A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Fekete Sas Patikamúzeum Székesfehérvár bemutatkozása
A levéltári adatok szerint az első gyógyszerész 1688-ban telepedett le Székesfehérváron. 1745-ben a jezsuiták szerzik meg a patikát, ekkor kezdődött a Fekete Sas története. 1774-ben elárverezték, berendezését egy pozsonyi gyógyszerész, Valter Ferenc vette meg. A patika 1971-ben szűnt meg élő gyógyszertárként működni.
Tovább olvasom >>
1975-ben az épületet és annak berendezéseit restaurálták, így nyitott meg múzeumként az érdeklődők előtt. A Fekete Sas Patikamúzeum állandó kiállításának keretében a jezsuita faragóműhely által 1758-ban készített barokk stílusú patikaberendezést és a patika felszerelését láthatjuk. Az állandó kiállításon túl a "Hónap tárgya" című sorozatban számos időszaki kiállítással ismerkedhetünk meg a lehető legváltozatosabb témákban: nem hiányozhat ezek közül a régészet, a néprajz és a képzőművészet sem.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Kihagyhatatlan 2017. szeptember 12.egyedül járt itt
55
Ez a kedvenc múzeumom Székesfehérváron, és ennek hatására látogattam végig az országban a többi patikamúzeumot is, ahová lehetőségem volt eddig eljutni. Gyerekkoromban, amikor a Fő utcán végigsétáltam, soha nem mulasztottam el benézni az ablakokon a varázslatos, múltidéző patikába. A patika története a 17.
század végéig nyúlik vissza, több gyógyszerész tulajdonosa volt, civilek mellett a jezsuiták is birtokolták. 1950-ben államosították, de még ezután, egészen 1971-ig működött gyógyszertárként. 1975-ben, a restaurálást követően nyitott meg, mint múzeum. A jezsuiták idején ez volt a város egyetlen patikája. A fennmaradt bútorzat múltját pontosan nem sikerült visszafejteni, de valószínűleg az officina legalább két eltérő korú, származású részből lett összeállítva. A bútorzaton túlmenően számos eszköz, berendezési tárgy fennmaradt a 19-19. századból: rézmozsár, festett tégelyek, fiolák, üvegek, szobrok. A bal oldali helyiségrészben szárított gyógynövény bemutató látható. A belépőjegy 500 Ft, fényképezni lehet. Hétfőn zárva tartanak.
Kihagyhatatlan 2016. augusztus 21.a párjával járt itt
55
A nyaralásunk alatt volt szerencsénk betérni, ebbe a hangulatos múltidéző kis patikába. A személyzet nagyon segítőkész volt, elmondták a patika történetét, és meg mutatták hogy a különböző tárgyakat mire használták. A régi faragott patika berendezés, és patika felszerelések is nagyon tetszettek.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 2 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.