FINOMSÁGTÓL IS MENTES!

Fincsi Free Ételallergiások & Tudatosan Táplálkozók Üzlete SzolnokFincsi Free Ételallergiások & Tudatosan Táplálkozók Üzlete Szolnok a térképen

Gyenge 2024. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2024. augusztus 11.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Az itt megadott név a hivatalos elnevezése a helynek, ami korrekt, de nem túl vendégvonzó. Nekem jobban tetszik, ami ki van írva a bejáratnál, hogy ez itt a Lélekfalatok Gluténmentes Cukrász Manufaktúra, meg hogy Mentes Sütemény és Kávéházikó. Kétségtelenül több ez a hely, mint cukrászda, hiszen mentes élelmiszereket is árulnak, mégis az ilyen sütikkel lettek népszerűek.
Bár mi mindenevők vagyunk, nem keressük kifejezetten az ún. mentes ételeket, de egy jó kis sütizős helyet Szolnokon már régen keresünk. Reméltük, hogy a Fincsi Free-ben megtaláljuk, hiszen nem baj az, ha egészséges is, ami finom. De sajnos, ez nem lesz a kedvenc helyünk! Ide többet nem jövünk!
A szokványos cukrászati Mozart tortát általában szeretem, így itt is örömmel fedeztem fel a Mozart kockát, gondoltam, egy mentes-helyen csak könnyebb lehet, mint az eredeti. Hát nem. És nem tudom, miért, nem értek a sütikészítéshez. De már a felénél úgy éreztem, hogy tele vagyok tőle, nehéz, elnehezít, tömény. Ráadásul a hagyományos marcipán pótlására szolgáló rétegben valami természetellenes színű ételfesték, és gyaníthatóan aromával ízesített krém van. Azt írják a közösségi oldalukon, hogy ez cukormentes Szamos marcipán! Legyen, de akkor maradok az igazinál.
Szívesen eszem a sütik mellé egy gombóc fagyit, így kértem egy kókuszost, a párom pedig egy gombóc barackosat. Ahogy megkaptuk, már mentünk is leülni egy asztalhoz, ami úgy 2, max. 3 méter távolságot jelentett. Mire leültünk, már állt a kehelyben az olvadt lé a gombóc alatt, és nem is győztük azt a csöppnyi adagot elég gyorsan enni, hogy versenyre keljünk az olvadással.
Lehet, hogy mindez, ami nekünk itt nem tetszett, természetes ezeknél az ilyen-olyan mentes készítményeknél, de mi inkább tovább keressük a jót a klasszikus kínálatú cukrászdáknál, vagy most tudtuk meg, van Szolnokon innen nem messze egy másik cukrászda, ahol árulnak hagyományos és mentes sütiket is. Legközelebb ott próbálkozunk.
Ételek / Italok:Gyenge
Fincsi Free Ételallergiások & Tudatosan Táplálkozók Üzlete Szolnok - EgyébFincsi Free Ételallergiások & Tudatosan Táplálkozók Üzlete Szolnok - EgyébFincsi Free Ételallergiások & Tudatosan Táplálkozók Üzlete Szolnok - EgyébFincsi Free Ételallergiások & Tudatosan Táplálkozók Üzlete Szolnok - Egyéb
Garden Hotel Szolnok - Szilveszter
Garden Hotel Szolnok