A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az építészeti rekonstrukcióval visszaállították a halom eredeti geometriáját. A halom belsejében több nyelvű - hang- és fény effektusokkal kísért - multimédia bemutató keretében ismerkedhetnek meg a látogatók a korszak temetési szokásával. A halomsírt 1998. április 28-án Göncz Árpád köztársasági elnök adta át ünnepélyes keretek között a nagyközönségnek.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Ma be voltam zárva egy többezer éves sírba. A szigorú nyikorgással záródó elektronikus vasajtó becsukódott, és csak fél óra múlva eresztett vissza a túlvilág a kánikulába. Ezt úgy sikerült elérnem, hogy kimenetem Százhalombattán a régészeti parkba, ahol a kedves hölgy a bejáratnál elmondta a viselkedési szabályokat, majd rendkívüli titkos kódok segítségével beengedett a kriptába, majd bezárta az ajtót és elment.
Mondta, hogy lát majd később a kamerán, ha bármi problémám lenne, kétségbeesetten integessek. De nem volt problémám, egyedüli látogató voltam, mint a legtöbb múzeumban, kiélveztem a programot. Durván 2700 évvel ezelőtt, amikor a magyarok és más nomád bandák még semmiféle eszközzel nem voltak kimutathatóak sehol a keleti sztyeppéken, élt itt egy ismeretlen nép, korához képest magas kultúrával rendelkezett, letelepült, mezőgazdasági munkálatokba fogott, ápolta hagyományait, különleges szertartások keretében temette halottai közül a jelentősebb személyiségeket, és hallj csodát, mára már mintegy 300 kisebb-nagyobb halomsírt ismerünk a környékről, ami létület tanúsítja. (Az megvan, miért hívják a helyet Százhalombattának? ) Aztán a pusztai barbárok elsodorták őket is a feledésbe. De ez a tény már önmagában figyelemreméltó, csodálatos, hogy benne lehetsz fél lábbal a múltjukban! A területen van bronzkori meg vaskori falu modellje is, szabadon bebarangolható, és ha van valami alapvető érdeklődésed az emberiség múltja iránt, nem fogod rosszul érezni magadat ebben a csodálatos szabadtéri múzeumban, ínyenceknek ajánlanám is! Bennem azóta is folyamatosan csak gondolatokat fakaszt. (Lábjegyzet: a 70-e években, két évig itt voltam katona Százhalombattán. És semmit sem tudtam erről. )
Kihagyhatatlan 2016. szeptember 29.gyerekekkel járt itt
55
Százhalombattai rokonainknál jártunk látogatóban, velük mentünk át a közeli Régészeti Parkba, amely a Matrica Múzeum fennhatósága alá tartozik. Évekkel ezelőtt egyszer már jártunk itt, akkor még gyerekek nélkül, és a halomsírokat tekintettük meg, az egyiket belülről is meg lehet nézni.
A régészeti park leginkább egy skanzenre hasonlít, régi házakat és berendezési tárgyakat, használati eszközöket rekonstruáltak a régészeti leletek alapján. Nagyon szép fekvésű, igényesen kialakított szabadtéri kiállítás, minden házikóba be lehet menni, körbe lehet nézni. Különleges meglepetés volt a gyerekek számára, hogy ezen a hétvégén lovagolni is lehetett a parkban, a belépőjegy tartalmazta ennek árát is, nem kellett érte külön fizetni, ráadásul nem csak egy kört mehettek a lovon, hanem egészen addig, amíg meg nem unták. A lovagláson kívül még kézműves programokat is kínáltak, nemezelés, agyagozás és effélék. A felnőtt belépő 1200 Ft, 6 éves kor alatt ingyenes, helyi lakosoknak 1100 Ft. A park hátsó részében 2 cseresznyefa is található, és talán több meggyfa is, amelyekről a látogatók is nyugodtan ehetnek.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.