Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 268 városban
járt már
Felfedező 3721 helyen első értékelő
Népszerű író 2501 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 105005 feltöltött kép
Kiváló
2023. március 19.barátokkal járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A Jónás kézműves söröző és gasztrokocsma éveken át a Bálnában működött, annak déli végében, azonban költözést követően a Bikás parkba tették át a székhelyüket, közvetlenül a 4-es metró kijáratánál, a park szélén található az új helyük, ami korábban egy színvonalas bisztrónak adott helyet.
Zárt, fedett teraszuk télen is működik. Belépbe modern, letisztult, skandináv hangulatú beltér fogad, elég sok asztal nem túl sűrűn, így a különböző asztaltársaságok nem érnek össze, nem kell a szomszéd asztal csapatát túlüvölteni. A fő profil továbbra is a sör, amely 8 csapból folyik változó kínálatban, de lehet válogatni a számtalan üveges és dobozos sörből is, ha ez nem lenne elég. Magyar craft sörök a Reketye, a Brew Your Mind, a Horizont, a Viharsarok és a Fehér Nyúl sörfőzdékből is megtalálható. Mivel lesírt rólam, hogy nem vagyok egy nagy sörszakértő, kis kóstolóval támogatták meg a csapos fiúk a választásomat. A Löwolf KEG sörművek Hurricane smoothie ale lett az első találat (2 dl/ 1095 Ft),
Ebben az inkább csajos, fiatalos sörben a fanyar, savanykás és a selymes, édeskés ízek is megtalálhatóak, nagyon gyümölcsös, citrusos. Narancs, grapefruit mellett utóízként banán és vanília is érződik. A másik kóstolás a gyulai Viharsarok Indián Nyár söre, amellyel már több kézműves sörözőben találkoztam, és télen is lehet inni persze. Virágos, fenyős, citrusos ízjegyek jellemzik, ez is nagyon kellemes. (790 Ft/ 2 dl). Ezeket a söröket is lehetett kapni dobozos kiszerelésben is, nemcsak csapolva, többen elvitelre is vettek söröket. Ételek terén egy oldalnyi, rövid bisztrós étlapjuk van, sörkorcsolyák, mediterrán ízelítő, krém válogatás, illetve Smash burger, pulled pork, BBQ ribs mártogatóssal, grillsajt, gulyásleves mint klasszikus szerepel rajta többek között. Kötelező szervizdíj nincs. A mosdó tiszta, kulturált, új. Nagyon kedves, laza, de udvarias és figyelmes kiszolgálás.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. március 17.barátokkal járt itt 55 Egy évvel ezelőtt, hazafelé beugrottam ide egy kávéra. Tetszett a hangulata, a kiszolgálás kedves, szívélyes volt, az étlap izgalmas. Fel is írtam magamnak, hogy ide majd vissza kell térni. Ez csaknem egy évvel később meg is történt. Ez egy tradicionális török brunch a Nagymező utcában, a személyzet többsége is külföldi.
Costa Coffee kávét főznek, hagyományos sötét pörkölésűt, de van autentikus török kávé is. Az étlapon török, arab, közel-keleti fogások szerepelnek, ezekből az frappáns vegyes ízelítőt a török reggeli (4990 Ft) nevű fogás, ami két főre is elegendő, bőséges. Főtt tojás, 2 féle sajt, feta, 2 féle olívabogyó, méz vajjal, shakshuka, vegyes friss zöldsaláta, friss, ropogós bagett. A mentateát ajándékba kaptuk. Az étlapon említésképpen hideg és meleg mezzék, falafel, bárány kavurma, babaganoush, saláták, kebabok, tészták szerepelnek. Az italok kissé túlárazottak, a kb. 3 dl-es klasszikus limonádé 1390 Ft + 167 Ft szervizdíj. Az ételek nagyon finomak voltak, kellemes volt a fűszerezés, a kombináció. Szép volt a tálalás. Kicsit sokat kellett várni az ételre, de megérte. A hely igen népszerűnek tűnik, gyakorlatilag tele volt külföldi fiatalokkal, vélhetően környékbeli airbnb vagy hostel szállásokról érkezhettek, ahol nincs reggeli.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2023. március 17.gyerekekkel járt itt 35Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Ez az albán pékség a belváros forgalmas pontján évek óta tartja magát. Hiába az infláció, a covid, az emelkedő árak, az Arany János metróállomás évek óta húzódó felújítása, itt semmi sem változott. Ez a pékség egy igazi túlélő. Vajon hogy csinálják, mi lehet a titkuk?
A minőség vagy az egyediség biztosan nem, hiszen ugyanazt az albán pékség kínálatot találjuk itt is, mint szerte az városban, sőt az országban akármerre járva. Estefelé hazafelé tartottuk a fiammal, és eszembe jutott, hogy nincs otthon zsemle a másnapi szendvicshez. Nem nagyon bíztam benne, hogy este 6-kor még találunk, de szerencsénk volt. Az utolsó 2 db zsemlét - sima vizes zsemle, semmi extra - hoztuk el. Darabja 80 Ft volt, az átlagosnál nagyobb méretű. Friss, aznapi sütés volt. A kiszolgálás kedves volt. A pékség retró hangulatú, kissé avítt a berendezése.
2Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. március 17.barátokkal járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Évek óta sikeresen működő hangulatos kis borbár a belvárosban, a Kossuth tér és a Szabadság tér szomszédságában. Már több alkalommal megfordultam itt, és arra is volt példa, hogy a telt ház miatt még egy pohár italra sem sikerült bejutni. A helyet az óriási plüssmackókról lehet megismerni, akik itt-ott felbukkannak, néha a teraszra ülnek ki, máskor egyik-másik asztalnál pihennek.
A mackókon kívül is egyértelmű volt, hogy nagyon állatbarát a hely, legutóbb egy kedves fogadott kutyussal sikerült közelebbi barátságba keverednem. De az ember-vendégekkel is nagyon kedvesek, figyelmesek, igazán jó ide bármikor betérni. Közel 300 féle palackozott bort tartanak hazai borvidékeinkből válogatva, melyek közül több mint 50-et lehet helyben pohárban kóstolni (tehát nem kell a teljes palackot megvásárolni). A beltérben kb. 8 asztaluk van, a kis teraszon még további 3, amely télen is üzemel, már aki bírja a hideget. A soproni Steigler Pincészet prémium zöldveltelinijét választottam legutóbb (2000 Ft/ 1,25 dl). Érdekesség, hogy a bor "adag" nem 1 dl, hanem 1,25 dl náluk. Az egyik legjobb hazai zöldveltelini, amelyről nagyon jó véleményeket olvasni. "Állja a versenyt a legjobb nemzetközi borokkal is. Fahordóban érett, de megőrizte frissességét, nagyobb teste és vajas karaktere ellenére. Olyan bor, amelyet ritkán iszunk a határ innenső oldalán, és megmutatja mire képes a borvidék. " A palack ára 5990 Ft. Hát, megmutatta. A borokon kívül Szent András kézműves söröket, minőségi pálinkákat is kóstolhatunk (Márton és Lányai, 1Csepp, Agárdi).
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. március 17.egyedül járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Egy fiatal külföldi pár 2021 őszén megnyitott kis bisztrója. A lány orosz, a fiú kínai, akik itt, Budapesten ismerkedtek meg. Őket nem láttam, a kasszát egy magyar fiatalember kezelte, míg a konyhában egy középkorú kínai úr sütött-főzött. Még egy idősebb, talán szintén kínai hölgy bukkant fel egy alkalommal a backstage-ből.
Igen, stimmel, közben utána olvastam, szóval a kínai fiú szülei főznek, ők lehettek azok nyilván. A névadó "ZHU" malacot, avagy disznót jelent kínaiul, és arra utal, hogy többféle disznóhúsos ételt kínálnak. Van pár malacos dekoráció is, pl. műanyag kutya- és babajátékok. A rövidke, mindössze egy lapnyi étlapon található kínálat mindazonáltal izgalmas, figyelemre méltó: batyuk (jiaozi) 6 db-os és 12 db-os kiszerelésben. A töltelékek között van zöldséges sertéshús, zelleres sertéshús, rákos, cukkinis tojásos és gombás-üvegtésztás-zöldséges. Szóval 3 húsos, 2 vega. Én megelégedtem a 6 db-os, kisebb adaggal, rákosat és húsmenteseket kértem. (1900 Ft/6 db; 3500 Ft/ 12 db). A 2 féle Zhu leves közül természetesen a disznóhúsosat kértem, ebből is a kisebb adagot, 6 db wonton batyuval (2300 Ft). A leves és a batyuk is rendkívül finom volt, a fűszerezés izgalmas, karakteres, kiváló. Jól is laktam. Ami kissé kicsinyesnek tűnt ezek mellett az árak mellett, hogy a kis adag szójaszószért 100 Ft-ot kellett pluszban fizetni. Volt még 2 féle desszert, de azokat nem kóstoltam. Egyébiránt márc 1-től emelkedtek az árak, szóval már drágább, mint amit most leírtam a saját költésem alapján. A beltér kissé rideg volt, és nagyon spórolós. A világítás mellett a fűtéssel is nagyon takarékoskodtak, konkrétan nagyon hideg volt. Nyilván a séfnek a tűzhely mellett nem, de a vendégek csak fagyoskodtak, ez elég kellemetlen volt. Összességében a konyha nekem nagyon jónak tűnt, de a körítésen van mit javítani.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. március 17.barátokkal járt itt 45 A frissen megújított, átnevezett GOBUDA Mall emeleti része még csak részben alakult ki, a bérlők még csak ímmel-ámmal vették birtokba az üzlethelyiségeket, miközben a földszinten az INTERSPAR már ugyanúgy üzemel, mint korábban. Az emeleten a mozgólépcsők mögött kapott helyet a Café Frei lánc újabb egysége.
A rendelést a pultnál kell leadni, majd sorszám jelzi a táblán a kávék elkészültét. Egzotikus ízvilágba kalauzoltak bennünket, algériai Al-Jaziar jeges narancs karamella kávét, illetve madagaszkári rumos, fahéjas karamella kávét választottunk. Bár a karamella volt a közös nevező, de egészen más hangulatú volt a két ital. A narancsos tetejére jó adag tejszínhab is került. 950 Ft, illetve 1100 Ft volt az áruk, amit egész korrektnek véltem. Még bevállaltam a kávé mellé egy bangkoki kókuszos mangós, csokis sütit is (950 Ft), ami szintén igen kellemes és finom volt. Ez a nap nem a fogyókúráról és a kalóriaszámlálásról szólt, az biztos! A kiszolgálás nem volt valami kedves, és az asztalokról hosszú ideig nem pakolták el a távozó vendégek üres csészéit, tányérjait. Az asztalok sem voltak letörölve a vendégek után. A beltér hangulatos, hozza a Frei misztikus, egzotikus állat- és növénymintás dekorációját. A kávézónak saját mosdója nincs, a bevásárlóközpont közös mellékhelyiségét lehet igénybe venni a földszinten.
5Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2023. március 17., kollégákkal járt itt 45 A gírosz vagy kebab kérdésre az én válaszom egyértelműen a gírosz, nekem jobban bejön a görög stílusú elkészítési mód. Hogy mely nemzeté volt az ötlet eredetileg, abba nem mennék bele, egyébiránt fogalmam sincs. De lehetett bármelyik - görög, török, arab - hiszen sok évszázados, sőt évezredes, jelentős gasztronómiával rendelkező népekről beszélünk.
A Soroksári út - Haller utca sarkán lévő taverna görög stílusú gíroszt készít évek óta jelentős népszerűségnek örvendve. Ez leginkább abban nyilvánul meg, hogy 11. 30-tól kb. 14. 00 óráig jó eséllyel kint áll a sor az utcán és folyamatosan érkeznek a házhoz szállítók is a megrendeléseket átvenni. Szóval a külső fotók ne tévesszenek meg senkit, ezeket korábbi időpontban készítettem, hogy ne legyenek rajta embertömegek. Szimpatikus, hogy elég korán nyitnak. 11 előtt jó eséllyel gyorsan ételhez lehet jutni. A beltér kicsi, szűkös, lehet helyben enni, de nem túl komfortos. Gírosz tálat és pitát készítenek, csirkehúsból, kis és nagy adaggal. A köret előre össze volt már készítve. Kicsit nagyüzemi, iparosodott az egész, de a gírosz tényleg finom. A hús frissen sült, meleg volt. Köretként tzatziki, répasaláta, görög saláta, lilahagyma, sült krumpli (mirelit). Az autentikus köretekből szívesen vettem, kértem volna többet, akár a krumpli teljes elhagyásával, de erre nem volt lehetőség. A nagy gírosz tál 3490 Ft, ami nem olcsó, nekem szűken két ebédre elegendő volt, de a salátákat azért már kipótoltam a második alkalomra. Egyszerű hungarocell dobozos csomagolás, amiért pluszban nem kellett fizetni. A gíroszon kívül van még pár egyéb étel: tintahal karika Orly módra, sajtgolyók rántva, rántott hagymakarika, jó eséllyel ezek is mirelit termékek. A nyitva tartási idő elég korlátozott: hétfőtől péntekig 10-15 óra között.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. március 17., kollégákkal járt itt 55 Naponta reggeltől kora délutánig nyitva tartó reggeliző és ebédelő hely a Haller út elején, a név ebből a szempontból telitalálat. A vendégkör a közeli irodaházak dolgozóiból tevődik össze, és kifejezetten népszerű étkezdének tűnik. Ebédidőben kisebb-nagyobb sorban állásra lehet számítani.
A környéken az ételek minősége, változatossága, kreativitása tekintetében talán ez a legigényesebb hely, legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján. A napi menüben 3-4 féle leves, 5-6 féle főétel, valamint 1 desszert található, ebből szabadon válogatható össze az ebédünk. Magyaros és nemzetközi, keleties, nemzetközi konyha ételei is előfordulnak. Teljesen vegetáriánus / vegán menüt is össze tudunk pakolni. Az ebédmenü mellett állandó kínálatban szerepel quesadilla és többféle kézműves házi burger. Vannak délelőtt kiadós meleg reggelik, illetve péksütemények, szendvicsek. A 2 fogásos menü (leves + főétel vagy főétel + desszert) 3190 Ft-ba került. Tetszett, hogy az ételeket régi csinos "dédi porcelánjai" tányérokba tálalták. Hangulatos a sarokban a nagy bőrkanapés kávézó sarok. Gulyáslevest, majd főételként pulled pork tépett sertés husit ettem héjas sült burgonyával, valamint cékla coleslaw-val. A mennyiség inkább zóna adag volt, de kifejezetten ízletes, finom. A leves mellé remek kovászos kenyér érkezett (külön kérésre, plusz költség mentesen). Összességében ez az ebédmenü drágább, mint amit a környéken találni menzákat, kifőzdéket, de minőségben egy magasabb kategóriát képvisel. Határozottan jó hely, megyünk még!
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2023. március 17. járt itt 55 Egy számomra újdonságnak ható újhullámos kávézó a Keleti pályaudvarnál, azon belül a belváros felé menő buszmegállók közelében. A beltér alapterülete kicsi, de van egy galériaszint. A sok élő növény dzsungelszerű halmaza teszi hangulatossá, egyedivé a helyet. A pultnál kell rendelni, de utána az elkészült kávét vagy az ételt kiviszik az asztalhoz.
Van egy kis kiülős teraszféle a járdára települve, de ott nagyon zajos és forgalmas szerintem. Két kedves fiatal lány szolgálta ki a vendégeket. Két féle, világos és sötét pörkölésű kávé közül lehet választani, de mindkettő prémium kategóriás ültetvény termelése, az Impresso mikró pörkölőtől. A kávékról hangulatos leírásokat is olvashatunk. Így a Colombia El Embrujo Kolumbiából, 1450-1900 méteres magasságban termett, gyümölcsös ízjegyekkel "őrületesen puncsos-trópusi" illatokat és ízvilágot megidézve. Kávét otthoni főzésre is lehet náluk vásárolni. A Cortado 850 Ft-ba került, ami kicsit átlag feletti árazás szerintem. Többféle ízesített lattét kínálnak, sütőtökös, sós karamellás és rózsavizes aktuálisan. A kávé vagy a péksütik mellé a víz ki van téve kancsóban a pultra, önkiszolgáló rendszerben, értelemszerűen ingyenesen. Igazából a trendi kínálatot találni, a kávé mellett tea, matcha tea, chai latte, forró csoki italok, illetve croissant (790 Ft), brownie (990 Ft), zabkeksz (750 Ft), valamint tetszetős hagyományos szendvicsek kovászos kenyérből (1290 Ft). Különlegesség a kvasz (1450 Ft). Mindenre azt mondanám, hogy kicsit túlárazott, nemcsak a kávé. Ettől eltekintve 5 pontos helynek találtam.
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2023. március 17.gyerekekkel járt itt 35 Pár évvel ezelőtt jártunk már itt párszor, most egy hétvégi vacsorára tértünk be a gyerekek kívánsága szerint. Pesterzsébeten a főút mellett, forgalmas helyen található. Itt is van autós kiszolgálás, de mi inkább leparkoltunk a Meki saját parkolójában, majd helyben ettünk, illetve a maradékot elvittük haza.
Sajtburger menüt (1010 Ft), két csirkeburger menüt (1000 Ft), valamint 20 db -os csirke nuggets boxot vettünk (2280 Ft) - melyhez jár 4 db szósz. A menü árak az áremelkedések ellenére még mindig az elfogadható kategóriában vannak szerintem, viszont a kis tálka ketchupért és majonézért felszámolt 210 Ft enyhén szólva túlzó. Már leírtam korábban is, de megteszem újra, külföldön a láncnál ezek ingyenesek, van, ahol ki van téve a pultra, és el lehet venni belőle szabadon. Igaz, ott nem szokás felmarkolni egy tucatot belőle azzal a jelszóval, hogy dehát ingyen van, vigyük csak! Még egy cappuccinót ittam, ez volt az én "fogyasztásom" (760 Ft), megkérdezték, hogy tehéntejjel vagy "alternatív" növényi tejjel kérem-e. Hiába helyben kértük, és itt van külön kávézó részleg is, mégis papírpohárban kaptam a kávét, pedig van porcelán csészéjük is, ami valahogy mégis sokkal színvonalasabb lett volna, sőt, szemetet sem termelnénk. Bár a kanál már fából készült (kanalat sem kaptam, külön kellett kérni), és a zacskó is papír, meg már nincs műanyag szívószál, ennek ellenére rengeteg szemetet termel egy Mekis étkezés, rossz nézni. Még egy megjegyzés a kávéra, túlságosan forróra készítik. Lehet az appnál is rendelni egyébként, de mi a pultnál az egyik alkalmazottnál tettük ezt meg. Sorszám alapján vettük át utána az ételünket. Az étteremben kifejezetten hideg volt, nem csoda, hogy a vendégek többsége kabátban ült, akik egyébként elég nagy számban voltak jelen vasárnap estefelé. Összesen 6500 Ft-ot fizettünk a felsoroltakért. A mosdó elfogadható színvonalú volt.
3Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6759 értékelés / 676 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon