A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye legfiatalabb vára a 16. század végén kialakított szerencsi épület, melynek története elválaszthatatlan a város múltjától. 1565-ben a sokkal erősebb Tokaj várának sikeres bevétele után Schwendi császári generális zsoldosaival Szerencs ellen vonult fel, melynek hírére az őrség elmenekült.
Tovább olvasom >>
Korabeli adatok szerint Habsburg Rudolf császár és király a várbirtokot 9160 forintért elzálogosította Rákóczi Zsigmondszendrői várkapitánynak, aki a reneszánsz stílusban átalakíttatta. A külső várat sokszögű bástyákkal védték, a belső várat, zárt, háromtraktusú, belső udvaros tömbbé alakították át. Jelenleg a szerencsi várban látható a Zempléni Múzeum képeslapgyűjteménye, de egyik részében szálloda is üzemel.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Az ittjártam.hu alapján választottam ezt a helyet.
Meggyőződésem, hogy a sárospataki Rákóczi várat szinte mindenki ismeri, a szerencsit meg alig-alig. Pedig sok Rákóczi vár volt, és ez csak kettő közülük. Későn épült, hadászati jelentősége nem volt túl nagy, mondjuk, hogy akkor ez itt inkább egy amolyan díszvár.
Besétálható, hangulatos parkja van, lehet ágyúkon lovagolni itt is a gyerekeknek, de sokkal érdekesebb, hogy magába foglalja a Zempléni múzeumot, ami viszont egy másik szócikk ezen a lapon. Valamennyire jogos is, mert a kettő nem feltétlenül fedi egymást, besétálhatsz a várba bármikor anélkül, hogy jegyet vennél és megnéznéd a múzeumot.
Tavaly októberi Tokaj-vidéki túránk napjait jobbára szép vénasszonyok nyara időben tölthettük, de amint az lenni szokott, egyszer csak megjött az őszi eső, hideg széllel kísérve. Mit lehet ilyenkor csinálni? Logikusan keresni kell egy elég nagy múzeumot, odamenekülni a rossz idő elől, és így mégis hasznosan tölteni az időt.
Nekünk könnyű dolgunk volt, mert Mádról, ahol laktunk, autóval gyorsan le lehet jutni Szerencsre, és ott várt bennünket a 16. század végén épült Rákóczi-vár. A szerencsi vár egy részében szálloda is üzemel, a Huszárvár Szálló. Mivel éppen már folyt a vár kertjének felújítása, nehezen találtuk meg a bejáratot, végül a szálloda felőli oldalon jutottunk be. Megérkeztünk, kicsit fázva, kicsit kelletlenül, hogy mit is fogunk mi itt látni ebben a nem igazán nagy történelmi jelentőségű váracskában. Kiderült, hogy három tematika köré vannak rendezve a kiállítótérben a látnivalók: Rákóczi Zsigmond kora, A képeslap világa és a Szerencsi Csokoládégyár története. Lehet választani! Mivel a vár hajdani tulajdonosai révén a Rákócziakhoz kötődik, innen is a neve, itt a Rákóczi Zsigmond kora című kiállításból mutatok meg néhány képet.
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.