Többcélú múzeum

Ramassetter Látogatóközpont SümegRamassetter Látogatóközpont Sümeg a térképen

Érdekes 2024. októberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. október 19.
Nagyon kellemes külsejű, bejárású múzeum Sümegen az óvárosban. A környéknek amúgy is van egy sajátosan patinás hangulata, bár az emberek túlnyomó többsége legfeljebb a várat ismeri Sümegről vagy a Hotel Kapitányt, a sümegi belváros nagyon vonzó, és érzésem szerint ritkábban látogatott hely. De már megszoktam, hogy a múzeumok többségébe egyedül járok, itt is így történt. Ha bemész, azonnal kezelésbe vesznek, és barátságos vezetést kaptam Ramassetter Vince történetéről, A család Németalföldről származott Magyarországra, Vince pedig itt született és itt is halt neg Sümegen. Tevékenysége sokféleképpen rányomta a városra a bélyegét, A kékfestés - amit hangsúlyozottan látunk a házban - mellett borászattal, hordókészítéssel, de művelődéssel is foglalkozott, a helyi iskolaügy fejlesztése, támogatása kötődik a nevéhez, így aztán polgármesterré is választották. Egy másik teremben geológiai nevezetességek tanulmányozhatók látványos tárlókban, a környék ősmúltjának lenyomatai. Aztán külön élmény, hogy nagyon informatív beszélgetést folytattunk a múzeumban dolgozó hölgyekkel, nem csak a ház, de a környék nevezetességeiről, megtalálhatóságukról. Én nagyon élveztem a látogatást, más is élvezte volna, ha időt szánt volna erre.
Ramassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - BelsőRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - Külső képRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - BelsőRamassetter Látogatóközpont Sümeg - BelsőRamassetter Látogatóközpont Sümeg - BelsőRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - BelsőRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - EgyébRamassetter Látogatóközpont Sümeg - Egyéb
Hotel Kapitány Sümeg - Kedvezményes pihenés
Hotel Kapitány Sümeg
107.640 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
59.823 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Hunguest Hotel Helios Hévíz - Legjobb ár all inclusive ellátással a hévízi Hunguest Heliosban
Hunguest Hotel Helios Hévíz
90.600 Ft / 2 fő / 2 éjtől all inclusive ellátással