Az ország egyik legendás fája

Teleki 300 éves berkenyefája TelekiTeleki 300 éves berkenyefája Teleki a térképen

Átlagos 2024. júniusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. június 17.
Tulajdonképpen nem ezért a fáért mentem Telekibe, hanem az Árpád-kori templomért, de ordít a térképen, hogy ez is van itt ám, meg ki is van táblázva sok helyen az odavezető út. Nem nehéz megtalálni. Elfogy a lakott területtel együtt az aszfaltos út is, onnan már erdei földút vezet, tulajdonképpen gyalog is besétálható, de én ezt nem nagyon tudtam, hát felvergődtem autóval odáig, csak hát ott nem tudsz hol megállni, csak az úton, aztán reménykedtem, hogy addig nem jön arra senki, akit akadályoznék. Szóval zárt terület. Van egy tábla a fűben, hogy mi is ez, legendák veszik körül, generációk szellemi táncolnak a fűben, van mellette egy most épülő vagy tatarozandó ház, maga a fa jó állapotban van éppen, érdekes elgondolni, hogy 300 éve itt állhat. Nos, hát így néz ki, ahogy látjátok. Se rá, se lebeszélni nem akarok senkit, hogy felkeresse.
Teleki 300 éves berkenyefája Teleki - Külső képTeleki 300 éves berkenyefája Teleki - Külső képTeleki 300 éves berkenyefája Teleki - EgyébTeleki 300 éves berkenyefája Teleki - EgyébTeleki 300 éves berkenyefája Teleki - Külső képTeleki 300 éves berkenyefája Teleki - Külső kép
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Nyugdíjas ajánlat
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes