A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A Lajos-forrás a Visegrádi-hegységben található, Szentendre területén. A forrás bővízű és az 587 méter magas Bölcső-hegyben fakad. Számos turistaútvonal érinti a forrást, így népszerű kirándulóhely. Legendák szerint a forrás már évszázadok óta Nagy Lajos király nevét őrzi, aki vadászni szeretett ezen a környéken.
Tovább olvasom >>
A forrást a 18. század elejétől az ide települt szerb népek Dobrá voda néven tartozzák számon, ennek a magyar megfelelője a Jóvíz-dülő. A Magyar Turista Egyesület 1908-ban építette a ma is látható forrásmedencét Gabrinyi Sámuel építész tervei alapján. A forrás mellett egy turistaházat is építettek. A kiáramló víz a Jóvízű-patakot táplálja, iható és kisebb űrtartalmú üvegbe tölthető.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Szeder szedd magad és a Bölcső-hegyi "Jenga kilátó". Majdnem a kevélyhegyi teljesítménytúrára mentünk, de végül Lajos-forrás és környéke lett. Az erdő ezen része tele van tüskés feketeszederrel és mi nem is akarunk ellenállni. Ettől aztán kb. tyúklépésben haladunk időnként. Először egy jó maroknyit sikerül szedni.
Aztán megy az agyalás, mert kevés a kéz, így jobb híján marad a baseballsapka. A tüskés szeder megvédi magát, a csalán is besegít neki, de mi akkor sem adjuk fel,hiába csíp és szúr már mindenhonnan. Úgy vagyunk, mint maci a málnásban, de ez itt inkább szederrengeteg. A Lom-hegyen régi, felhagyott katonai bázis található, pont olyan, mint a Pilis-tetőn a Boldog Özséb kilátónál. Innen is védték Budapest légterét a háborúban. Felhagyott hangárok, katonalakások, linoleum és cementlap maradványok idézik a régi időket - retró időutazás. Végül még vulkanikus-bazalt köves terepen felmászunk a Bölcső-hegyre. A 2021-es újnak mondható kilátó a Jenga játékra hasonlít. Ez is fahasábokból áll, ellenben nem dől-borul, és jó a kilátás a tetejéről: Szentendre terül el előttünk, messze a Boldog Özséb kilátó tornyosul, a távolban a Visegrádi-hegység vonulata hullámzik zölden, hátunk mögött a Hármashatár-hegy. Pöttyös-fodros gombák, sárguló falevelek, meleg van. A sáros részeken már nyomvadászat indul, hüvelykujj körömnyi, avarszínű kisbéka ugrabugrál az avarban álcázva, a meleget élvezik a gyíkok és a lepkék. Nyár és ősz van egyszerre. Végül a Lajos-forrás tiszta, finom, hűs vizétől felfrissülve körbeér az erdei kör.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.