Szapáry gróf emléke

Gróf Szapáry Gyula emléktáblája TiszaburaGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura a térképen

Érdekes 2024. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2024. augusztus 1.
Nézetem szerint ez inkább Tiszabura, a Szapáry kápolna meg inkább Pusztataskony... és a kettő viszonylag távol van egymástól. Ezt az emlékművet Tuszaburán kerestük, na, hát nem tudom, hogy voltatok-e Tiszaburán, de elég különös lakosság lakja... megállítottam egy rendőrautót, egy nő és egy férfi ült benne, érzésem szerint szintén romák, és kérdeztem tőlük, hogy tudnak-e az emlékműről... ööö... érdekes választ kaptam, kb. annyit, hogy mit keres? Emlékművet? Itt, Tiszaburán? It nincs semmi, ha valaki leejt valamit, sosem ér le a földre, mert közben ellopják... megköszöntem szépen, ezen elmerengtem egy kicsit, aztán tűntünk el innen, és alaposabb kutakodás után kiderült, hogy az emlékmű az kint van a Szapáry híd mellett, és Erzsike a Szapáry kápolnában mondta is, hogy úgy van elhelyezve, hogy ha lehasalunk, akkor az íves lába között úgy lehet keresztüllátni, hogy pont a távoli kápolnára... de mindig nagy gaz van. Most éppen nem volt gaz, de nem hasaltam le, viszont látszott, hogy tényleg, a távolban a kápolna valahogy abban az irányban van. Az emléktáblán meg a gróf mindenféle címe, rangja megtalálható, és érdekes pecsétes téglák vannak az alkotásban.
Gróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - Külső képGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - EgyébGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - Külső képGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - EgyébGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - Külső képGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - EgyébGróf Szapáry Gyula emléktáblája Tiszabura - Egyéb
Tisza-Tavi Isteni Vendégház Abádszalók - Napi ár
Tisza-Tavi Isteni Vendégház Abádszalók