A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Belvárosi Katolikus templom Szekszárd bemutatkozása
A város központi terén, a Béla király téren áll a Belvárosi Katolikus templom, melynek elődje 1794-ben égett le egy tűzvészben. A templomot 1730 és 1807 között tervezte Thallher József, aki korábban két másik épületet is tervezett a városban. Az egytornyos barokk homlokzatú templomon már klasszicizáló vonalakat is fel lehet fedezni.
Tovább olvasom >>
1802 és 185 között Schmidt Vencel hegyi építész emelte fel a templomot, az alapkő letételére 1802. május 27-én került sor. A tető 1803-ban kerül helyére, a tornyot fedő rézlemezek pedig 1804-ben. Ezt követően vették kezdetét a belső munkálatok. A templomot többször átalakították az évtizedek során, először az 1880-as években Graitz Ede vezetésével. Ami biztos, hogy ekkor a templom belső kinézetét nagy mértékben átalakították. A tetőszerkezet és a torony egy újabb tűzvészben leégett 1925-ben, ezért három évvel később ezt a részt is felújították. A munkálatokat ekkor Groh István iparművész vezette. A ma is látható sisakját ekkor kapta a torony. A legutolsó helyreállítás 1983-1992 között zajlott. A templon falain látható képeket dr. Szabó Zoltán és Nagy Kálmán restaurálták. A márvány padozatot 1998-ban újították fel. A templom falán emléktábla hirdeti: „A templom külső és belső felújítása 1983. évben kezdődött és 1992. évben, Szent László király, Szekszárd város védőszentje szentté avatásának 800. évfordulóján fejeződött be. ”
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Szekszárd város szíve, leginkább lenyűgöző tere és épületegyüttese a Béla király tér, annak ellenére, hogy a legkülönfélébb építészeti stílusok keverednek itt. A hatást nyilván fokozza a terület lejtőssége, ami különös rálátást ad itt az épületeknek, szobroknak.
A kis emelkedő tetején áll, mintegy megkoronázva a teret, a látványt, a Belvárosi, Urunk Mennybemenetele római katolikus templom. Ez az 1800-as évek elején épült késő barokk, egyes leírások szerint kifejezetten copf stílusú templom, Közép-Európa legnagyobb egyhajós temploma. Kívülről az elhelyezkedés, az építészeti stílus és a gondos felújítás eredményeként majdhogynem könnyednek látszik az épület, na de belül! Ott igencsak nyomasztó ez a közép-európai viszonylatban egyedülállóan nagy templombelső, különösen, hogy a festése és a festményei még mindehhez erősen sötét tónusúak is. Szerencsénk volt, mert az idegenvezetőnk be tudott vinni bennünket, de alig vártam, hogy kijöjjünk!
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.