Nagyon jó ötlet volt

Deák Ferenc Szülőháza SöjtörDeák Ferenc Szülőháza Söjtör a térképen

Érdekes 2022. áprilisban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. április 17.
Útközben futólag beugrottunk Kehidakustányra, ahol a Deák kúria áll, de csak azért, hogy ráhangolódjunk majd a szülőházára is. Még régebben a zalacsányi Batthyányi kastélyban időzve látogattunk el a kúriára, de a Haza Bölcsének szülőházával még tartoztunk magunknak. Szerencsére telefonon időben lebeszéltem ezt a nagyon kedves hölggyel, aki fogadott minket, és végigvitt a házon. Ez a hölgy mindezt szeretetből, szenvedélyből teszi. Kisfizetésű közmunkás, és nem akart pénz elfogadni tőlünk. Pedig negyed óra, mire mindig odaér a házhoz. De ha valaki kíváncsi Deák szülőházára hát ő jön rendületlenül. És szerettem, amiket mondott. Három legenda van, az egyik szerint itt született a nagy ember, a másik szerint ennek a háznak a szomszédságában, egy kisebb házban, amit azóta már lebontottak. A harmadik lehetőség, hogy Söjtör és Kehidakustány között félúton, de hát a baj itt is baj, meg ott is baj, anyukája belehalt a szülésbe, apukája is nemsokára követte a túlvilágra. Ilyen előzményekből indult az az ember, akinek a kompromisszumos megoldást köszönhetjük, hogy Magyarország rossz idők után újra talpra tudott állni, és jól jött ki a nehézségekből. A kiegyezés értéke elvitathatatlan. A ház mindkét szintjét bejártuk, nem egy gazdag gyűjtemény, de ez a nő a szívét kiteszi ezért az ügyért. Szóval, élmény vele nézni ezt a házat. Nem bántam meg egy métert sem, hogy elmentünk oda, csak gazdagodtam ezzel.
Deák Ferenc Szülőháza Söjtör - EgyébDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - EgyébDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - BelsőDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - EgyébDeák Ferenc Szülőháza Söjtör - Külső kép
Willis Hotel Business & Wellness Zalaegerszeg - Őszi feltöltődés Zalaegerszegen
Willis Hotel Business & Wellness Zalaegerszeg
75.000 Ft / 2 fő / 2 éjtől büféreggelivel
64.515 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár all inclusive ellátással a hévízi Hunguest Heliosban
Hunguest Hotel Helios Hévíz
112.800 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással