Bronz 5
értékelés
Ezüst 15
értékelés
Arany 60
értékelés
Rubin 125
értékelés
Smaragd 250
értékelés
Gyémánt 500
értékelés
Gasztrokirály 17 településen
Országjáró 269 városban
járt már
Felfedező 3775 helyen első értékelő
Népszerű író 2495 hasznos szavazat
Aktív tag 12 évnyi aktív tagság
Kitartó fotózó 106685 feltöltött kép
Érdekes
2025. március 4.barátokkal járt itt 45 Nem tudom miért, de a Pogánytoronyról nekem Szerb Antal Utas és holdvilág című regénye jutott eszembe. Egy misztikumok által övezett hely ez, amelynek a létezéséről csak pár hónappal ezelőtt hallottam, pedig itt áll Budapesten ez a bizonyos rejtélyes torony. Helyileg Óbuda külső, ritkásan lakott részén, az Óbudai temető mögötti emelkedőn, az Aranyhegyen található.
Bár itt korábban üdülők, gyümölcsöskertek voltak, az elmúlt években ezt a városrészt is egyre erőteljesebben elkezdték beépíteni hipermodern lakóházakkal, ottjártunkkor is több építkezés zajlott. A Pogánytorony utca és a Jutas utca találkozásánál, a kanyarban található a torony, egy magántulajdonban lévő, de egyébként elhanyagolt, begazosodott telken. Ahogy az már csak lenni szokott város- és országszerte, természetesen ide is befészkelték magukat a hajléktalanok, lomot, koszt, szemetet, értelmetlen pusztítást hagyva maguk után. A Pogánytornyot a Turáni Társaság építtette 1934-35 folyamán. A Turáni Társaság, amely a magyarság keleti gyökereinek kutatásával a nemzettudatot kívánta erősíteni, 1910-ben alakult meg. A turanizmus az úgynevezett turáni népek közös eredetének és jelenkori összetartozásának eszméje volt, amelynek neve a Közép-Ázsiában lévő Turáni-alföldből származik. A hárs-hegyi homokkőből emelt Pogánytornyot - amelyet Koppány-toronynak is neveztek - Táubel Géza tervezte, majd Wührl Géza irányította az építkezést. A hatszög alapú torony eredetileg 13 méter magas volt, a tetejére egy turulmadarat helyeztek el egy márványtömbön (ez ma már nincs meg). A külső íven futó csigalépcsőn lehetett felmenni egészen a madárszobor alatti teraszig, közben minden emeleten szűk kis pihenőszobák voltak. Eredetileg összesen 12 tornyot terveztek építeni a Budai-hegységben, de végül csak ez az egy készült el itt, Szász Farkas turanista egykori magánbirtokán. 1939-ben Koppány egykori szálláshelyéről, Törökkopányból öt nyírfát hoztak el Aranyhegyre, amelyeket a Pogánytorony körül ültettek el, és magyar ősökről nevezték el: Balázs, Botond, Lehel, Emese és Csaba. 1942-ben betiltották az addigra radikalizálódott, keresztényellenes szektát. A turáni átok legendája úgy szól, hogy amikor Szent István király a kereszténység felvételét követően tűzzel-vassal irtotta és üldözte a pogányokat, akkor az ősvallás mellett kiálló táltosok megátkozták őt és a teljes népet, emiatt sosem lehet egységes a nemzet, mindig széthúzás és belső ellentétek fogják megosztani a magyarságot. A II. világháború után a Turáni Társaság már nem éledt újra, a tornyot az ÁVH vette birtokba, majd légvédelmi megfigyelő toronyként használták. Az ezredfordulóra nagyon leromlott az állapota, a lépcső életveszélyessé vált, de ezt pár éve lakossági összefogással megjavították, valamint korlát is került a lépcső szélére. Ottjártunkkor az alsó szintig lehetett csak felmenni, a további lépcsőszakasz le volt zárva. Vannak olyan tervek, hogy az önkormányzat a jövőben hasznosítaná a tornyot, de a tulajdonossal nem tudtak eddig megegyezni. A hosszú történetnek egy a vége, szerintem nagyon izgalmas hely ez, de egy könnyű, laza kirándulásnak is jó kis program ide feljönni.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2025. március 4.egyedül járt itt 35 Budapest III. kerületében, Óbudán számos ókori római régészeti emlék maradt fenn. Kis túlzással, ha leásunk a föld mélyére, jó eséllyel rábukkanhatunk egy-egy régi épület-, út- vagy falmaradványra, esetleg pénérmére, kerámia vagy cseréptöredékre. A Cella Trichora maradványa a Vörösvári úttól egy saroknyira, a Hunor és a Raktár utca kereszteződésében található.
Ez eredetileg egy 360 körül épült ókeresztény sírkápolna volt, mára csak alapjainak maradványai láthatóak. A "Cella Trichora" latin elnevezés háromlevelű lóhere alakú cellát, három apszisos kis épületet jelent. Az ókeresztény római lakosság ilyen kápolnákba, valószínűleg ide is temetkezett. Eredetileg római lakóépületek álltak körülötte. 1930-ban tárták fel. Egy kicsit szemetes, gazos, elhagyatott a hely, jobban is óvhatnánk, megbecsülhetnénk. Szabadon áll, bármikor ingyenesen megnézhető, akit érdekel az ilyesmi.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Érdekes
2025. március 4., csoporttal járt itt 45 Szinte naponta megfordulok a Nyugati pályaudvar környékén, mivel itt lakunk a közelben. A gödöllői Királyi Váróterem adta az inspirációt, hogy utána keressek, vajon épült-e és fennmaradt-e máshol is hasonló kiráyi váróterem, leginkább Budapesten, hiszen a vonat Gödöllőre biztosan Pestről indult.
Nos, éppen itt a közelben, a Nyugati pályaudvar épületegyüttese is rejt magában egy királyi várót. A "rejtély" szó szerint értendő, hiszen kívülről nincs erre vonatkozó figyelemfelhívás, emléktábla, hogynetovább ez nem egy látogatható, megnézhető kiállítóhely vagy emlékhely. A impozáns, eklektikus stílusú pályaudvar Gustave Eiffel, világhírű francia építész tervei alapján 1877-ben fejeződött be. A központi épületben kapott helyet a Királyi váróterem Ferenc József és neje, Sisi látogatása alkalmából és tiszteletéül. A királyi váró három főhelyiségből állt, a fogadóterem, az Erzsébet terem, valamint a Királyi tárgyaló, amelyhez nyárikert is tartozott. Ez utóbbi kívülről is látható, bár eredetileg nagyobb alapterületű volt. A váróhoz tartozott privát konyha és mellékhelyiségek. A királyi váró állófogadások megtartására is alkalmas volt. A fogadóterem falait azoknak a vármegyéknek a címerei díszítik, ahová a Nyugati pályaudvarról 1877-ben indultak vonatjáratok: Arad, Máramaros, Heves, Bihar, Fehér, Pozsony, Szolnok, Trencsén vármegyék. Középen Budapest - Székesfőváros címere látható. Az Erzsébet terem falán lévő görög mitológiai jeleneteket bemutatót freskók vannak. Az eredeti Ferencz József és Erzsébet királyné szobrai helyére később Széchenyi István és Baross Gábor szobrai kerültek elhelyezésre, akik nagyon sokat tettek a hazai vasúti közlekedés fejlesztéséért. Bár 1984-ben teljes körűen, korhű állapotba felújították, sajnos azóta sem nyitották meg a nagyközönség részére. Különleges, ritka alkalmakkor látogatható csupán, illetve elvileg ki is lehet bérelni. A belső peron mellett megtalálhatjuk a királyi váró - lezárt - bejáratát, amely felett Viribus Unitis felirat olvasható, amely Ferenc József uralkodói jelmondata volt. A latin kifejezés magyarul Egyesült erőkkel, németül Mit vereinten Kráften formában volt ismert,
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 2.barátokkal járt itt 45 Tavaly év vége felé nyitott meg a sokadik kávézóként a Bartók Béla úton a Művház, ami a Művelődési Ház közkeletű rövidítése, bár inkább az 1970-80-as éveket idézi ez az elnevezés.
Igazság szerint a Móricz Zsigmond körtér és a Szent Gellért tér közötti szakaszon mindkét oldalon egymást érik az ilyen-olyan vendéglátó egységek a retró kocsmától az újhullámos kávézókon, a kézműves cukrászdákon, a nemzetközi bárokon át a magyaros vendéglőig. Elég nagy a konkurencia, de elég sok a vendég is. A Művház egyáltalán nem retró hely, sokkal inkább egy letisztult, minimalista, skandináv hangulatú, trendi kávézó. Az ülőhelyek elég kényelmetlenek, viszont az asztalok nincsenek sűrűn rakva egymáshoz. A prémium kategóriás specialty kávék a budapesti, VIII. kerületi illetőségű Spectrum Coffee Roastery mikropörkölőből érkeztek, maga a kávébab pedig Brazília, illetve Kenya kávéültetvényeiről. A sötétebb pörkölésű brazil mellett tettük le a voksunkat. Az ételkínálat meglehetősen szolid, cserébe nem olcsó. A vajas croissant, illetve a muffin darabja 1000 Ft. A kókuszos diótorta volt a legvonzóbb, de a zöldséges, édesburgonya krémes vegán croissant szendvics (1500 Ft) sem nézett ki rosszul. Egyébként az étlapon többféle izgalmas snack fogás volt, de már este ezek nem voltak elérhetőek. Szimpatikus kezdeményezésként a gyermekvédelemmel foglalkozó VONESZO Alapítványt támogatja a hely, illetve a vendégek minden kávé elfogyasztásával. Az eszpresszó 750 Ft-ba került, tényleg jó minőségű feketét ihattunk itt! A kiszolgálás semleges volt, barátságosnak nem mondanám. Egy kicsit olyan volt, mint maga a hely, steril.
4Ételek / Italok
3Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 2.barátokkal járt itt 45 A december végi "túránk" legvidámabb állomása volt a Mészöly Söröző, amely a Bartók Béla út páros oldalán található. Tipikus régivágású, retróba hajló ivó ez kommersz italokkal, viszont egy spontán buliba csöppentünk be, ahol igazán szívélyesen fogadott bennünket a pultos hölgy és a vendégek is, akik egy baráti kört alkottak.
Névnapot ünnepeltek és már a tetőfokára hágott a hangulat, hangos közös énekléssel egybekötve, magyar retró slágerek voltak terítéken. Mindenkinek mosolyt, jókedvet csaltak az arcára annak, aki aznap este ide betért. A csapon Dreher (790 Ft/ korsó), Peroni és Pilsner Urquell (890 Ft/korsó) sörök, nem jöttünk lázba egyiktől sem. Kraft söröket üvegesben sem tartanak, nincs itt ilyesmire igény. A ház borának decije 180 Ft, bizony, még Budán is találni ilyen árakat 2024 decemberében. Olaszrizling, Szürkebarát, Cabernet, a további részleteket - pincészet, borvidék - fedje jótékony homály. . . A többi ital is olcsó volt, a 4 centesnek írt Royal vodka 560 Ft, ennyiért kaptunk egy "felest". A szóda decije is csupán 80 Ft-ba került. A Szicsek pálinkák is baráti áron voltak, 840 Ft-ért, körtét és cigánymeggyet kóstoltunk. Ár-érték arányban szerintem ez igazán korrekt. Ételeket nem tartanak, hacsak a bolti chipszet nem tekintjük annak. Téli időszakban készítenek forralt bort, 250 Ft/dl. Már csak a pultnál volt hely, talponállóztunk, de egyébként is csak két asztal van, illetve kint a járdán egy kis terasz.
3Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 2.barátokkal járt itt 45Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Mivel a legutóbbi értékelés óta nagyon elszaladtak az árak, írok egy friss értékelést. A Keletiből utaztunk vonattal, még volt annyi idő, hogy vegyünk kávét az útra. Bár a vasútállomás épületén belül is lehet kapni kávét, de azok minősége meg sem közelíti azt, ami a Kemenesnél kapható.
Több értékelésben elhangzott, hogy a kiszolgálás nem volt valami barátságos, ebben határozottan történt változás, pozitív értelemben. Szerintem is problémás, hogy nincs mosdó, ez szerintem egy valamirevaló kávézóban, cukrászdában alapelvárás lenne. Mogyorós lattét, illetve mézeskalács lattét vásároltunk elvitelre, szóval papír pohárban, mindkettő 1290 Ft-ba került. Elégedetten kortyolgattuk a vonaton. Mindkettő nagyon finom, jóízű, jó minőségű volt. Mennyiségre is elég sok. Megérte.
4Ételek / Italok
4Kiszolgálás
4Hangulat
4Ár / érték arány
4Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Kiváló
2025. március 2.egyedül járt itt 55Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Örvendetesen jó kis családi vendéglő Kispesten a Batthyány és az Áchim András utca sarkán egy hagyományos családi házból kialakítva. A külső eléggé kopottas, a névtábla alatt haloványan látszik még az előző hely feliratának nyoma, de belépve egy meleg hangulatú, barátságos, csinosan berendezett kis étterembe érkezünk.
Kb. egy tucatnyi - 15 ember tud legfeljebb leülni. A környéken nagyon népszerű hely, sokan érkeztek folyamatosan ebédért és sütiért, sokan előzetes rendelésre. Hétfőtől péntekig tartanak nyitva, 12 órától lehet ebédelni, "amíg a készlet tart". A naponta változó étlapon napi leves (850 Ft), 3 féle főétel (2000/2200 Ft), illetve a 2 fogásos menüben a leves + A/B főétel 2200 Ft. Alapvetően magyaros ételek, minőségi alapanyagok, jól fűszerezve, finoman elkészítve, nagy adagok. A tojásleves buggyantott tojással nagy adag, pont olyan ízvilágú ahogy én szeretem, még véletlenül sem voltak benne egész köménymagok mint sok más helyen adják. A főételek közül füstölt sajttal töltött karajt ettem sült hagymás rizzsel. A piték közül a Rákóczi túrós ízesítésű volt a legvonzóbb, de az áfonyás is nagyon jól nézett ki. Volt még palacsinta is. Mivel csupán pár ételt készítenek, így szinte nem is kellett várni, csak leültünk és 1-2 percen belül érkeztek is a finom fogások. Újabban kaphatóak befőttes üvegben elvitelre fermentált zöldségek, illetve kimchi, változó a kínálat, de szerintem bármelyik ajánlott. Az idei első 5x5 pontos hely számomra, nagyon jó volt itt lenni és enni. Köszönöm az ajánlást az ittjartam. hu-ról!
5Ételek / Italok
5Kiszolgálás
5Hangulat
5Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2025. március 2., kollégákkal járt itt 35Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
A Shopmark Plázában a földszinten 3 kávézó található, a bejárattól jobbkézre a Cafe Frei, majd a folyosón középen haladva először a Cortesi, majd a Coffeine. Nem tudom, hogy mi lehet itt a Shopmarkban a levegőben, de az emeleti kifőzdéhez hasonlóan itt is barátságtalan, unott volt a kiszolgálás.
Mintha csak nyűg lenne a vendég, akiből elvileg élnek. A pultnál kellett rendelni és fizetni, majd a kávét kihozták az asztalhoz. A székek kopottak, nyúzottak, a huzatuk cserére szorul már. A kávéskanál koszos volt, rá volt száradva a kávé, mivel nem volt alaposan elmosogatva. A kávélap gyűrött, elhasznált, szamárfüles. Az eszpresszó single 620 Ft-ba került, amire még +10% kötelező szervizdíj tevődött, azaz összesen 682 Ft. Vannak érdekes ízesített kávék, sütemények, szendvicsek, de valahogy nem jött meg a kedvem ahhoz, hogy itt hosszabb időt és még több pénzt elköltsek. A kávé átlagos volt. Eléggé lelombozó volt ez a kiszolgálás és az egész hangulat. Gyenge 3 pont, de nem tudom ajánlani a helyet, sajnálom.
3Ételek / Italok
2Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
2Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Átlagos
2025. március 2., kollégákkal járt itt 35Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Kispesti kitérő után a Határ úti metró felé igyekezve mentem vissza a belváros felé. Eszembe jutott, hogy még van időm beugrani a Shopmarkba banki ügyeket intézni, s ha már erre jártam, megnéztem, mi az aktuális gasztro-helyzet a Shopmarkról.
A Shopmark az eredeti nyitáskor még Europark néven futott, előző munkahelyem okán havi több alkalommal megfordultam itt, és már akkoriban sem voltunk elégedettek a pláza gasztronómiai felhozatalával. Sajnos a helyzet mára sem javult sokat. A földszinten van 3 kávézó, míg az emeleten találhatóak a kifőzdék, illetve fast food büfék. A Jóasszony a helyben dolgozók elmondása talán még a legjobb, vagy legkevesbé rossz, de én ezt a véleményt nem tudom osztani. Du. 3 óra még nem volt, de már nem lehetett menüt kapni. A pultban kiszolgáló középkorú hölgy először elég kioktató módon világosított fel az adott ételek árairól, pontos nevéről, illetve a napi akciókról, ahelyett, hogy udvarias, segítőkész hangnemben szolgált volna ki. Elvitelre vásároltam brassói aprópecsenyét, amit itt zöldborsóval készítenek. Ez egy élő hitvita Magyarországon, hogy kell-e a brassóiba zöldborsó vagy sem, a mi házunk táján nem szokás, másutt viszont igen (2490 Ft). A másik étel csirkemell Jóasszony módra galuskával (2490 Ft). Az elviteles műanyag dobozok ára 150 Ft/db. Mindkettő étel akciós volt, ezért kedvezőbb az ára. Az adagok nem voltak valami nagyok, inkább zónamennyiség. A brassói fűszerezése, ízesítése jó volt, a Jóasszony egyáltalán nem. Gyenge hármas összteljesítmény, és sajnos nem tudom ajánlani.
3Ételek / Italok
2Kiszolgálás
2Hangulat
3Ár / érték arány
3Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
Jó
2025. március 2., csoporttal járt itt 45 2014-ben Japánban, Kiotóban alapították az % Arabica kávézót, amely mára egy nemzetközi lánccá nőtte ki magát. Nemcsak Magyarországon, de Közép-Európában is ez az első egységük, amely az elmúlt hetekben nyitott meg. A kávézónak helyet biztosító Király utcai, Hild József által tervezett boltíves épületet nagyon szépen felújították, kívülről hófehér, belülről is a fehér az uralkodó szín.
Számomra nagyon, talán túlságosan is steril, minimalista lett a beltér, leginkább úgy néz ki, mint egy kísérleti laboratórium. Az egyszerűség mellett a luxus és a minőség a két hívószó, ami a márkához világszerte kapcsolódik. A tömegre számítva a repülőtéri váróhoz hasonlóan vezetett sorban járulhatunk a pulthoz kávét rendelni és fizetni. A kávélapon összesen 9 tétel látható, eszpresszótól a lattéig a 4 standard, továbbá Kyoto Latte, Matcha Latte, Dark Latte, Espresso Tonic, Chemex, valamint 1 fajta limonádé (1500/1650 Ft). Az árak magasak. Az eszpresszó 1000 Ft, a nagyobb latték ára 1750 Ft. Sajnálatos, de kizárólag papírpoharat használnak 4 méretben, nincs üvegpohár vagy csésze. Pedig szerintem az elegancia, a luxus és az eldobható papírpohár nemigen fér meg egymás mellett. A belső kisebb teremben helyben található a házi kávépörkölő, mellette az üveglap alatt 10 féle kávé a világ nevezetes ültetvényeiről, több országból. A pörkölés mellett egyúttal daráltathatunk is, otthonra, elvitelre vásárolhatunk itt főzni való kávét. A pultban ételek terén mindössze 3 csokis párna, 2 croissant és egy kis szendvics árválkodott. A mosdóba mindenképpen érdemes bemenni, mivel a WC a Japánban elterjedt multifunkciós, fűtött ülőkés csodamasina. A kiszolgálás gépies, egyetlen mosolyt nem láttam a fiatal, csinos lányok arcán. Aki szeretne, vásárolhat a shop sarokban % jeles vászontáskát, bögrét, esernyőt. Nem kicsit szürreális hely. A kávé valóban hibátlan, a körítés nekem nem jött be. Sajnálom. Ez már egy másik világkorszak lehelete.
5Ételek / Italok
3Kiszolgálás
3Hangulat
3Ár / érték arány
5Tisztaság
Milyennek találod ezt az értékelést?
6838 értékelés / 684 oldalon
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
265 település / 27 oldalon