Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 269 városban
járt már
Felfedező 3775 helyen első értékelő
Népszerű író 2499 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 106685 feltöltött kép
Jó
2025. március 23.egyedül járt itt 45 Szomorú hír volt a hazai gasztronómiában, amikor 10 év sikeres működés után 2022. áprilisban bezárták Bíró Lajos éttermét, a Vendéglő a KisBíróhoz éttermet a XII. kerületi Szarvas Gábor téren. Mára alig lehet ráismerni a helyszínre, ugyanis Aeden (ejtsd: Éden) néven egy családbarát egészségközpontot, fitness stúdiót hoztak itt létre, amelynek van egy kis kávézója is.
Az egyértelműen látszik, hogy az új tulajdonos tőkeerős, hiszen nagyon sok pénzt tettek bele a helybe, minőségi alapanyagokkal egy igényes, színvonalas helyet hoztak létre. A vonzó kültér mellett a beltér egy kissé élettelen, szürke volt, értem ezt a kávézóra. Egyetlen nagy közös fenyőfa asztal van, azt lehet körbeülni. Az asztalon utazási magazinok. A falon lévő faládák üresek, kivéve egyet, amelyben néhány kókuszdió volt. Dekoráció vagy alapanyag? Ez nem derült ki. A bejárat előtt parkoló található. Van teraszuk is. Az eszpresszó 800 Ft-ba került. Az itallapon a smoothie-k voltak izgalmasabbak, amelyek Porsche Turbo fantázianevet kaptak (3200-3800 Ft).
4Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2025. március 23.egyedül járt itt 55 Színvonalas, modern kávézó és delikátesz, amely gazdag és minőségi, nemzetközi étel- és italkínálatot nyújt. Helyileg a XII. kerület hegyvidéki részén járunk, a névadó ötlet bizonyára a György Aladár utca volt. Kitűnő a kávé, finomak a péksütemények, a szendvicsek, van egy kis terasz, és népszerűnek látszik a hely, egymásnak adtuk a kilincset, kevés is volt az asztal.
Míg reggel a kávézó-reggeliző funkció a jellemző, később, estefelé borbárrá szellemülnek át (Prosecco 1190 Ft/dl). Nemzetközi trendy bisztrós ételek: Eggs Benedict, avokádó toast, shakshuka, grillezett kecskesajt (2490-3490 Ft). A kiváló cappuccino 1290 Ft volt, az eszpresszó 890 Ft. A rendelés és a fizetés a pultnál történik, nincs kötelező szervizdíj. Tetszett, hogy egyáltalán nem volt ételszag, pedig a szomszédos asztalnál többen is rántottát ettek. A péksütemények árát átlag felettinek találtam, a fahéjas csiga 1150 Ft-ba került, míg a vajas croissant 1250 Ft. Valentin napra többféle speciális "szívecskés" sütivel készültek. A pult mögötti delikátesz pultokon sokféle mediterrán finomság közül válogathatunk otthonra. 5 pontos élmény volt.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2025. március 23.egyedül járt itt 55 Fiatalos kis kávézó Angyalföldön, a mindig forgalmas és zajos Váci úttól egy saroknyira, a Forgách utcai metrómegálló magasságában. Amint kiderült, az első megnyitást követően egy ideig zárva tartottak, majd egy új csapat vette át az üzemeltetést.
Az utcaszinten csak egy kis pultos kiszolgáló rész van, helyben a pincében kialakított kávézó részlegben lehet beszélgetni, reggelizni, kávézni, amely ugyan ablaktalan, de próbálták kihozni a körülményekből, amit lehetett. Az árak barátságosak, értékarányosak. Nekem a névválasztás egyáltalán nem tetszik, de ez legyen a magam baja. . . Remek újhullámos Warda kávét főznek, a cappuccino 890 Ft, fahéjjal ízesítve ittam. Az őrlőben kétféle kávé volt, az én választásom a világos La Bolsa Guatemalából. Kávét otthonra is lehet vásárolni náluk. Kínálnak jó kinézetű, tartalmas, gazdagon töltött szendvicseket (1050-1300 Ft), elvihető palackozott szörpöket (650 Ft/3 dl), péksüteményeket, süteményeket, köztük mentes verziókat is. Nem helyben készültek, erre nem is lenne itt hely/kapacitás. Péksütemények terén croissant, pogácsa, sajtos rúd. Össz-élmény 4,5 pont, de ezúttal felfelé kerekítettem. Egy kissé eldugott hely, amely egyáltalán nem kapott média nyilvánosságot, hájpot.
4Ételek / Italok
5Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 23.egyedül járt itt 45 Közelmúltban megnyitott kávézó a Margit körúton, franciás nevében - francia női név, a Margit megfelelője - két elem jelenik meg, egyrészt a helyszínre utal, másrészt arra, hogy egy francia stílusú kávézó-bisztróban járunk. Van egy kis terasz a járdán, de meglehetősen szűkös, keskeny itt a járda, nem lehet tovább terjeszkedni.
Elég nagy alapterületű a hosszúkás beltér, 1960-as éveket idéző retró, régi lakás berendezési tárgyak, illetve modern festmények, képek adják a berendezés magját. Érdekes lámapbúrák a plafonon. A Margaux egyféle kis kulturális pontként is funkcionál, kiállításoknak, egyéb programoknak is helyet adnak. Az étlapon szerepel néhány bisztrós étel, szendvicsek, antipasti tál, háztáji pástétom variációk, valamint néhány fajta desszert, köztük macaron, LM fahéjas szilvatorta, vegán mogyorós málnatorta, vegán citromos répatorta. La Rioba olasz stílusú kávét főznek, a cappuccino 1250 Ft, valamint egy csokis Eclair fánkot kértem mellé (1290 Ft), amelyet tejszínhabbal, csokiöntettel dekorálva tálaltak. Kellemes, de nem kiemelkedő hely. Kötelező szervizdíj 12%. Asztalszerviz van.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
5Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 23.egyedül járt itt 45 A XIII. kerület elegáns, modern városrésze a Marina Part, jellemzően újépítésű társasházakkal, amelyek alsó szintjén üzlethelyiségeket alakítottak ki. Ezek egyikében működik a Bublik, amely pékség, kávézó és delikátesz funkciókat tölt be, Mivel kávét a szomszédos "kutyás" kávézóban ittam, itt már valami mást kerestem.
A hely emblémája, "totemállata" egy fekete-fehér boci, amely nemcsak a bejáratnál üldögélve várja a vásárálókat, de a dekorációban megjelenik több helyütt is. Van egy kiülős teraszuk, helyben étkezésre, kávézásra ez a tér alkalmasabb, a benti részben csak egy kisebb asztalka van. Próbáltam rákeresni, mert nem sok információt tudni róluk, de ha jól vettem ki, belarusz a tulajdonos. Így nem meglepő, hogy többféle orosz jellegű delikátesz terméket, desszertet, édességet kínálnak, amelyekkel Budapesten nem sok helyütt találkozhatunk. A pultban kiszolgáló hölgy akcentusa alapján is valamilyen keleti szláv nemzetiségű. A pékáruk között is találni tipikus "szláv" kenyereket, pl. orosz Borodinsky rozskenyeret, illetve ukrán Lvivskaja pani kenyeret. A korianderes rozskenyér is izgalmasan hangzott. Többféle töltött croissant-t is tartanak. Elvitelre vittem a lányaimnak almás habcsókot (1390 Ft), valamint étcsokoládé és fehércsokoládé burkolatos szilvát (1460 Ft/6 db - dekára kimért).
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2025. március 22., kollégákkal járt itt 55 Munkaügyben jártunk egy havas téli napon a Jókai-kertben, Svábhegyen, Buda XII. kerületének egyik zöld pagonyában, amelyen belül található többek között a DunaIpoly Nemzeti Park Igazgatósága, a Keve András Madártani és Természetvédelmi Szakkönyvtár, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, valamint a présházban a Petőfi Irodalmi Múzeum kezelésében lévő Jókai-emlékszoba.
Az eredeti Jókai-villa épülete nem maradt fenn eredeti formájában. Míg a belvárosból szürke, borongós, nyirkos, locspocsos időből indultunk, itt a hegyen egy csodás hófödte téli tájba csöppentünk. A kert területe természetvédelmi oltalom alatt áll 2007 óta. Jókai Mór 1853-ban vásárolta meg a 2 holdas panorámás földterületet, amelyet hárs-, juhar-, vadgesztenye-, és diófákkal ültetett be. Teraszosan építette ki a kertet, gyümölcsfákat, szőlőt, konyhakertet telepített, továbbá rózsákat nemesített. Ide vonult el pihenni és írni a város zajától, egyfajta falusias környezetbe. A parkban számos madárfaj él és költ. A parkban található Róna József Anakreón-szobra, amelynek arcát Jókai Mórról mintázta. Mellette áll egy, az íróéhoz hasonló oroszlános kőpad.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 22.gyerekekkel járt itt 45 Pesterzsébet központjában, a Kossuth Lajos utcában, illetve azon belül a téren található Erzsébet királyné, vagy ahogy leggyakrabban nevezzük, Sisi (Sissy) szobra. A bronzból készült, valós méretnél nagyobb alkotás méltóságteljes ülő pózban, földi érő, abroncsos szoknyás ünnepi ruhában ábrázolja a királynét, lábánál imádott kutyájával.
Miért pont itt? A XX. kerület, Pesterzsébet városrész nevében rátalálhatunk a válaszra. A helytörténeti emlékekből megtudhatjuk, hogy az egykor Soroksárhoz - amely önálló település volt még - tartozó Gubacs-puszta területén az 1860-as években két telep épült ki parcellázások útján. Az egyik Erzsébet királyné, I. Ferenc József felesége tiszteletére az Erzsébetfalva nevet kapta 1873-ban, a másiknak Kossuth Lajos után Kossuthfalva lett a neve. A két telep 1897-ben szakadt el Soroksártól, és alakult önálló nagyközséggé Erzsébetfalva néven. A várossá fejlődő település elnevezése 1924-től Pesterzsébet lett, majd 1932-ben az Erzsébet nevet a "korszellemnek megfelelően" átértelmezték, és Árpád-házi Szent Erzsébet halálának 700. évfordulója alkalmából a Pestszenterzsébet nevet vette fel. 1950-től lett Budapest XX. kerülete, ekkorra értelemszerűen a "szent" eltűnt a névből. Meszlényi Molnár János alkotását 2004-ben helyezték el ide, a polgármesteri hivatal és a szintén Erzsébet királyné nevét viselő technikum közelébe.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 22.egyedül járt itt 45 Újabb jártamban-keltemben felfedezés. A Fővám tér felől gyalogosan mentem észak felé a Ferenciek tere irányába, külföldi turisták sodrásában, bizony világszerte népszerű a mi csodálatos fővárosunk! Az egyik legnépszerűbb terület számukra a Váci utca, amelynek most már teljes szakasza sétálóutcaként funkcionál, mindkét oldalon vendéglátó egységek, ajándékboltok sorakoznak, vegyes színvonalon.
A Havas utca - Váci utca saroképület sarkán található a márványból készült Lajtha-díszkút és felette Lajtha László emléktáblája. Mindkettő szépen felújított állapotban. A kútban sajnos nem csobogott a víz, talán majd nyáron. A Váci utca 79. szám alatt ebben a házban élt Lajtha László Kossuth-díjas zeneszerző és népzenekutató, aki 60 évvel ezelőtt hunyt el. A kút dísze a kovácsoltvas növénytartó. Növény igaz, nem volt benne.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kihagyhatatlan
2025. március 21.egyedül járt itt 55 A Kőrössy-villa a Városligeti fasor egyik csodálatos, teljes körűen felújított villája, amely szecessziós stílusban épült 1900-ban. A villát Királyhalmi Kőrössy Albert Kálmán - született Neumann Albert - építész tervezte a saját családja számára, be is költöztek, itt éltek.
Az első világháborúban Kőrössyék úgy határoztak, hogy a villát felajánlják a Vöröskereszt számára, ezt követően a földszinten tízágyas kórtermet alakítottak ki. A második világháborúban megsérült az épület, bombatalálat érte a homlokzatot. Az államosítást követően az 1950-es évektől az Offset és Játékkártya Nyomda Vállalat székhelye lett, nem mondom, jó ízlésük volt a kártyásoknak! A rendszerváltozást követően magántulajdonba került az épület, megkezdődtek a felújítások, amelyek során az eredeti díszes homlokzatot is helyreállították a gipszstukkós díszítésekkel. A villában található Budapest legnagyobb Zsolnay-gyűjteménye, valamint egy 300 darabos képzőművészeti gyűjtemény. Jelenlegi neve ResoArt Villa, a tulajdonos-felújító Resonator Kft. , illetve Alapítvány után. Valójában Szabó András műgyűjtő áll a vállalkozás és a gyűjtemények mögött. Meglehetős árú ún. Gyűjtő Háza tárlatvezetések során lehet megtekinteni, körbejárni a csodálatos épületet, előre kell regisztrálni és jegyet vásárolni.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 21.egyedül járt itt 45 Ez a "Fasor" bizony a Városligeti fasor, Budapest egyik hangulatos utcája, mindkét oldalon csodás épületekkel, villákkal, kertekkel. Az érdekes református templom a XX. század elején épült ún. népies stílusban. A népi motívumok a templom kapuján és kerítésén is felismerhetőek, a Magyar népmesék sorozat illusztrációkra hajaznak, legalábbis nekem ez ugrott be elsőre.
Érdekesség, hogy nem szabályos, nem szimmetrikus az építmény, hiszen a bal oldali torony sokkal magasabb, a formája, burkolata is más, mint a jobb oldali kisebb toronyé. Éppen az istentisztelet idején érkeztem, így a benti részben nem akartam járkálni. A beltér kevéssé egyszerű és puritán, mint amit általában egy református templomban megszokhattunk, és az is törekvés volt a tervezők részéről, hogy minden nemes anyagból készüljön: márványból, bronzból, kerámiából, fából, üvegből. A galériaszinten körben karzat van, ahol nemcsak az orgona kapott helyet, de sok hívő is fent ült a karzaton. A templom tervezője, Árkay Aladár kevéssé ismert, a pirogránit burkolat azonban a pécsi Zsolnay-gyárban készült, amelyet szintén a magyar népművészet ihlettett, míg a festett üvegablakokat Róth Miksa készítette.
Milyennek találod ezt az értékelést?
6838 értékelés / 684 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon