Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 268 városban
járt már
Felfedező 3721 helyen első értékelő
Népszerű író 2501 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 105005 feltöltött kép
Érdekes
2023. április 5. járt itt 45 MÜPA, avagy a Művészetek Palotája, sokféle különböző művészeti ág közös találkozási pontja a IX. kerület megújuló, jelenleg is megújulás alatt álló részén, a pesti Duna-parton, a HÉV sínek mellett, a Rákóczi híd lábánál. A környezete az évek óta, de még most is zajló építkezések miatt nem túl szép, emiatt rendezetlen benyomást kelt.
2005-ben, azaz már 18 évvel ezelőtt nyitották meg, szóval idén lett nagykorú, de nekem még mindig olyan új épületként hat a városban. A szomszéd, szintén újnak mondható épület az előtte álló Nemzeti Színház. A MÜPÁ-ban koncerteket, színházi előadásokat és kiállításokat is rendeznek. Állandó szereplők/résztvevők: a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Énekkar és Kottatár, a Ludwig Múzeum és a Nemzeti Táncszínház. A jobb oldali szárnyban kapott helyet a Ludwig Múzeum, és itt van egy elég színvonalas kávézó-bisztró is. Legutóbb az új Kolodko alkotás, a fülhallgató miatt jártam itt, korábban voltunk a gyerekekkel hétvégi zenés-táncos játszóházban, kakakó koncerten, kézműves alkotóműhelyben, de "felnőtt" programon is megfordultunk itt többször, 2009-ben az Anton Corbijn kiállítása, ami elsőként beugrott. Évente itt kerülnek megrendezésre a Wagner-napok nagy sikerrel, folyamatos telt házzal.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2023. április 4. járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Külön szerepel az értékelések között a Kopárok és a szintén itt álló Szeplőtlen fogantatás kápolna, így ha valaki ide kirándul, jó eséllyel mind a két látnivalóban gyönyörködhet. Pontosabban leginkább a Kopárok szikláin körbetekintve a panorámában fog gyönyörködni, ami 360 fokos és valóban csodálatos.
A szó szerint kopár sziklák dolomitból épülnek fel. Az érdekes sziklákat előszeretettel másszák meg a gyerekcsapatok, akiknek népszerű kirándulóhelye. Családok, párok, kutyasétáltatók is nagy számban voltak, amikor én itt jártam. Igazából egy nem megerőltető kis túrával vagy lépcsőzéssel viszonylag könnyen és gyorsan fel lehet ide kapaszkodni Budaörsről. A sziklákat az autópályáról is jól lehet látni. Az egyik sziklába egy hatalmas vaskeresztet rögzítettek, a kis kápolna mellett egy kőkereszt, illetve a másik oldalon a Szentháromság szobor látható. A Kopárok több részből áll, a Kő-hegy mellett nyugati irányban az Odvas-hegy, valamint az Út-hegy.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. április 4. járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Nagyon vártam, hogy végre tavaszodjon, és ki lehessen mozdulni a természetbe, kirándulni, túrázni, vagy egyszerűen csak a szabadban lenni, friss levegőt szívni, a panorámában gyönyörködni. Időhiány okán ez csak Budapest környékére tud korlátozódni mostanában nálam, de még itt a közelben, pár km-es körzetben is számtalan látnivaló, érdekesség található.
Ezúttal autóval voltam, és az elsődleges szempont nem egy hosszabb túrázás volt, hanem csak egy kis levegőzés. A budaörsi Kő-hegy tetején álló kis kápolna jól ismert és népszerű kirándulóhely, amelyet 1855-ben szenteltek fel. Több irányból meg lehet közelíteni, és viszonylag közel lehet leparkolni, bár kijelölt parkolóhely kevés akad, de a felfelé vezető környező utcákban az út szélén meg lehet állni. Igaz, sok az építkezés és elég szűkek, kanyargósak ezek a kis utcák, és nem is valami jó minőségűek. Én gyalogosan a Víztorony utca, majd a Felsősor utca felől jöttem fel, de a másik oldalról délről a város felől a Kőfejtő utcától a lépcsősoron is fel lehet jutni. A kápolna építése Wendler Ferenc földműveshez kötődik, aki 1847. június 29-én, 32. születésnapja éjszakáján azt álmodta, hogy a kőhegyi csipkebokor előtt áll, amelynek virágain megjelent Szűz Mária mosolygós arca. Ezután azt olvasta a rózsa levelein: Én vagyok a szeplőtelen fogantatás (bár ő ezt a fogalmat nem ismerte, nem értette pontosan). Hét évvel később, a 39. születésnapján is megjelent álmában Mária, ezt követően a helyi plébános támogatása mellett a pápa felé fordultak a kérvénnyel, amely pozitív válaszra talált. Engedélyt kaptak a kápolna felépítésére, és IX. Pius pápa még egy Mária szobrot is küldött számukra. Valószínűleg a világban ezt a kápolnát szentelték fel elsőként a Szeplőtlen fogantatás tiszteletére, ugyanis a világhírű franciaországi Lourdes-i látomás csak 3 évvel később történt. Budaörs sváb település volt, így nem meglepő, hogy a bejárat felett német nyelvű felirat olvasható, egy idézet a Bibliából, János Evangéliumából: Am Anfange war das Wort, und das Wort war bei Gott, und Gott war das Wort. Dieses war am Anfange bei Gott. " Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt maga az Ige. Ez kezdetben az Istennél volt. A budaörsi Német Nemzetiségi Önkormányzat 20 évvel ezelőtt újíttatta fel a kápolnát. Sajnos nem volt nyitva ottjártamkor, bekukucskálni sem lehetett az ablakon vagy az ajtón. A templom mellett Szentháromság szobor és kereszt látható. Mögötte a Kopárok sziklái, ami a gyerekek kedvelt mászóhelye.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. április 2., csoporttal járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Dabas északi részén, Dabas-Sári városrészben 9 évvel ezelőtt, 2014-ben készült el ez a különleges, ugyanakkor egyáltalán nem megterhelő sétaösvény, amely a kisgyermekes családok, kutyatartók és mindenféle korú kirándulók körében is nagy népszerűségre tett szert.
Az ösvény kiindulópontján egy játszótér is van, valamint itt az út mellett lehet spontán módon leparkolni, nincs kiépített parkoló. A kb. 2 km-es útvonalat vizes-lápos élőhelyre, cölöpökre építették fel a Duna-Tisza csatorna és a Duna-völgyi Főcsatorna találkozásánál. Az útvonalat végig a fapallókon tehetjük meg, amelynek egyik közbülső megállójánál egy két szintes kilátó is található, Dabasi kilátó néven. A kilátóba elég meredek és keskeny létraszerű lépcső visz fel, de megéri felmenni és fentről megtekinteni a környéket 360 fokos körpanorámában. Az utat végig mocsaras, lápos, vizes részek szegélyezik, a víz néhol kis tavacskává bővül. A fapallós járda végül a csatornához visz ki, amely a helyi horgászok kedvelt pecázó helye. A Szent Jakab sétány részét képezi az ún. Magyar Zarándokútnak, amely Esztergomból vezet Máriagyűdre, a Pilisen, a Kiskunsági Nemzeti Parkon és a Mecseken át. Szent Jakab Spanyolország (gondoljunk csak az El Camino-ra) mellett a kereskedők és a zarándokok védőszentje, ezért róla nevezték el ezt sétányt. A kilátó felé kanyarodó út mellett egy színes információs tábla a környék fafajtáit mutatja be. Egy másik látnivaló és helyi kezdeményezés az Újszülöttek ligete, ahova 2001 óta minden évben ültetnek egy-egy fát, hogy "itt eresszenek gyökeret". Ehhez kapcsolódóan készültek táblák az adott évben született helyi gyermekekről, amelyek közül a 2015-évit kidöntve, ledőlve látni az út mellett, ami elég szomorú. Szintén sajnálatos, hogy egyes kirándulók a vízbe szemetet, üres sörözdobozokat dobáltak, miközben több helyütt vannak az út mellett szeméttartók, szóval még cipelni sem kellett volna.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2023. március 31. járt itt 45 Az I. kerületben, a Batthyány tér közelében található, a Várdomb lábánál. Azt mondják, a budai polgárok is nagyon vágytak egy olyan vigadóra, mint amilyen a pesti oldalon már jó ideje állt. Hozzájuk képest több mint 50 évvel később, 1900-ban avatták fel ünnepélyes keretek között az eklektikus stílusban épült, belső tereiben szecessziós, igazán mutatós Budai Vigadót.
Tervezője Kallina Mór és Árkay Aladár. A fő díszterem 350 m2-es, van két kisebb terem, az emeleten étterem. A Vigadó sokféle kulturális eseménynek adott helyet: jótékonysági estek, farsangi bálok, táncestélyek, hangversenyek zajlottak itt, olykor politikai gyűlések és választások is, valamint könyvtárat is kialakítottak. A földszinti üzlethelyiségekben borbély- és fodrászüzlet és cipészműhely is működött. A II. világháborút követően pártmozi, Kisgazda pártközpont, majd a Magyar Állami Népi Együttes székhelye és fellépő helye lett. A 2000-es években teljes körűen felújították. Az épület kormányzati tulajdonban áll, itt működik a Hagyományok Háza.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2023. március 31. járt itt 55 Kihagyhatatlan látnivaló, vagyis csak lenne, mert már hosszú ideje nem lehet gyalogosan látogatni Budapest legszebb, valóban ikonikus hidját, amely az első dunai hídként jelentős összekötő kapcsot alkotott Pest és Buda között.
Fogalmazhatunk úgy, hogy ez a híd az egyik alapvető előfeltétele volt annak, hogy a Duna két oldalán a két városrész, vagyis akkoriban még a két különálló város eggyé forrhasson össze és együtt a csodálatos fővárosunkat megalkossák. Mivel a híd építését Széchenyi István gróf kezdeményezte, a híd nevében ma is őrzi a "gondolatvezér" nevét, bár persze a közbeszédben általában csak egyszerűen Lánchídnak hívjuk. A híd lábánál a két fekvő oroszlán is a turisták és a budapestiek nagy kedvencei, fotók ezrein jelentek meg. Az állandó kőhíd megépítésének gondolatát a reformkor hozta el. 1849-től a II. világháború végéig állt a híd, amikor a visszavonuló német hadsereg felrobbantotta (1945. január 18-án). Ezt követően 1949-re építették újjá, avatása az eredeti hídavatás 100. évfordulójára esett. A híd teljes körű felújítása a rendszerváltozás éveiben már folyamatosan napirendre került, de különböző okok miatt csak 2021-ben kezdődtek el a munkálatok, amelyek miatt a hidat teljesen lezárták a forgalom elől. Sajnos a gyalogosok - és hasonlóképpen a személyautók sem - a mai napig nem mehetnek fel a hídra. Annyi kis előrelépés történt, hogy 2022. decemberben a BKK járatok (buszok), kerékpárok és taxik számára megnyitották. A munkálatok még mindig tartanak, a híd környéke továbbra is építési terület. Talán a gyalogosok újra visszatérhetnek 2023 nyarán. Az autósok sorsa egyelőre nyitott, még kérdéses. Én már nagyon várom, hogy újra átsétálhassak a Lánchídon, ahogy évente több alkalommal is megtettem korábban. Most a napokban annyival vigasztalódtam, hogy felszálltam a 0 kilométerkőnél a Clark Ádám téren az éppen érkező buszra és átutaztam vele az Eötvös térre a pesti oldalra.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. március 31. járt itt 45 Hangulatos bisztró és kiskocsma a IX. kerület megújuló részén, a Semmelweis Egyetem Tűzoltó utcai tömbjének közelében, amely közel 6 évvel ezelőtt nyitott meg. Szerencsés az elhelyezkedése, ugyanis egy lakóház alatt átmenő gyalogos sétány sarkán található, így a teraszt a sétány fedett részébe tudták kitelepíteni, ami a környékbeli, illetve itt tanuló fiatalok kedvelt találkozóhelye.
Többféle minőségi italt tartanak, az alkoholmentesek között Prás hidegen préselt, 100%-ban természetes gyümölcslevek, Mayer szörpök és lekvárok is. A szörpök közül a gyömbér isteni, szódával, kis lime-mal. Eklektikus berendezés, régi használati tárgyak, használati eszközök, régi fényképezőgép, rádió, asztalokon horgolt "nagyis" terítő. Julius Meinl kávét főznek, az átlagos árfekvés felső szegmensében árazva, a cappuccino 900 Ft volt. Örvendetes, hogy a kávé mellé járt egy kis pohár szódavíz is. Az eszpresszó 610 Ft-ba került. A kávé mellé péksütemények közül lehet válogatni, amelyek nem helyben készültek: meggyes pite, mazsolás csiga, croissant, valamint volt pár szendvics is, melyek nem igazán hoztak lázba. Délelőtt reggeli ételeket is kínálnak (tojásételek, bundáskenyér, sült virsli), valamint egész nap kérhető melegszendvics, sonkás, sajtos és szalámis, elég drágán szerintem 2790 Ft-ért. Alkalmanként tematikus borkóstolókat is szoktak szervezni. 3 féle sört csapolnak, Staropramen és meggyes, amire emlékszem. Ha jól láttam, üvegesben és dobozosban néhány kézműves sör is megtalálható (Fehér Nyúl főzde).
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. március 30.barátokkal járt itt 45 A Keleti pályaudvarnál lévő Asian Street Food ételudvar nekem nagyon megtetszett, amikor itt jártam, a hangulat, a berendezés, a kisvendéglők, egyáltalán magát az ötletet nagyon jónak tartom, hogy többféle ázsiai nemzet konyhájának kifőzdéi gyűlnek itt össze, mint egy valódi ázsiai piacon szokás.
A korábbi látogatások óta történt némi változás az itt lévő vendéglátó egységek körében. A legbelső helyiségben jobbra, ahol korábban a sütis volt, most már egy japán sushi bár kapott helyet, ezzel a többi ázsiai ország mellett a japánok is megjelentek új szereplőkként a színen. A sushi séf a semmiből került elő, a pult egy ideig üres volt, kellett várni, hogy jöjjön már oda valaki, aztán végre felbukkant. A rendelést közös nyelv hiányában kézzel-lábbal mutogatva, az étlapra böködve lehetett leadni. Viszont kérdéseket feltenni így nem volt lehetséges. Az étel elkészültét csipogó jelezte. Frissen készült, finom volt, kiadós. Egy 8 db-os uramakit választottam (2690 Ft), fűszeres lazacos rollokat, amelynek a tetején dekorációként apró lazac kaviár hintés is volt, meg még pár féle szósz, amit mondjuk én a szívem szerint kihagytam volna. Itt a pálcika az alapvető evőeszköz, nem cikiskednek műanyag villákkal. A szójaszósz ki volt adagolva, elég kis mennyiség, de a pulton szerencsére volt kitéve üvegben, abból lehetett még hozzá tölteni. A vendégeknek apró cukorral is kedveskednek, ezt csak úgy lehet elvinni. A sushikon kívül Don Buri és Miso leves szerepel még az étlapon. A hely készpénzmentes, kizárólag bankkártyával lehet fizetni.
4Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2023. március 30.egyedül járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A legújabb miniszobor a MÜPA, azaz a Művészetek Palotája főbejárati lépcsősoránál található, a kapaszkodó szélére van felrakva, felerősítve. Ez a viszonylag könnyen megtalálható, első látásra is megpillantható alkotásai közé tartozik Kolodko Mihálynak. Bronzból készült és egészen pontosan hasonlít egy füleshez, méretarányos.
Ezúttal nem mini-szobrot alkotott a Mester. Újdonság ez itt, csak pár napja került ide. Én meg szerencsésnek éreztem magam, hogy pár percnyi sétával, igaz szemerkélő esőben gyorsan el tudtam ide jönni ebédidőben a munkahelyemről, igaz, így aznap a kinti "rendes" ebéd elmaradt. A fülhallgatóból szólt is a zene, először egy komolyzenei koncert részlete, aztán valami népzene, egy magyar népdalt énekelt egy lány, akaratlanul is fel akartam emelni a fülemhez a fülhallgatót, hogy jobban halljam, de persze nem lehetett, hiszen fel van erősítve jól a fémrúdra. Így közelebb kellett hozzá hajolni. Jópofa ez is, ha arra jártok, nézzétek meg.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. március 30. járt itt 55 Rövid időn belül két újonnan nyitott "kutyás" kávézóban is jártam, ezek egyike a XIII. kerület újlipótvárosi részén található. Ez azt jelenti, hogy nemcsak kutyabarát a hely, ahol a gazdikkal együtt a négylábú bundás kedvenceket is szívesen látják, de vannak kifejezetten a kutyusoknak szánt ételféleségek, apró finomságok, jutalomfalatok, kutyasüti, kutyatallér és hasonlók.
A galériaszinten kutyamászóka és pihenőhely szolgálja az ebek extra kényelmét. Ráadásul még környezettudatos és takarékos is a hely, és ők is részt vesznek a Munch ételmentő programban, én ennek révén kerültem velük kapcsolatba. Én macskás gazda vagyok, nem kutyás, de ettől függetlenül a hely nagyon tetszett. A kutyás jutalomfalatból még a cicáimnak is küldött a kedves pultos lány ajándékba, mondta, próbáljuk ki, hátha nekik is tetszik, ízlik. Igazából az egyik cica megette, ha nem is kitörő lelkesedéssel, a másikat nem érdekelte, de itt a lényeg a figyelmesség és a jószándék volt, ami miatt megemlítettem ezt is. Takaros, barátságos a beltér, több asztal van a lenti szinten és fent a galérián is. Kifejezetten tetszett a fal türkizkék csempeburkolata. Néhány kutyamintás párna és plüss is helyet kapott. A sütemények nem helyben készülnek (nekem a Szamos desszertekhez tűnt hasonlatosnak, de lehet, hogy tévedek), a szendvicsek viszont igen. Az ételmentő akcióban 850 Ft-ért választhattam egy szendvicset és egy péksüteményt, valamint ajándékba kaptam még egy péksütit, egy sokmagvas croissant-t. A szendvics croissant-ba töltött szalámis, sajtos, tojásos volt zöldségekkel, a péksüti egy csokis párna. Szerintem ez így nagyon megérte az árát, minden finom, friss, aznapi volt. Tetszett, hogy többféle kencét is tartanak (tonhal, körözött, padlizsán, tojássaláta) 790-1090 Ft/10 dkg. A normál árak átlagosak itt a környéken, de nem olcsók: pl. muffin 740 Ft, fánk 470 Ft, mondjuk az Ischler 990 Ft-ért túlzás. Vegán sütikből is akadt pár, flódni és epres krémes. Ittam egy kitűnő Cortadót (650 Ft), amely mellé kaptam ajándékba egy karamellás kekszet.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6759 értékelés / 676 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon