A szent kápolna megtalálása

Szent kereszt megtalálása kápolna TamásiSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási a térképen

Érdekes 2024. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. szeptember 28.
Az amolyan hegyi, erdei, bozóti stb. kápolnák mindig vonzottak, szóval, csak úgy belegondol az ember, hogy mi készteti a többi Homo Sapienst arra, hogy valami lehetetlen, Isten háta megetti helyre építsenek valami kápolnát, állítsanak valami keresztet, vagy egyáltalán. De hát ez kifürkészhetetlen. Egy ilyen helyre nyilván nem jönnek ki istentiszteleteket tartani, mi a kányáért botladozna sok kilométeren keresztül gazban vagy sárban a jónép, meg a pap, azért, hogy itt egy jóízűt miséljen? Így aztán megkerestem ezt a haldokló épületet, mert ezek a helyek elsősorban hangulatos kirándulóhelyek lettek, azt egyáltalán nem állítom, hogy az autóm tapsikált örömében, hogy kihozhatott ide, de a Google térképe majdnem jó helyre visz, igaz, nincs az kitalálva, hogy mivel s hogyan járjál ide. Fa harangláb kikorhadva, kidőlve. Krisztus rozsdásodik a kereszten. Bent inkább raktár, mint szentély. És hogy miért éppen a "szent kereszt megtalálása" fellengzős nevet kapta? Hát gyere el ide és döntsd el te!
Szent kereszt megtalálása kápolna Tamási - Külső képSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - EgyébSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - BelsőSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - Külső képSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - Külső képSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - Külső képSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - EgyébSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - EgyébSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - EgyébSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - Külső képSzent kereszt megtalálása kápolna Tamási - Külső kép
Hotel Európa Gunaras Dombóvár - Pihentető napok
Hotel Európa Gunaras Dombóvár