A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Ráckevei-Duna (azaz a Soroksári Duna-ág) legfontosabb hídja az Árpád-híd. Ez a legdélebben található olyan híd, amely gépjárműközlekedésre is alkalmas. A híd a Csepel-szigetet, ezen belül is a település belvárosát köti össze az 51-es út kiskunlacházi szakaszával. A napjainkban látható híd helyén eredetileg egy szétszedhető fahíd állt.
Tovább olvasom >>
A település egy új, állandó jellegű vasból készült híd felépítéséhez 100. 000 korona összegű kölcsönt vett fel és a millennium évben épített hidat 1987. szeptember 26-án avatták fel. A háromcsuklós ívhidat Zielinszki Szilárd tervezte. A II. világháború idején, 1944. november 3-án a visszavonuló magyar csapatok felrobbantották a hidat, ezért a szovjet katonák a hídfők mellett keskeny pontonhidat építettek, hogy át tudjanak kelni a folyón. A hidat 1948-49-ben építették újra, melynek során felhasználták a szintén lebombázott szegedi közúti Tisza-híd roncsait. Ezt követően egyszer újították fel a hidat 1993-94-ben.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Árpád híd nem csak egy van a Dunán, például Ráckevén is akad ezzel a névvel folyami átkelő. Egyes városok lakói megszokhatták, hogy a folyón néhány száz méterenként van híd, de kisebb településeknél ez azért ritkább. Ráckevén van egy, aztán közel s távol nem akad másik, ezt kell használni. Ezt hívják Árpád-hídnak.
Szép kék, most legutóbb félig a ködben sikerül megcsodálni, de, hogy ne csak felületes véleményt alkossunk, gyalog is felsétáltam rá. Túl azon, hogy fantasztikus látvány az őszi Dunaág, a hídon rengeteg versrészlet olvasható, ezt csak a gyalogjárók élvezhetik, szép magyar költemények világszép darabkái. Ezzel együtt ajánlom a hidat, nem futtában átrohanni rajta, aztán nem nézni semmit, egy sétát a holtág felett átívelő szerkezet mindenképpen megérdemel!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 40 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.