A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
A kijelzett darabszámba és átlagba beszámítjuk partneroldalunkon, a Szállásvadász.hu oldalon leadott értékeléseket is. Ott lehetőség van szöveg nélkül is értékelni. Az ilyen (kizárólag pontozásos) értékelések nem kerülnek megjelenítésre.
Időszaki kiállítás a ma már csak kiállítóteremként működő görög templomban. Falusi és városi gyerekek élete és játékai, 1900-1980. A plakáton kisfiú nagy karikával és kicsi húgával a múlt század elején. Én is őrzök egy ilyen fekete-fehér fotót, a hatalmas karika mellett 1910-es születésű apukám és a pici nagynéném.
Ez a kép vonzott be a kiállításra. Ahogy előre haladunk az időben, az elérzékenyülés helyét lassan átveszik a személyes emlékek, a rácsodálkozás. A ruhák, tablóképek, meg hogy pont ilyen rollerrel estem hatalmasat. A mi régi játékaink, meg a gyerekeinké. A kísérő szövegben lesajnált (nagyon is kreatív) fémépítő, a társasjátékok és a kártyák, amikkel a családok esténként együtt szórakoztak, nem vonult el mindenki a saját zárt, külön világába. Egy kicsit gazdagabb anyagra számítottam, a gyűjteményből a 60-as évek teljesen kimaradtak, nem értem, miért.
Érdekes története van a váci Görög templomnak, amelynek hátsó, oltár mögötti fala a Múmia kiállítással közös kertben található. A helyiek által görögöknek nevezett, valójában cincár (azaz dél-balkáni román más néven arumán vagy macedo-vlah) ortodox kereskedők a 18. század elején jelentek meg és telepedtek le Vácott.
A 18. század végére számuk és jelentőségük növekedett és a közben szintén betelepült szerbekkel közösen gyakorolták vallásukat, ekkor döntöttek saját templom építése mellett, s 1793-ban meg is kezdték az építkezést, amely több évig tartott, 1795-ben szentelte fel az új templomot budai görög püspök. Tornya 1805-re készült el. A templom szakrális funkciója 1963-ban zárult le, ekkor adták el a városnak, a hívek hiánya és leromlott állapota miatt. A város a rendszerváltás éveit követően újította fel és kiállítótermet alakítottak ki benne a városi Trevor Ignác Múzeum égisze alatt. Főként képzőművészeti és interdiszciplináris időszakos kiállításokat tartanak benne. Ottjártamkor nem volt aktuális kiállításuk, így csak a templom épületét és a mögötte kialakított hangulatos kertet lehetett megnézni. viszont ehhez külön belépőt sem kellett váltani.
Itt fényképeztem:
Milyennek találod ezt az értékelést?
Az értékeléseket az Ittjártam.hu felhasználói írták, és nem feltétlenül tükrözik az Ittjártam.hu véleményét.
Ön a tulajdonos, üzemeltető?
Használja a manager regisztrációt, ha szeretne válaszolni az értékelésekre, képeket feltölteni, adatokat módosítani! Szívesen értesítjük arról is, ha új vélemény érkezik.