Xavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok

Xavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok
Xavéri Szent Ferenc-kápolna SzolnokXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok
Xavéri Szent Ferenc-kápolna SzolnokXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok

Xavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok bemutatkozása

A kápolnát 1733-ban építették Xavéri Szent Ferenc és a pestis járványban elhunytak tiszteletére. A kápolna 1949 óta áll műemlékvédelem alatt, 2009-ben került felújításra.

Garden Hotel Szolnok - Szilveszter
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd
44.805 Ft / 2 fő / éjtől félpanzióval

Xavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok vélemények

Smaragd fokozatú értékelőOrszágjáró - 71 városban járt márFelfedező - 101 helyen első értékelőNépszerű író - 25 hasznos szavazat4 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 1696 feltöltött kép
Érdekes 2024. szeptember 10.a párjával járt itt
Éveken át néztük buszból, autóból, amikor elhaladtunk mellette, mint pusztul egy bájos kis katolikus kápolna Szolnok belvárosában. Aztán 2009-ben örömmel láttuk, hogy egy teljes körű rekonstrukciónak köszönhetően felújították nemcsak a barokk kápolnát, hanem annak környezetét is. De nem tudtunk róla semmit, még azt sem, hogy mi a neve a kis épületnek.
Xavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - EgyébXavéri Szent Ferenc-kápolna Szolnok - Egyéb