A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Szerencs, a hegyaljai kis település gazdag történelmi hagyományokkal rendelkezik. Itt építette meg első várerődítményét a Rákóczi család dinasztiaalapítója, Rákóczi Zsigmond és itt választották meg Bocskai Istvánt Magyarország fejedelmévé. A várban találjuk a Zempléni Múzeumot.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Nos, elhatároztam, hogy miután a szerencsi vár és a szerencsi múzeum két külön tétel, bár egy épületben vannak, így a várról szóló külső képek a váré. a múzeumról szól belsők meg a múzeumé. Amúgy jogos, mert nem biztos, hogy aki bejut a várba, az bejut a múzeumba is.
(Az is egy szempont, hogy a várban lévő mosdó, mellékhelyiség másképp áll rendelkezésre a fogyasztó, múzeumba látogató vendégnek, mint a többinek. ) Szóval, ahogy írták is alant, a múzeum háromosztatú, feltehetően az anyag hiányában valamivel ki lehetett tölteni a nagyobb belső részt is, hogy azért mégis múzeumnak hasson, meg hát a városnak vannak más nevezetességei is, nem csak a vár meg a Rákócziak. Egy részt foglal el a történelmi múlt, a várnak nem volt nagy hadászati szerepe, de valami azért mégis került ide is. Egy másik dolog a posta, hírközlés, levelezőlapok, meg egy harmadik terület a híres szerencsi csokoládéval kapcsolatos termek, azt is érdemes megtekinteni. Ha szánsz rá időt, nem csak átszaladsz rajta, akkor azért lehet figyelemre méltó érdekeségeket is találni.
Kihagyhatatlan 2024. január 25.a párjával járt itt
55
A Szerencsi vár kiállítótermeiben, amikor tavaly októberben ott jártunk, három tematikában is voltak kiállítások. Ezek közül az egyik a Zempléni Múzeum nemzetközi hírű, hatalmas képeslapgyűjteménye, pontosabban annak egy részét és némi postatörténetet mutatnak be, a másik a vártörténetről, a tulajdonos Rákócziakról ad képet.
Csakhogy amikor megérkeztünk és körbenéztünk, egy pillanat alatt beszippantott bennünket a harmadik tárlat, a csokitörténeti kiállítás. A többi részre bizony ezután csak kis időt fordítottunk. Maga volt a tiszta retró-élmény látni gyerekkorunk csemegéit. A kiállítás aktualitását a 100 éves évforduló adja, hiszen a szerencsi csokoládégyártás története 1923-ra nyúlik vissza, ekkor nyitotta meg kapuit a csokoládégyár a cukorgyár szomszédságában. Bevettük hát magunkat a csokitörténeti termekbe és visongva fedeztük fel a régi ismerősöket: a macskanyelvet, a rajzfilmfigurás kis csokiszeleteket, a macskás kakaós dobozt és a többit. Már nem is emlékeztünk például arra, de itt újra láttuk, hogy egy időben vékony porcelánréteget öntöttek a csomagoló sztaniolra, s így (majdnem) porcelánfigura lettek a húsvéti nyuszi és társai. Miután kellően kilelkesedtük magunkat a kiállításon, mentünk is nyomban a nem messze lévő mintaboltba csokikat vásárolni. Ezt is csak ajánlani tudjuk mindenkinek.
Kihagyhatatlan 2023. szeptember 11.barátokkal járt itt
55
Nem első alkalommal jártunk Szerencsen, de a vármúzeumot még nem sikerült látni eddig. Most első utunk oda vezetett a fagyizás után. Nagyon kedves hölgyektől kaptuk a tájékoztatást, hogy mit is fogunk látni. Több hasonló kiállítást láttunk már, de mindegyiknek meg van a maga varázsa, mindegyik más más valamiben, bármennyire is egy témáról szól.
Sok dolog volt ami a gyermekkorunkra emlékeztetett, főleg a csokoládék között. Igaz még ma is kaphatóak, de már nem azt jelenti, mint akkor mikor még csak ünnepekkor jutottunk hozzá. Élmény volt az egész, amit lehetett meg is örökítettünk egy-egy fotóval.
Útban a sárospataki várhoz tértünk be Szerencsre. A vár szépen felújított, nem ígér többet, mint amit mutat. Hamar körbe- és bejárható, de mégis érdemes megnézni. Vármúzeum is működik benne, egy kávézó, valamint a vár mellett egy aranyos parkocska, tóval, melyben teknősbékák élnek, valamint híddal, vízikerékkel és egy szép lugassal. Egy falatka múlt, amit legalább rendben tartanak.
Kihagyhatatlan 2018. szeptember 9.a párjával járt itt
55
Elérkeztünk a következő várunkhoz,szinte minden Rákóczi várunkban jártunk már. -nagyon sok van belőle és mind másféle. Itt Szerencsen a váron belűl helyet kapott a hotel,utazási iroda ,kávézó,múzeum minden része ki van használva. egyszerű,gyorsan körbejárható. nem nagy,,olcso belépővel.
Szép a hozzá tartozó kert is érdemes körbe járni ,van halastó is. Itt is megnéztünk mindent,körbé jártuk. A várak szerelmeseinek kihagyhatatlan élmény.
A Zempléni Múzeum a Rákóczi-várban kapott helyet, amelynek egy része szállodaként funkcionál. A belső várudvarban kis kávézó is helyet kapott. A kiállítás igényesen berendezett, gyerekeknek és felnőtteknek is érdekes, nem túl tömény, befogadható és átlátható. Nem unalmas. A felnőtt belépő 600 Ft, fotózni ingyenesen lehet.
Több kiállítást is meg lehet nézni: régi képeslapok, a szerencsi csokoládégyártás története, a vár egykori urának Rákóczy Zsigmondnak és korának szentelt kiállítás, valamint Fery Antal szerencsi grafikusművész ex librisei. A gyerekcsoportok számára van egy interaktív különtermük. A személyzet kiemelkedően kedves, segítőkész. Ők ajánlották, hogy a közeli fürdőt is nézzem meg, és a templomot is, bár az sajnos zárva volt. A vár körüli parkban is érdemes tenni egy sétát.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét. Az átlag számításánál figyelembe vettünk 1 darab olyan értékelést is, melyet szöveg nélkül, csak pontozással adtak le partneroldalukon, a szallasvadasz.hu-n.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.