Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 269 városban
járt már
Felfedező 3741 helyen első értékelő
Népszerű író 2497 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 105716 feltöltött kép
Jó
2017. február 16., kollégákkal járt itt 45 A Bíbor Business Center a belvárostól kissé kiesik, az Okmányirodával szemben található a körforgalomnál, elég feltűnő az épület, amelyben a bisztrón kívül konditerem működik és irodákat adnak bérbe. A bisztró elegáns, modern, letisztult, a tágas belső téren kívül kinti terasszal is rendelkezik.
Mivel estefelé, munka után jártunk náluk, a déli ebédmenüről már lecsúsztunk (2 fogás: 1190 Ft/ 3 fogás: 1390 Ft), így a normál étlapról választottunk. Nevéhez híven az ételkínálat is bisztrós jellegű, igényes, trendi vonalat követnek. Kézműves alapanyagok is megjelennek, pl. a vászolyi sajtmanufaktúra válogatása, szarvaspástétom, de a zalai dödölle itt is elmaradhatatlan. Bíbor burgert ettem sült steak burgonyával (1750 Ft). Összességében nem volt rossz ez a kézműves burger, de ettem már jobbat. A zsemle minősége nem volt valami jó. A mosdó igényes, tiszta, viszont ha az egymásba nyíló ajtók kilincsei összeakadnak, akkor bennszülött lesz az ember mindaddig, amíg valaki ki nem menekíti (személyes megtörtént eset, nem elmélet). Érdekes, hogy itt is Lavazza kávé van, elég népszerűek Kanizsán.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2017. február 16., kollégákkal járt itt 35 A Malibu főleg a fiatalok által kedvelt egyszerű kaliberű söröző. Az Erzsébet térről nyíló átjárón keresztül lehet bejutni a belső udvarra, ahol már könnyen megtaláljuk, mi itt parkoltunk a közelben. Elég pici hely, ehhez képest többféle programot szerveznek, főleg a törzsközönség számára: focimeccsek nézése, csocsóverseny, karaoke, és hétvégente igen kedvező árú italakciókat is hirdetnek.
Amúgy a kínálat elég szerény és kommersz, de kedvezőek az árak. Sopronit csapolnak, amiből pikolót is lehet kérni (140 Ft), szerintem kb. ennyit is ér. Egy Jack Daniels whisky dobozos Colával 450 Ft volt, ez is akciós ár, ha jól emlékszem. Ételeket nem láttunk ottjártunkkor, de a kiírás szerint elvileg lenne pizza (mélyhűtött). Esténként elég hangos, de vidám hangulatú hely.
2Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
4Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2017. február 16., kollégákkal járt itt 45 Nagykanizsai 3 napunk alatt a 2. reggelen itt ittuk meg a létfontosságú napindító kávét. A Berényi Cukrászda a Fő úton, érdekes módon egy másik kávézó és cukrászda, a Gerő mellett működik. Mint megtudtuk, itt a Berényiéknél is szokott lenni sütemény, de ottjártunkkor éppen elromlott a hűtőpultjuk.
Ez azonban egy kellemes kávézásban nem akadályozott meg bennünket a kellemes környezetben. Itt is az olasz Lavazza kávét tartják, az előző naphoz hasonlóan itt is lattét és cappuccinót ittunk. Ásványvizet kaptunk a kávék mellé, és szép ovális fémtálcákon tálalták fel. A berendezés inkább bár hangulatú, visszafogottan elegáns. Kellemes hely, komolyabb találkozásokra, beszélgetésekre is.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2017. február 16., kollégákkal járt itt 45 Nagykanizsa Fő utcáján forgalmas, központi helyen található a Gerő Cukrászda egyik egysége, ugyanis a Gerő cukrászcsaládnak a 80-as évek óta nemcsak cukrászüzeme, de több cukrászdája is van. Rövid kanizsai ittlétünk alatt, a munka mellett/előtt/után a többi felkeresésére nem adódott alkalmunk.
Szállodánkban reggelit szokás szerint kaptunk, de szintén szokás szerint a kávé felejthető kategóriás volt, így a reggeli napindító kávét inkább máshol hörpintettük fel. Egyik reggelen a Gerő Cukrászdában. Olasz típusú, ismert márkát, Lavazza kávét főznek. Lattét és cappuccinót ittunk, kaptunk mellé ásványvizet és csomagolt kekszet is. A pultban lévő sütemények főleg középvonalasak, ismertebb ízek, kehelyben gesztenyepüré és madártej is akad, árban barátságos, legalábbis a fővárosi árakhoz képest mindenképpen, tortaszeletek, sütik 200-300 Ft között átlagban. Itt is kapható a helyi specialitás, a csokis Zala kocka. Saját terasszal rendelkeznek. Reggel elég kihalt, délután viszont megtelik élettel.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2017. február 16., kollégákkal járt itt 55 A zalakarosi Szilágyi család által működtetett cukrászda az étlap elején olvasható bemutatkozás szerint 1977 óta készít kézműves édességeket. Zalakarosi fő bázisukon kívül itt, Nagykanizsán is nyitottak egy elegáns, igényes cukrászdát.
Az általam végiglátogatott kanizsai helyek közül nekem ez tetszett legjobban, és itt ettem a legfinomabb süteményt, bár igaz, hogy itt a kiszolgálás egy kissé vonalas, kevéssé volt barátságos. Perté kávét főznek. Mogyorókrémes, csokiöntetes, tejszínhabos ún. Bársony kávét ivott a kolléganőm (590 Ft), én Gardenhouse filteres csipkebogyó teát. A desszertkínálatban megjelennek az országtorták, a jól ismert klasszikusok, trendi ízek és a kézműves vonal is. Ez utóbbiak közül egy gesztenyés-lila virágmarcipánnal díszített tortácskát választottam. A süti és tortaszelet árak 400-600 Ft között alakulnak, ez az átlagos nagykanizsai cukrászdai árakhoz képest drága, felső kategóriás.
5Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2017. február 16., kollégákkal járt itt 45 Nagykanizsa belvárosában található barátságos cukrászda és kávézó, 2 bejárattal, kis terasszal. Mi még a tavaly nyári belső átalakítás és újra-dizájnolás előtt jártunk itt, azóta ízlésesebb, stílusosabb, modernebb lett szerintem. Az akkor berendezés kissé zavaros, divatjamúlt és nem egységes, valóban ráfért egy a csinosítás.
Kb. 8-10 féle süteményt láttunk a pultban, én a helyi specialitást, a Zala kockát kértem, ami egy több rétegű csokis-piskótás könnyű sütemény, s mindössze 190 Ft-ba került. Kissé már állott és több napos volt, kár érte, mert amúgy az ízek kellemesek lettek volna. A kiszolgálás kedves. Caffe Perté kávét és fehér mogyorós forró csoki ittunk (400 Ft). Minden hónapban van valamilyen italakciójuk. Stella Artois sört csapolnak.
3Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2017. február 16., kollégákkal járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Nagykanizsán munkaügyben jártunk a kolléganőmmel. Egyik ebédünket itt fogyasztottuk el. A város központjában, könnyen megközelíthető helyen lévő étterem és pizzéria a Robinson. Faburkolatos boxos beülők, párnákkal próbálták kényelmesebbé tenni a fapadokat. A falat a névadóra utaló hajós képek, térképek, dekorációk díszítik.
Kedvező ízek, különösen az ebédmenü ára nagyon baráti, ráadásul többféle közül lehet választani (750 Ft). Ugyanazt a menüt kértük mindketten, így a levest nem 1-1 tányérban, hanem egész tálban kaptuk, és igény szerint merhettünk belőle. Csontleves finommetélttel, zöldség és hús nélkül (kissé jellegtelen), majd rántott csirkemell hasábburgonyával és finom káposztasalátával (korrekt, bőséges). Jó időben a kinti teraszon is lehet enni. A söröző rész este élénkül meg, itt is barátságosak az árak, Staroprament és Stellát csapolnak. A normál étlap árai is abszolút rendben vannak. A 2 méretben sütött pizzák mellett fiatalok körében kedvelt gyorsételek (hamburgerek, gyros), magyaros, illetve házias étkek is vannak (dödölle, sztrapacska, csülök, sőt pacalpörkölt is).
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
5Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2017. február 16.egyedül járt itt 45 A Rózsakert Bevásárlóközpont alsó szintjén, a SPAR bejárata mögött található pékség. Kiszolgálás a pultnál történik, helyben fogyasztásra a pult kis szeglete, mint könyöklő és 2 bárszék biztosít lehetőséget, de a többség nyilván elvitelre vásárol. Főleg francia pékárukat kínáló péküzlet áraitól a lélegzetem is elállt.
A bio teljes kiőrlésű rozsvekni (70 dkg-os) 1620 Ft-ba került, de ezen kívül is számos olyan 50-70 dekás kenyeret kínálnak, melyek ára bőven 1000 Ft feletti, nem kilója, hanem darabja. Az édes és sós péksütemények ára 3-500 Ft között alakul. Végül egy csokis tekercs mellett döntöttem (320 Ft). Friss, de nem elég ropogós, túl lágy, emiatt kissé szétesős. A csokitöltelék finom, intenzív. A kiszolgálás segítőkész. Talán itt a Rózsadomb tetején lehet létjogosultsága egy ilyen felső kategóriás árazású helynek, minden estre ottjártamkor nem tolongtak a vevők náluk.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
3Hangulat
2Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2017. február 16.egyedül járt itt 45 Bevásárlás előtt befutottam egy gyors reggelire ide, s mivel a mostani benyomásaim egész jók, úgy gondoltam, megérdemel a hely egy újabb értékelést. A beltér kedves, fiatalos, vidám színes feliratos képek díszítik, a polcon a könyvek mellett egy pandamaci is üldögél.
A teljes kiőrlésű szendvicsek frissen, helyben készülnek, de a zsemléje kívül egy kissé kemény, nehéz beleharapni. Árban viszont kedvező, a téliszalámis-sajtos 350 Ft-ba került. A nagy latte (640 Ft) mellé egy csokis keksz is jár. A gyerekek számára Kubu italok vannak bekészítve. Többféle vegán, tej-, cukor- és gluténmentes ételt is kínálnak, ebédidőben napi leves. Valentin napra egy "minden mentes" csokiszívvel díszített rizspudinggal készültek (690 Ft). A mosdó nagyon pici, de tiszta.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2017. február 16.egyedül járt itt 55 Nem is értem, hogy eddig hogy nem értékeltem a helyet, a kedvenc pékségem a kerületünkben, a lakásunktól csupán páry perces sétára! A néhány éve épült társasház Ipoly utcai oldalának földszintjén kapott helyet a Jókenyér, előtte néhány parkolóhely és nyáron kinti terasz, a mellette lévő üzlethelyiség új bérbeadóra vár a Food Boutique Étterem bezárása után.
A másik oldalon a körzeti gyerekrendelő, az épület másik oldalán játszótér található, talán emiatt sok kisgyerekes anyuka és család is rendszeresen megfordul itt. A szerencsétlen helyen lévő tartóoszlop miatt kicsit szűkösnek érezni a belső teret, pedig az oszlop mögötti asztalnál kényelmesen le lehet ülni, akár többen is. Kedves, provence-i hangulatú a berendezés. A jellegzetes türkizkék szín megjelenik a székeken, a porcelánokon, a fali dekorációban is. Egy nagy cappuccino és egy párizsis kifli - legutóbbi reggelim - 880 Ft-ba került. A péksütemények kiváló minőségűek, frissek, minőségi alapanyagokból készültek. Kedvencem, a gesztenyés táska rendszeresen megtalálható a kínálatban.
5Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6787 értékelés / 679 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon