kóstolóba rétest innen, ami szintén sokak számára igazi újdonság, unikum volt , életükben nem ettek, nem is láttak ilyet, és elmondhatom, hogy nagyon ízlett nekik, nagy elismerést kapott a rétes.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6759 értékelés / 676 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon